Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

7 minutes ago, 189- said:

kako nije? indirektno je rekao da je neimann varao u njihovom mecu u stl.

 

koga briga sta ima 1 finegold da kaze xd

 

Da, ali nije ponudio ništa konkretno sem "I believe he cheated" jer se nije previše znojio tokom kritičnih delova partije. Otprilike je svojim gestovima i predavanjima rekao sve ovo ranije, sada je samo stavio na papir čisto jer svi očekuju neko saopštenje od njega. Ovaj deo mi nije jasan gde kaže da ima da ponudi još toga, ali mora dobiti dozvolu od Nimana.

Link to comment

Znači u suštini nemam nikakvih dokaza koji bi prošli na sudu, ali možeš li dragi Nimane da mi daš crno na belo da mogu nekažnjeno nastaviti da ti uništavam karijeru sa svojim "beliefs". Niman je rekao već svoje i naravno da ne treba da kaže ni reč dalje o ovome. Dosta je ovo tanko od šampiona. Hikaru upravo reče da mi je ta partija verovatno najslabija u poslednje 3 godine.

  • +1 1
Link to comment

Pa beliefs, šta si očekivao? Da pokaže da je Hans završio kurs morzeove azbuke il fotku trenera za telegrafom. I to što kaže Hikaru je isto tako belief i sudeći po endžinu prilično pogrešan.

Ne igram šah ni na približno visokom nivou, ali verujem da je na ovom njihovom, to ozbiljna psihološka interakcija i da je Magnus (i ostali koji sumnjaju stidljivije) uvideo očigledne nelogičnosti koje naravno ne mogu da se dokažu. To, u kombinaciji sa istorijom varanja Hansa i trenera mu, njemu je dovoljno. Ostalima naravno ne mora da bude.

Uostalom, nagovestio je da će zvanična objava biti puka formalnost i da će više reći mimo nje.

Ako Vučić prati sagu nek ih lepo sve na poligraf pa da se razilazimo.

Послато са ELS-N39 помоћу Тапатока

Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Ako Vučić prati sagu nek ih lepo sve na poligraf pa da se razilazimo.

 

Cuj prati, ne bi me cudilo da on kao vrsi igrac saha uskoro objavi svoju analizu...

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, bags said:

 

Cuj prati, ne bi me cudilo da on kao vrsi igrac saha uskoro objavi svoju analizu...

"Hans nije varao, jer varanje ne postoji, samo je koristio neke metode na granici dozvoljenog, i to ne stalno, samo par poteza, a to je manje od 3% poteza u partiji, što mnogi smatraju dozvoljenom pomoći... Tako je svugde u svetu... Živela Srbija..."

  • +1 1
  • Haha 7
Link to comment

AKo vas mrzi sve, oko 20. minute kreće show... HNM partije koje imaju korelaciju sa enginom 100%... Pre toga je objašnjeno da Fisher, Magnus i Kasparov imaju prosek oko 70%, ... Super GM-ovi oko 65%... I da je jedana od najboljih Magnusovih partija imala 77% korelaciju...

 

Edit: to su partije za tablom, ne preko kompjutera, ima partija od 35-40 poteza gde je vukao sve poteze kao engine...

 

Na kraju Hikaru analizira svoje najbolje partije... nema ni 70 ni u jednoj... :D A on je super GM, trenutno u top 5 igrača u svetu...

 

 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment

Yup, deluje da je decko stvarno cheatovao, ubedise i mene. Ako ne u St Louisu, onda generalno otb. Sto je suludo, posto sam ubedjen da decko stvarno zna saha i bio bi ako ne 2700 onda 2650 i bez cheatovanja.

 

Trece oko u spoileru

 

Spoiler

 

 

Edited by Fins fleet
Link to comment

Rekao bih da je to gotovo, Niman je dokazani prevarant. Sve čestitke raskrinkavačima.

 

Ako neko hoće da gleda Jošin video bez Hikaruovih upadica, evo ga:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...