Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

visi anand je bog saha, sa 52. godine je razvalio u rapidu ekipu koja ukljucuje fabija, soa, levona, dudu i raporta sa 6 pobeda u prvih 7 kola i ukupnim performansom od preko 3000 poena i pored poraza u poslednjem kolu od raporta.

 

preporucujem da pogledate gothamchess video za sve partije.

agadmator ima poseban video za minijaturu protiv levona, omaz partiji koju su igrali pre 10 godina, dok je visi jos bio svetski prvak, i drugi igrac sveta.

 

ovo je neverovatan rezultat, pre samo koji mesec kasparova je razvalila slabija konkurencija.

Link to comment
  • 2 weeks later...

visi nastavlja da prkosi godinama, u poljskoj mu je sveukupno prvo mesto izmaklo u poslednjem kolu.

 

i ajd, to je rapid/blic, pa neko moze da kaze da to ipak ne znaci da je na nivou najboljih, ali evo, krenuo je jako i na norway chessu.

2 pobede, 2 remija u klasicnom i po pobeda i poraz u armagedonu. i to je protiv soa izgubio dobijenu poziciju, sa crnim figurama, nakon previda koji se desava jednom u sto godina.

 

sam vesli je u intervjuu posle rekao da je imao nevidjenu srecu i pricao o razlici izmedju igraca kao sto je visi, koji zive sah, i ostalih, kao sto je i on sam. "vishi probably loves chess 5 times more than me."

 

da, visi je u klasicnoj partiji protiv soa izvukao iz malog mozga pripremu od pre 5 godina, ali nije mogao da se seti svega pa je morao da improvizuje. 

Link to comment

i girija. :)  

 

posle pobede nad magnusom je bio smoren kao malo dete, jer nije uspeo da konvertuje vise nego dobijenu poziciju. 

 

magnus juce dobio shahtjara, slicno kao kod prve pobede protiv nepa, u totalno ravnopravnoj zavrsnici je igrao dok shahtjar nije prevideo, pod pritiskom vremena.  neverovatna je lakoca kojom dobija igrace iz top 20, vec sada je samo 5 igraca sa manje od 100 renking poena zaostatka za njim. 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

pratimo, koliko se moze. 

 

nepo igra sa najvise samopouzdanja, koristi sve sanse koje mu daju. ostali se tu uglavnom muce, vec cetiri ili pet puta su propustene potpuno dobijene pozicije.

 

cini se da samo fabi moze da ga ugrozi, mada nepo ume da se raspadne posle jednog poraza. videcemo da li ce uopste doci u tu situaciju, izgleda da je konacno poceo da shvata sah ozbiljno. 

 

sto se ostalih tice, na dinga je izgleda ostavilo traga sto 2 godine nije igrao ozbiljan sah, alireza je jos uvek premlad i preagresivan, rihard previse divlji a timur je dosao sa primarnim ciljem da se ne izblamira. za nakamuru je cudno kako je uopste dosao u priliku da igra, mislim da ni on ne veruje da ima neku sansu. ostaje duda, koji bi mogao da se umesa u borbu za prvo mesto.

 

ako bij morao da prognoziram, prva 3 mesta ce zauzeti nepo, fabi i duda, zatim ding i alireza i raport, i na kraju timur i nakamura.

Link to comment

Tako nekako, Liren je ipak najveće razočaranje. 

 

Najbolja partija je mogla biti Nepo Fabi, ali nažalost Fabi nije imao vremena na iskalkuliše par relativno dobrih varijanti za pobedu, mada mi se Nepo i u toj partiji više svideo. Šteta ako mu Karlsen ne bude dao priliku za revanš, a sumnjam da hoće. Očekujem da osvoji ovo.

 

Od ostalih, mnogo me nervira što je Raport za kintu prešao da igra za Rumune. I to kladioničarsku kintu. 

Link to comment
11 minutes ago, kralj said:

Tako nekako, Liren je ipak najveće razočaranje. 

 

Najbolja partija je mogla biti Nepo Fabi, ali nažalost Fabi nije imao vremena na iskalkuliše par relativno dobrih varijanti za pobedu, mada mi se Nepo i u toj partiji više svideo. Šteta ako mu Karlsen ne bude dao priliku za revanš, a sumnjam da hoće. Očekujem da osvoji ovo.

 

Od ostalih, mnogo me nervira što je Raport za kintu prešao da igra za Rumune. I to kladioničarsku kintu. 

ko je taj srbin, bogatas, koji mu je platio?

Link to comment

precenio sam dudu, nepo ga je danas razvalio. fabi rutinirao alirezu a raport se provukao protiv radjabova na kraju.

 

nepo je sada u istoj situaciji kao i na prethodnom turniru, gde je prosli put izgubio od mvl-a u sedmom kolu. videcemo sutra da li moze i raport da ponovi nesto slicno, tesko...

 

btw, judit dominira u prenosima, danas je nekoliko puta tako izvozala hauvela da je ovaj bio u fazonu da mu je bolje da ne predlaze poteze vise. neverovatna zena, imam osecaj da bi i sada lagano uzela zensku svetsku titulu, mada realno njoj zene nikada nisu ni bile konkurencija.

 

juce su ona i magnus pricali o partiji izmedju karpova i kamskog iz devedeset i neke praveci paralelu sa partijom koju su gledali, gustafson nije ni pokusao da isfolira da kapira o cemu pricaju. :)

Edited by nenad
Link to comment

judit je u fazonu da je stokfis podseca na karpova, jer samo oni vide prednost tamo gde je ljudska bica ne vide. i posle par poteza ti iz pozicije gde si mislio da si na 0.0, odjednom gubis. 😁

 

edit

raport opet izdivljao, ne zeleci da ponavlja poteze usao u izgubljenu poziciju, poklonio nepu pobedu. :(

Edited by nenad
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...