Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sve je istina. Facebook jeste pokrenut novcem kompanije koju je osnovala CIA. NSA je redovna na fejsbuku. I sam novi Facebook poseduje neke prave pravcate spijunske opcije, a zanimljivo je da su one dostupne takoreci svima. Primer je interest page. Ako vas zanima koliko i koji ljudi pricaju o necemu, dovoljno je da napravite page i stavite ga pod interests i na wall-u tog page-a ce se prikazati svi postovi svih ljudi koji pricaju, ili postuju o tome.Ono sto je zanimljivije od cinjenice da se Facebook koristi za istrazivanje trzista i nadgledanje korisnika, je da je postao najveca aktivisticka social media platforma. I kao takav, meni se svidja. Odavno je prestalo da mi bude zanimljivo koji je drug postovao koji youtube klip, ili smesnu sliku. Danas imam preko 1300 frendova iz celog sveta i clan sam bar 30 aktivnih grupa. News Feed sad zaista izgleda kao news feed. Tu su vesti, clanci, objave koje se ne mogu naci na mainstream medijima. Samo Srpska GMO grupa broji preko 8000 clanova. (vise od bilo koje druge)Na srpskom fejsbuku, jaka je i anti chemtrails grupa i to dve. Za plavo nebo iznad Srbije i Stop Chemtrails Balkan koja je vise namenjena regionu. Tu smo povezani i sa Slovenackom grupom provit chemtrailsa (protiv kemicnih sledi).Svakako, samo uspomoc tih grupa i aktivista, ja sam saznao za mnoge stvari koje su me dugo mucile. Saznao sam i kako da se bar delimicno zastitim, detoksiniram od teskih metala koji su u sastavu chemtrailsa. Svakodnevno dobijamo i delimo nove vesti i baza aktivista se siri. Zato jos uvek ne otpisujem Facebook. Cenzura je tek sporadicna, i mislim da postoji tek da bi se umirile agencije. I sam Mark igra duplu igru i odlicno je igra. Sa jedne strane, pruza svu potrebnu infrastrukturu za Americke bezbednosne agencije i korporacije, a sa druge strane nam omogucava da to shvatimo, i da se na istoj toj platformi organizujemo. Zato danas volim Facebook.

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

  • 1 month later...
:rant: :isuse:ili ,,ko nema fejsbuk, taj nije normalan - on je neki ludak, ubica...''http://www.b92.net/tehnopolis/aktuelno.php?yyyy=2012&mm=08&nav_id=633265
"Niste na FB? Pomisliće da ste psihopata"Na svetu je preko 955 miliona Facebook naloga a ako vaš nije među njima, to bi moglo da vam nanese štetu.Neki psihijatri i poslodavci ocenjuju da je sumnjivo ako pojedinac nije na Facebooku. To je zato što se među današnjom mladom generacijom smatra "normalnim" da bude na društvenoj mreži, dok se izbegavanje iste smatra "nenormalnim".Poslodavci mogu da pomisle kako je odsustvo potencijalnog kandidata za posao sa Facebooka znak da mu je nalog bio toliko pun škakljivog materijala da je morao da ga obriše.Na kraju krajeva, 90% poslodavaca proverava online profile svojih kandidata.Slično tome, psiholozi vide aktivnost na Facebooku kao odraz zdravog društvenog života.„Internet je postao prirodni deo života”, kazao je psiholog Kristofer Meler nemačkom listu Der Tagesspiegel. „Preko online prijatelja dobijate osećaj pozitivnog vrednovanja”.Kolumnistkinja sajta Slate.com, Emili Jofi, savetuje mladima da se ne zabavljaju ni sa kim ko nema Facebook profil.„Ako upoznate nekog sa kim želite da idete ui krevet a on nema Facebook stranicu, možda će vam se lažno predstaviti. To su prvi znaci za uzbunu”, kaže ona.Jofijeva ističe da se ovi saveti ne odnose na osobe koje su već bile „odrasle, produktivne” individue pre nego što su društveni mediji počeli da se šire.Der Tagesspiegel ističe da ni osumnjičeni za pucnjavu u Aurori, Džejms Holms, ni norveški bombaš Anders Brejvik nisu imali Facebook profile. Autorka članka Katrin Šulce je otišla tako daleko da je rekla kako ima razloga da sve „apstinente” od Facebooka smatramo potencijalnim masovnim ubicama.Da li je vama čudno kad upoznate nekoga ko nema Facebook profil?Da li mislite da je aktivnost na ovoj mreži odraz zdravog društvenog života?
Ja sam zblanut, zgrozen, a pomalo i besan. Mislim, jebote.Daily Mail ima skoro identican clanak (da, znam, Daliy Mail...ali su citati isti, Der Tagesspiel, Slate.com, itd.):http://www.dailymail.co.uk/news/article-2184658/Is-joining-Facebook-sign-youre-psychopath-Some-employers-psychologists-say-suspicious.htmlKoliko ce trajati dok se ovakav stav ne prosiri, narocito medju mladjom generacijom?Sta je sledece? Psihopata si i ako imas profil na fejsbuku, ali to je skroz "zatvoren", sve je "private" osim za najblize prijatelje, ili cak, otvoreno je sve, ali nisi upisao dovoljno informacija? Zasto nisi upisao gde si isao u gimnaziju, hm, mora da je tu nesto sumnjivo...da li si tu opste zavrsio gimnaziju?Sve se ovo odlicno uklapa u reci coveka koji je prvi na mojoj hipotetickoj listi za odstrel, Marka Cukerberga, koji prica o tome kako uvek treba biti ista osoba (a ne da se ponasamo drugacije na poslu nego kod kuce, itd.) i kako je privatnost prevazidjena drustvena norma.Da li je toliko postalo normalno da putem drustvenih mreza urnisemo druge najbanalnijim detaljima nasih zivota da ce uskoro neko ko to ne radi biti smatran za mentalno poremecenog?
Link to comment
:rant: :isuse:ili ,,ko nema fejsbuk, taj nije normalan - on je neki ludak, ubica...''Koliko ce trajati dok se ovakav stav ne prosiri, narocito medju mladjom generacijom?Da li je toliko postalo normalno da putem drustvenih mreza urnisemo druge najbanalnijim detaljima nasih zivota da ce uskoro neko ko to ne radi biti smatran za mentalno poremecenog?
Ne, ali jeste odraz ekscentriteta i sugeriše asocijalnost. Poslodavci imaju pravo da te osobine uzmu u razmatranje, mada sumnjam da je često bitan faktor. A to što neki idioti misle da je sve što odstupa od šablona znak psihoze i pretnja terorizma... govori više o njima nego o antifejsbukašima.Sjajno mi je kako kaže "ako neko nema FB, možda će vam se lažno predstaviti" :isuse: Pošto su društvene mreže inače jedna oaza iskrenosti, otvorenosti, i čovekoljublja, tu se niko lažno ne predstavlja.Ja na Facebooku imam profil pod nekim izmišljenim imenom, sa nula prijatelja, i koristim ga samo da bih se automatski logovao na neke od sajtova koje posećujem. Kao i da bih ponekad video neki FB link ili sliku koju neko negde okači. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Ne, ali jeste odraz ekscentriteta i sugeriše asocijalnost.
Zasto? Mozda neko ode sa fejsbuka jer mu isti dopizdi jednostavno (npr. ja, ali ja nisam ta 100% fejsbuk generacija na koju se misli)? Zato sto oduzima suvise vremena (a imas bitnijeg posla) ili nesto slicno? Ili jednostavno ne zeli vise kontakt sa nekim ljudima, a na danasnjem fejsu skoro pa nemoguce se sakriti (koliko shvatam, ja sam to batalio pre ovog timeline-a i ostalih po privatnost negativnih promena).Kazem, uskoro nece biti ni samo "nema fejsbuk" nego "nema dovoljno informacija o sebi na svom fejsbuk profilu". Edited by hazard
Link to comment

Sve to može kako kažeš, i ja sam tako batalio Facebook, ali za ogromnu većinu ljudi (određenih godina) Facebook je praktično neophodan za ono što se zove zdrav društveni život. Ako 80% tvojih poznanika komunicira preko FB, možeš ili da im se pridružiš ili da se svesno izdvojiš iz grupe - da ostaneš po strani, neobavešten o važnim društvenim događanjima tipa koga je nasmejao koji youtube video ili ko je lajkovao čiji status.I to se da kompenzovati, naravno, mnogi ljudi žive sasvim normalno bez društvenih mreža, ali takvih je (izgleda) sve manje. Ja sigurno ne spadam među njih.

Link to comment
anti-facebook.jpegmeni je cudno kad vidim nekog ko je do sada odolevao da se registruje i bude aktivan, da je tu, prosto mi treba vremena da poverujem da je stvarno na fb i da nije lazni profil
Da li je toliko postalo normalno da putem drustvenih mreza urnisemo druge najbanalnijim detaljima nasih zivota da ce uskoro neko ko to ne radi biti smatran za mentalno poremecenog?
ali hazarde zar nisu ovo samo marketinske posalice i novinarske leblebije... 'neki psihijatri i poslodavci ocenjuju' pffff Edited by prima
Link to comment
Sve to može kako kažeš, i ja sam tako batalio Facebook, ali za ogromnu većinu ljudi (određenih godina) Facebook je praktično neophodan za ono što se zove zdrav društveni život.
Ja ne bi bas rekao da je drustveni zivot preka FB "zdrav drustveni zivot" ali to je vec neka druga prica.
Ako 80% tvojih poznanika komunicira preko FB, možeš ili da im se pridružiš ili da se svesno izdvojiš iz grupe - da ostaneš po strani, neobavešten o važnim društvenim događanjima tipa koga je nasmejao koji youtube video ili ko je lajkovao čiji status.
Pa dobro, ali po gornjem ispada da je neko ko ne mari za takve stvari u najboljem slucaju asocijalan a u najgorem psihopata.Jednostavno, fejsbuk najvise lezi ljudima koji su otvoreni, i koji vole kontakt sa velikim brojem ljudi. Neki ljudi su stidljiviji, vise vole manji krug prijatelja (sto ne znaci da su asocijalni ili psihopate). Strasno bi bilo da postanemo drustvo u kome neko ne dobije posao jer nije na fejsbuku, a nije na fejsbuku jer mu ne treba, jer ima svoj krug od 5 prijatelja sa kojima se vidja dovoljno cesto da uzivo podele to koji ih youtube video najvise zabavlja.Inace ja sam shvatio da definitivno treba da batalim FB kada mi je stigla "opomena" od fejsbuka da nisam dugo pricao sa X, eto cak nisam nista napisao nista ni na zidu, ni poslao poruku, pa mi je prijateljski preporuceno "reconnect with X" kao da je to neki stari prijatelj koga sam nepravedno zapostavio. A X je bila moja koleginica koja sedi pored mene i vidjam je i pricam sa njom svakog radnog dana.Onda sam shvatio da ce mozda jednog dana i da me pitaju da li mi je veza u krizi jer ne razmenjujem FB poruke i lajkove sa devojkom, i ako sa njom komuniciram vise nego sa bilo kojom drugom osobom i da je vrag, jelte, odneo salu. Edited by hazard
Link to comment
Pa dobro, ali po gornjem ispada da je neko ko ne mari za takve stvari u najboljem slucaju asocijalan a u najgorem psihopata.
Pa kažem da sugeriše asocijalnost, ali ta sugestija zavisi od nekoliko klimavih pretpostavki - da je dotični u određenoj starosnoj grupi, da većina ljudi iz njegovog okruženja visi na FB, da on sa većinom ne stiže da se viđa uživo...Naravno da je glupo praviti generalizacije, i da su poređenja sa masovnim ubicama krajnje neukusna, ali nije bez osnova pretpostavka da su ljudi bez prisutstva na društvenim mrežama uglavnom asocijalni bar u nekoj meri.
Jednostavno, fejsbuk najvise lezi ljudima koji su otvoreni, i koji vole kontakt sa velikim brojem ljudi. Neki ljudi su stidljiviji, vise vole manji krug prijatelja (sto ne znaci da su asocijalni ili psihopate). Strasno bi bilo da postanemo drustvo u kome neko ne dobije posao jer nije na fejsbuku, a nije na fejsbuku jer mu ne treba, jer ima svoj krug od 5 prijatelja sa kojima se vidja dovoljno cesto da uzivo podele to koji ih youtube video najvise zabavlja.
Naravno. Meni je možda lakše da prihvatim tu ofrlje procenu ("asocijalni, potencijalne psihopate") nego tebi zato što znam da jesam asocijalan. Fejsbuk mi je bio neka vrsta supstituta za RL kontakt, ali i to mi je postalo apsolutno besmisleno, uglavnom kad sam shvatio da su moji FB prijatelji mahom bili prijatelji moje bivše devojke koji me apsolutno ne zanimaju ni sada a ni ranije.
Link to comment

Ja sam asocijalni ekscentrik, a ako me zanima sta radi neki moj prijatelj, pozvacu ga telefonom ili cu otici kod njega.Vecina veoma aktivnih korisnika FB koje poznajem ostavljaju utisak emotivno nedovrsenih ljudi sklonih kompulzivnom komuniciranju (ako je ovo na FB uopste komuniciranje?) Sta da mislim o nekome ko ima 500 ljudi koje zove "prijateljima", ili ima 3.000 fotki na fejsu, na kojima se vidi kako se kupa u moru, jede burek, prica sa ljudima koje ne poznajem niti zelim?a da me buduci poslodavac pita za fejsbuk, okrenuo bih se i izasao bez reci (ili mozda poneku rec vasudeva stajl). prvo, time mi je stavio do znanja da ga ne zanima sta znam da radim neko koliko mogu da mu se uslihtam, a drugo, moj privatni zivot je moja tvrdjava, naoruzana sa svih strana i uvek spremna za odbranu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ima 500 ljudi koje zove "prijateljima"
Pa, jeste problem ako se bukvalno shvata FB-termin "friends". Moze to da se razume i kao "contacts" (ili sto bismo mi rekli, poznanici). Cela stvar je izasla sa koledza, tamo oni koji se druze verovatno stvarno i jesu bili friends u uzem smislu reci.Naravno, FB moze da se koristi tako sto se na njemu kontakti ogranice na one koji su stvarno friends (i familija). To uglavnom nije ono kako FB koristi generacija Z (ili koja je vec ova sto su sad klinci).Oni koji su meni stvarno prijatelji i familija zive na cca 30 lokacija na svetu, tako da nama FB dobro dodje. Raspon godina od 16 do 71. :D
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=d2TuohSsw4kSlazem se sa Vasudevom za vecinu stvari, ali Facebook ljudi zaista dozivljavaju razlicito. Mene je svojevremeno jedna prijateljica grdila zbog mog "ponasanja" na fejsbuku jer sam se ja tu nesto zajebavala i kacila nekakve gluposti, te je moj virtuelni lik iz njene vizure patio od odsustva koncepta, sto je po njoj stetno za moj profesionalni zivot. Ona, s druge strane, FB dozivljava kao poligon za promociju sebe kao profesionalnu aktivistkinju za zastitu zivotne sredine, na medjunarodnom nivou, koja je pametna, i ima stav o svemu, ima zanimljiv i dinamican zivot, ispunjen svakavim ljudima, desavanjima, mestima, a pri tom ima misiju™. Na stranu sto ja nju dobro poznajem i ona je takva i privatno, ali to nju ne sprecava da tudje koriscenje fejsbuka i socijalnih medija dozivljava na nacin na koji ona misli da je jedini pravi. Drugim recima, rekla bih ljudi tudje ponasanje na fejsbuku citaju kroz svoj dozivljaj toga sta fejsbuk zapravo jeste, cemu on sluzi i kako se koristi.Ja se sama sve vise pitam zasto ga imam, majkemi. Jedini razlog koji vidim jeste ovaj sto Indy pominje. Znam jako puno ljudi sa svih strana i nekako ne bih da bas raskinem kontakt. A posto ljudi sve vise vide FB kao the communication tool i sve manje koriste mejl za neformalne, povremene kontakte, onda sam odlazak sa njega je upravo prekid kontakta. Bez obzira kako ja to vidim, tako je jer vecina to tako vidi. I meni je to porazavajuce.Sto se poslodavaca tice, tvoja mreza prijatelja je svojevrsni social capital i poslodavac koji facebook dozivljava kao tool za profesionalno umrezavanje, ili pak kao medij putem koga ti mozes doci do velikog broja ljudi, ti to moze uzeti kao prednost. Ako to naravno imas. Ako nemas facebook, taj poslodavac gubi mogucnost da kroz tebe kao zaposlenog dodatno profitira. Pa radio ti NGOu koji se bavi ljudskim pravima, u banci, u medijima, ili kao prodavac kirbija.A o ljudima koji svako jutro osvanu sa statusima tipa "idem da prosetam kuce", "popila sam kafu", ili koji su nesto u stilu "upravo sam bio na veceri sa predsednikom univerzuma (captain subtext: vidi kako sam vazan)", ne bih ovom prilikom. Edited by Quince
Link to comment
Bez osnova je jebiga. Znam masu ljudi koji nemaju Facebook i ama bas nista im ne fali. Zapravo su medju drustvenijim ljudima koje znam.
:lol: :Hail:Vecina normalnih ljudi koje znam ili nema fejzbuk ili ako ima nalog retko ga koristi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...