Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

fabi relativni lagano zavrsio radjabova i ostavio otvoren turnir.

 

ima smisla, nepo i fabi su ipak u poslednjih 5 godina ispred ostalih. 

 

super bi bilo da njih dvojica igraju za titulu, ako se magnus zaista smorio od ovog tempa gde svaku drugu godinu mora da posveti pripremi za mec za titulu.

Link to comment

Neverovatna pozicija, Hikaru nabio sve što ima u kraljev ćošak, Fabi pred promocijom u kraljicu i opet ludak uspeva da se odbrani. I pritom u par navrata mu izmiču potezi kojim bi sve rešio mnogo ranije. Karuana dobio malo po nosu zbog izjave da je turnir trka dva konja, njega i Nepoa.

Link to comment
2 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Neverovatna pozicija, Hikaru nabio sve što ima u kraljev ćošak, Fabi pred promocijom u kraljicu i opet ludak uspeva da se odbrani. I pritom u par navrata mu izmiču potezi kojim bi sve rešio mnogo ranije. Karuana dobio malo po nosu zbog izjave da je turnir trka dva konja, njega i Nepoa.

Ja sam gledao analizu kod Agadmatora, i po toj analizi, Fabio je polse 21-22 poteza u najboljem slučaju mogao da izvuče remi, bez obzira na sve do kraja, ako Hikaru igra iole normalno i ne pogreši nešto strašno...  U suštini, Hikaru je po toj analizi bio sve vreme u debeloj prednosti...

 

Jako dobra partija i lepa za gledanje...

Link to comment
57 minutes ago, radisa said:

Ja sam gledao analizu kod Agadmatora, i po toj analizi, Fabio je polse 21-22 poteza u najboljem slučaju mogao da izvuče remi, bez obzira na sve do kraja, ako Hikaru igra iole normalno i ne pogreši nešto strašno...  U suštini, Hikaru je po toj analizi bio sve vreme u debeloj prednosti...

 

Jako dobra partija i lepa za gledanje...

 

fabi je izgubio partiju jer nije sprecio ekspanziju po h liniji, nakon h4, morao je odigrati h5, to je bio 27 potez. bar tako kaze karpovtm

 

edit

ali da, nije fabi ni u jednom trenutku bio bolji.

Edited by nenad
Link to comment

Moguće, mom laičkom oku je delovalo da se Hikaru baš zgrčio u ćošku i da je pod pritiskom. Fabi je žrtvovao dve figure za topa zarad neke inicijative, ali se ispostavilo da je to bila greška. I što kaže Nenad, morao je da zaustavi h pešaka.

Link to comment
22 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Moguće, mom laičkom oku je delovalo da se Hikaru baš zgrčio u ćošku i da je pod pritiskom. Fabi je žrtvovao dve figure za topa zarad neke inicijative, ali se ispostavilo da je to bila greška. I što kaže Nenad, morao je da zaustavi h pešaka.

Problem je počeo sa skakač g3, na 22. potezu Hikarua, mislim, to je potez koji nijedan engine ne preporučuje, niti razmatra, i Fabi je za sledeći potez spržio sat vremena i počeo da greši...

 

Bar tako kaže Agadmator, ne znam ja ... :)

Link to comment
38 minutes ago, radisa said:

Problem je počeo sa skakač g3, na 22. potezu Hikarua, mislim, to je potez koji nijedan engine ne preporučuje, niti razmatra, i Fabi je za sledeći potez spržio sat vremena i počeo da greši...

 

Bar tako kaže Agadmator, ne znam ja ... :)

 

Pa i ja gledam Agada, naravno :D

Link to comment
3 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Moguće, mom laičkom oku je delovalo da se Hikaru baš zgrčio u ćošku i da je pod pritiskom. Fabi je žrtvovao dve figure za topa zarad neke inicijative, ali se ispostavilo da je to bila greška. I što kaže Nenad, morao je da zaustavi h pešaka.

 

pa dobro, bio je i hikaru pod pritiskom da konvertuje poziciju za koju zna da je dobijena.

 

i uspeo je samo zato sto je fabi, posle sezdesetog poteza, propustio dve prilike da mu znacajno oteza.

  • +1 1
Link to comment

Sad gledam kako je Naka izgubio od Radžabova, potpuno suludo, nije hteo da pomeri lovca iz principa iako je znao da je pogrešio. I kako je uopšte stavio lovca na tako loše mesto u relativno ranoj i teorijskoj fazi partije. Prosu sve što je juče s mukom stekao.

Link to comment
3 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Sad gledam kako je Naka izgubio od Radžabova, potpuno suludo, nije hteo da pomeri lovca iz principa iako je znao da je pogrešio. I kako je uopšte stavio lovca na tako loše mesto u relativno ranoj i teorijskoj fazi partije. Prosu sve što je juče s mukom stekao.

Da, jbg...

 

Nepo i Fabi se mučili, Fabi da je imao vremena, možda je mogao nešto, ali pošto je na kraju imao 2 minuta za 8 poteza, ispdada da se izvukao...

 

Biće Nepo i Fabi prva dvojica, Nakamura je verovatno treći, može ih dobiti i obojicu, ali će pući od lošijih igrača zbog glposti...

 

Nije da je baš da je debeli zalutao ovde... :)

Link to comment
8 hours ago, radisa said:

Da, jbg...

 

Nepo i Fabi se mučili, Fabi da je imao vremena, možda je mogao nešto, ali pošto je na kraju imao 2 minuta za 8 poteza, ispdada da se izvukao...

 

Biće Nepo i Fabi prva dvojica, Nakamura je verovatno treći, može ih dobiti i obojicu, ali će pući od lošijih igrača zbog glposti...

 

Nije da je baš da je debeli zalutao ovde... :)0

 

nije debeli zalutao, on je po talentu u top 5 igraca samo sto trosi mnogo vremena i energije na striming i online sah. juce ili prekjuce je trazio misa i tastaturu kad je hteo da odigra potez.

 

sramotno je veliki broj gresaka na turniru, bas je juce o tome pricala judit, citrajuci big vlada, koji je imao bas surovu izjavu.

 

to je posledica toga sto svi ovi ljudi koji igraju znaju sve i svesni su da ako hoce da pobede moraju da igraju linije koje su objektivno losije, inace bi se sve partije zavrsile remijem posle 20 poteza. a i pritisak je ogroman, jer moras iznenaditi protivnika, i onda odigrati savrseno 20-30 poteza kako bi tu prednost iskoristio, a ako negde pogresis, izgubices. 

 

ako ides na pobedu, sto debeli i raport rade svaki put, rizikujes da ces izgubiti, jbg.

 

fabi je juce iznenadio nepa u petrovu sto je skoro nemoguc zadatak, ali ni to nije bilo dovoljno, posto nepo toliko dobro zna pozicije koje iz petrova nastaju da je fabi istrosio svo vreme, pokusavajuci da nadje nacin da iskoristi bolju poziciju. 

 

duda je, nakon sto sam napisao da bi mogao da se umesa u top 3 uzeo jedan bod iz 5 partija. :D

Link to comment

konacno da vidimo nesto i od dinga, dobio dudu i, u najboljoj partiiji turnira do sad, raporta i evo ga na deobi drugog mesta sa hikaruom i fabijem. 

 

nepo je sada daleko, alireza sa belim je sutra poslednja nada, mada ce to biti jako tesko. 

Link to comment
27 minutes ago, nenad said:

 

 

nepo je sada daleko, alireza sa belim je sutra poslednja nada, mada ce to biti jako tesko. 

Alireza je danas odigrao katastrofa, debeli ga ubio kao granom... Nam tu leba, ode Nepo da igra protiv Magnusa, ako ovaj bude hteo...

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Alireza je danas odigrao katastrofa, debeli ga ubio kao granom... Nam tu leba, ode Nepo da igra protiv Magnusa, ako ovaj bude hteo...

 

jeste odigrao lose, ali tesko je kad pokusavas sa crnim figurama da pobedis, a on je pokusao, usavsi u najrizicniji moguci najdorf sa gxf6. ako ne iznenadis belog tu, velike su sanse da ces celu partiju biti u losijoj poziciji.

 

drugi je problem sto je jana skoro nemoguce dobiti ako mu je remi cilj. magnus ga je dobio tako sto je isao na zavrsnicu koja je objektivno remi, ali je teza za igru za crnog i imao srece da jan ne nadje ideju kojom treba da se brani.

 

dobra je stvar sto su sad svi skinuli rukavice, nema vise niko prostora za taktiziranje, osim jana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...