Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Extra sec. measures na US Chess Championship. Hans ce igrati i protiv 2700 i protiv 2500 igraca, pa da vidimo. 14 round robin classical.

 

Pocele partije, a Fabija jos pretresaju. Loooool

Edited by Fins fleet
Link to comment

Dobio sa crnim, odigrao ubistvenu partiju...  Sa zakasnelim prenosom, zaista ne vidim kako je mogao da cheatuje.

 

Onda je odbio da analizira partiju u intervjuu. Samo sebi steti time, ljudi ce reci da nece da analizira jer ne zna sta se desavalo.

  • +1 1
Link to comment

Pa ne, analiziraće partiju da bi dao Hikaruu materijal od sat vremena da snimi podjebavački video. Boli ga đoka.

 

Fajngold priča kako je Niman u mladosti dolazio na njegove časove i često se suprotstavljao potezima koje bi Ben predložio. Kad mu Ben objasni da je ipak njegov potez objektivno bolji, Hans je i dalje tvrdio da je njegov potez/pozicija bolja, i nikad nije ustuknuo. Takav je čovek, jednostavno. Tako da i njegove analize treba posmatrati kroz tu prizmu.

  • +1 1
Link to comment

Ne mislim da krije, samo kazem da bi mu bilo pametnije da prica. Jebo hikarua. Ne mora ni da ide duboko u analizu da ne daje municiju drugima, par opstih mesta i cao. Ali da, to svakako nije njegov mo.

 

Izbor komentatora isto nije najsrecniji u ovom slucaju, obzirom da su iz Kristijanovog podkasta isto letele strele.

Link to comment

Jbg sam je odabrao taj krst da nosi.

Al posle je stvarno brutalnu partiju odigrao. Mozda je i najidealniji scenario da se Hans ispostavi kao genije indeed i šahovski goat, a da pritom nastavi da vara gde stigne i laže čim zine.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Ne mogu da se otmem utisku da je chess.com daleko više uterao sebi onim saopštenjem nego Nimanu. Otkrili su da je varao na turnirima za lovu, ali je nastavio da igra na sajtu zbog:

a) puštali su igrača koji je varao za lovu nazad, bez ikakvih većih sankcija

b) nisu provalili da igrač vara na turnirima za lovu

 

Oba odgovora su poraz za chess.com.

 

  • +1 1
Link to comment

Chess.com je sranje. Igrao sam tamo pre par godina neki ekipni turnir, i kapiten moje ekipe je  dokazao da su neki Turci u finalu varali ( i to neka klinka 15 godina baš protiv mene ) i još jedan lik. Uglavnom, chess.com priznao da jesu varali, ali nije ništa preduzeo uz objašnjenje "Mladi su, ne treba ih žigosati, negativno će se odraziti na njihove karijere" i tako neki sličan bullshit. Od tada zaobilazim chess.com u širokom luku. 

Lichess je inače neuporedivo bolja platforma. 

Edited by Jean-Luc Picard
  • +1 1
Link to comment
On 11.10.2022. at 13:00, Jean-Luc Picard said:

Chess.com je sranje. Igrao sam tamo pre par godina neki ekipni turnir, i kapiten moje ekipe je  dokazao da su neki Turci u finalu varali ( i to neka klinka 15 godina baš protiv mene ) i još jedan lik. Uglavnom, chess.com priznao da jesu varali, ali nije ništa preduzeo uz objašnjenje "Mladi su, ne treba ih žigosati, negativno će se odraziti na njihove karijere" i tako neki sličan bullshit. Od tada zaobilazim chess.com u širokom luku. 

Lichess je inače neuporedivo bolja platforma. 

meni su pokusali da naplate pretplatu nakon sto sam se regularno odjavio pre isteka prethodne, i to dvaput..

Link to comment
On 11.10.2022. at 7:09, Mindaugas Žukauskas said:

Ne mogu da se otmem utisku da je chess.com daleko više uterao sebi onim saopštenjem nego Nimanu. Otkrili su da je varao na turnirima za lovu, ali je nastavio da igra na sajtu zbog:

a) puštali su igrača koji je varao za lovu nazad, bez ikakvih većih sankcija

b) nisu provalili da igrač vara na turnirima za lovu

 

Oba odgovora su poraz za chess.com.

 

nije to toliki problem, ne moze se tako lako utvrditi da neko vara, pogotovo online.

 

veci problem je sto su priznali da su navatali vec 20ak ili koliko vec GM da vara. u ovom momentu ne bih se kladio da je bilo ko ispod 2750 cist... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...