Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

čitaj, stoko.
Pročitao sam ...Pored toga, fejsbuk je sotonska sajber sprava. Navešću primer: jedna moja koleginica sa posla je za prijatelja imala lika koji je uhapšen zbog internet pedolfilije. Više ne pričam sa koleginicom jer ne mogu da se otmem dilemi da li je i ona možda izvitoperena na neki način ...Pa ono ludilo sa lajkovima, tagovima. Ono, ako me ne lajkuješ, neću da pričam sa tobom. Ako me ne lajkuješ, mora da si nešto ljut na mene. Pa oni likovi koji taguju i lajkuju sami sebe ... Pa oni što opsesivno gomilaju prijatelje da bi ispali popularni i voljeni ... Edited by stoka
Link to comment
Kakva idiotarija...Ja takve scamove pasivno podržavam kao evolucioni mehanizam. Ko je dovoljno glup da naseda na stvari tipa "daj mi broj računa da ti privremeno uplatim 20 miliona koje pokušavam da iznesem iz afričke zemlje u rasulu" zaslužuje da ga izmuzu za sve pare. Samo fali zahvalnica za mali ali nezanemarljiv doprinos u deretardizaciji globalne svesti...
I ja sam dobio poruku slične sadržine. Meni se čovek čini poštenim, još uvek razmišljam, ipak je velika lova na dohvat ruke ...
Link to comment
I ja sam dobio poruku slične sadržine. Meni se čovek čini poštenim, još uvek razmišljam, ipak je velika lova na dohvat ruke ...
Ja isto dobio. Nisam uplatio koliko je tražio, ali sam rado vajerovo životnu ušteđevinu.Nije u redu da takve stvari trpe dok ja skupljam pare da se baškarim po Južnoj Americi. :(
Link to comment
boli nekoga patka za nase licne podatke. jedino sto njih zanima je kako da vam na osnovu interesovanja/navika/rutina ponude da kupite ono sto je veca verovatnoca da cete vi misliti da vam treba i to je sve, a ko koga, gde i zasto, to nikoga apsolutno ne zanima. kada takve stvari znate za 700 miliona ljudi, isto vam je kao da ne znate ni za koga. da svi idu goli ulicom, to ne bi bio tabu. i te targetirane ponude se loaduju automatski na osnovu algoritama, nema zivog coveka koji sedi i proucava vase konkretne navike.
U tvojoj poslednjoj recenici se krije najveci problem. Da je neki zadrigli Stazijevac u istocnom Berlinu pitanju ili Uroseva Moralna Policija pa i kako de izdurace se nekako. Evo mali primeri na putovanju me google smara sa lokalnom verzijom treba da se ubedjujem sa njim da samo otkucao google.com, rezultati koje daje odavno su irelevantni, na FB mi stalno utrpavaju reklame posle putovanja na tom jeziku odakle sam se logovao. Ta obezlicenost njuskanja je zapravo opasnost uskoro ce prema nekom algoritmu da ti uredjuju zivot. Sve ide prema Skynetu (Terminator serijal).
Link to comment

Zamislite da su televizija i internet postojali za vreme Hitlerove Nemačke. Majstor propagande Gebels bi pomoću tih alatki napravio čudo.I verovatno bi svi sada pričali nemački ...Tako je osnovna greška Rajha što je ulagao energiju i novce u razvijanje novih oružja umesto da je sve to bacio u razvoj kanala širenja informacija ...

Link to comment

Nije stvar tako jednoznačna kako neki žele ovde da prikažu. Uzmimo hipotetički da Zapad hoće vojno da naguzi Iran. I uzmimo hipotetički da je u Iranu demokratija, slobodan Internet i tako to. Dakle, pre napada, potrebno je znati stanje iranske nacije. A kako to spoznati nego baš preko društvenih mreža, kao što su Fejsa ili Tvitko.Evo primera.CIA nađe na fejsu nekog Iranca Hasana. Hasan ima 20 godina. U svom profilu Hasan napiše da je nezaposlen (aha, sigurno je nezadovoljan režimom koji mu ne daje neku šljaku!), napiše da je u vezi i još postavi svoje fotke sa ribom (aha, okusio je mladu pičetinu i zavisan je od nje, znači neće taj rado u rat!), u rubriku "omiljena muzika" stavi džastina timberlejka (aha, muzičar sa Zapada, znači upija sve sa Zapada, neće taj ići protiv tog istog Zapada!), u rubriku "religijska uverenja" stavi "agnostik" ili tako nešto (aha, otpor islamu je otpor režimu, neće taj jurišati na NATO vojnike!) ...I sad zamislite da CIA u svom reprezentativnom uzorku Iranaca nađe barem 50 odsto takvih kao što je Hasan: Pa to je već pola posla urađeno, vojna intervencija će da bude rutina ...Eto zašto fejsbuk nije tako naivna društvena mreža ...

Edited by stoka
Link to comment
Zamislite da su televizija i internet postojali za vreme Hitlerove Nemačke. Majstor propagande Gebels bi pomoću tih alatki napravio čudo.
Upravo prisustvujemo. Na Diskaveriju danas zakachio seriju trejlera za nekoliko emisija o NATO vojnoj sili, vojnicima, industriji i insajtu u zivot vojnika na npr. nosacima aviona, gde su oni prikazani kao normalni, topli ljudi koji "rade svoj posao".O "poslu" naravno ni reci, slike spaljenih tela civila upadljivo su izostale, logicno pitanje "a sta ces koji kurac u indijskom okeanu sa tim nosacem aviona" je preskoceno, kako se to "radi za svoju zemlju" hiljadama kilometara daleko od "svoje zemlje" ostalo je nerazjasnjeno - ... ali smo zato saznali da je ciscenje stajnog trapa lovca-bombardera "djavolski prljav posao", kao i ciscenje sudopere u menzi broda za cetiri hiljade dobro placenih profesionalnih ubica.Neko je skoro postavio vest da je oboren helikopter sa americkim "fokama" i to prokomentarisao tuznim smajlijem. Jebote. Edited by CowBoy
Link to comment

Cowboy, suvise si ostar prema obicnim vojnicima. Sem toga, zavisi koju stranu sukoba pitas, ali skoro svuda ima i onih koji ih vide pozitivno (sad, sto smo im se mi naguzili, pa pametnije je bilo da saradjujemo, ali smo imali stoku na vlasti... izvini, stoko).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...