Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

zamislite cega je sve bilo na 'sportu'

Missouri Mom Charged with Conspiracy in MySpace Suicide CaseA woman who impersonated a teenage boy on MySpace — which allegedly led to the suicide of a 13-year-old girl — has been laden with four separate federal charges, each of which could result in as many as five years in prison.Defendant Lori Drew stands accused of creating a false MySpace account under the name Josh Evans in 2006. Hoping to learn whether a 13-year-old girl named Megan Meier was spreading hurtful words about her daughter Sarah, with whom Megan was once friends, Drew used the account to first attract, then taunt, her.

Nasty messages from "Josh" — who at first seemed romantically interested in Megan — escalated to the point where Megan was told "the world would be a better place" without her. Megan replied, "You?€™re the kind of boy a girl would kill herself over," then hung herself in her home.The cyber-drama occurred in a small town outside of St. Louis, Mo. The US attorney in Los Angeles claimed jurisdiction over the case because MySpace — a unit of Fox Interactive Media — keeps its servers and corporate headquarters in LA county.Megan had a history of depression and suicidal thoughts, reports The New York Times. Prosecutors say Drew was aware of this, but continued to "prey on her psyche" and "embarrass her, to humiliate her, to make fun of her and to hurt her."Defending counsel argued Drew did not send these messages. Rather, an employee of hers and other young girls sent the damaging messages, and Drew wouldn't know the first thing about setting up a fake MySpace account.But regardless of whether the jury believed this construction, "this is a computer abuse and fraud case, not a homicide case," the attorney reminded the courtroom.Jurers were asked to decide whether Drew was guilty of conspiracy and three counts of accessing a computer without authorization (via interstate commerce) to obtain information for the purpose of inflicting emotional distress. The suicide could be incorporated into their conclusions about the charges, but Drew was not on trail for playing an active part in Megan's death.In Jan. '07,? families in New York, Texas, Pennsylvania and South Carolina brought a civil suit against MySpace, alleging that adult users on the social network solicited and sexually assaulted their daughters.A federal judge dismissed the Texas case, saying that MySpace was protected under the Communications Decency Act (CDA) of 1996 from being held liable for? material posted on its site by others.The girl and her mother appealed the case in April '08, maintaining MySpace still had a responsibility to protect the girl — even though she lied about her age and the resulting attack took place outside MySpace, TechDirt writes.

Edited by Hustler
Link to comment
  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

Kakva idiotarija...Ja takve scamove pasivno podržavam kao evolucioni mehanizam. Ko je dovoljno glup da naseda na stvari tipa "daj mi broj računa da ti privremeno uplatim 20 miliona koje pokušavam da iznesem iz afričke zemlje u rasulu" zaslužuje da ga izmuzu za sve pare. Samo fali zahvalnica za mali ali nezanemarljiv doprinos u deretardizaciji globalne svesti...

Link to comment
Ja takve scamove pasivno podržavam kao evolucioni mehanizam. Ko je dovoljno glup da naseda na stvari tipa "daj mi broj računa da ti privremeno uplatim 20 miliona koje pokušavam da iznesem iz afričke zemlje u rasulu" zaslužuje da ga izmuzu za sve pare. Samo fali zahvalnica za mali ali nezanemarljiv doprinos u deretardizaciji globalne svesti...
Apsolutno se slazem. Ja bih jos dodeljivao i nagrade za ljude koji ovo smisljaju.
Link to comment
Kakva idiotarija...Ja takve scamove pasivno podržavam kao evolucioni mehanizam. Ko je dovoljno glup da naseda na stvari tipa "daj mi broj računa da ti privremeno uplatim 20 miliona koje pokušavam da iznesem iz afričke zemlje u rasulu" zaslužuje da ga izmuzu za sve pare. Samo fali zahvalnica za mali ali nezanemarljiv doprinos u deretardizaciji globalne svesti...
PA HEBOTE! Sad mi je palo na pamet da se g. Miodrag Lovrić hvalio na predavanjima kako je imao neku ponudu ovog tipa... sad se ne sećam priče do detalja ali bilo je nešto u fazonu da mu je neka žena nudila kuću s bazenom i čuda neka ako učini nešto.. E bem li ga zašto je on to odbio, al' se vidno kajao što je propustio priliku i na kraju se vratio s Novog Zelanda da predaje u susedstvu Picinparka...
Link to comment

Cujem da je Fejsbuk pravi hit po zatvorima u Srbiji.Mnogi zatvorenici, valjda pomocu mobilnih telefona, otvaraju i redovno apdejtuju svoje profile...Cuo sam i ranije za to, a pre neki dan mi je pricao i jedan kolega koji ima problem zbog neke saobracajke i morace da odsluzi par meseci.Njega je nasao neki lik iz kraja koji je sad u zatvoru, tako da je upoznat sa situacijom na licu mesta i sa buducim cimerima... Kaze, svi su online.Inace, ja imam FB nalog vec nekoliko meseci.Slazem se da ima i korisnih stvari, kao sto je obnavljanje i odrzavanje kontakta s nekim ljudima...Nije tacno da s kim zelimo i ostanemo u kontaktu, da nam oni s kojima se ne cujemo i ne trebaju. To je verovatno tacno u nekim slucajevima, ali ne u svim.Zbog svega sto se desavalo predhodnih godina, neki dragi ljudi su se razbezali po celom svetu, i nije bilo lako ostati u kontaktu. Nije oduvek bilo mobilnih telefona i e-mailova.OK, da smo to zaista toliko zeleli, verovatno bi preko prijatelja i rodjaka uspeli da dodjemo do necijeg broja, ali nismo. Komplikovanije je, i nije bas toliko bitno.Ipak, nekoliko puta sam se iskreno obradovao kad su me nasli neki ljudi od kojih godinama ne znam nista. Ne kazem da ce to sad ne znam kako produbiti nas odnos i obnoviti stara priajteljstva, ali lepo je znati gde su, sta rade, da su zivi i zdravi...Dobro, postoji i druga strana svega toga, smaranje sa raznim aplikacijama, zahtevima za prijateljstva od nepoznatih ljud itd.Poenta je da sami odredjujemo granicu do koje cemo ici, sta cemo staviti od podataka, koga cemo prihvatiti za prijatelja, da li cemo i kakve slike kaciti...Je recimo nikad nisam prihvatio prijateljstvo potpuno nepoznate osobe, niti sam nasumice dodavao neke jedva poznate osobe s kojima imam nekog zajednockog.Priznajem, prihvatio sam neke klince iz kraja, prosto mi je bilo bezveze da ih odbijem jer ih vidjam svakodnevno, ali u zivotu su mi totalno nebitnii.Fascinira me sta oni sve rade tu, i kakve slike kace.Svi imaju po nekoliko stotina prijatelja, a da vecinu njih nisu u zivotu videli. Verovatno je to neko takmicenje ko ce vise. Statuse menjaju po nekoliko puta dnevno i obavestavaju nas o svemu sta rade, a sve je to propraceno gomilom komentara. To je po meni vec potpuni idiotizam, ali dobro, u tim godinama je i to valjda normalno.Drugi, po meni jos mnogo veci idiotizam je dodavanje poznaih licnosti u prijatelje. Par puta sam ostao zaprepascen videvsi koga sve neki meni poznati ljudi imaju za prijatelje.Najvise od svega me je zaprepastila jedna zena, po zanimanju profesorka, radi u srednjoj skoli.Ona medju priajteljima ima svoje ucenike. Profil je bogato ukrasila slikama sa mora na kojima su ona i njena rekao bi jos uvek maloletna cerka.Vidim da ovi klinci iz kraja socno komentarisu te slike, sve u fazonu "bas je dobra mala, bice bomba za godinu-dve", a ne zaostaju ni komplimenti upuceni mami. Ona bez imalo ljutnje, sve u saljivom tonu, odgovara na tako nesto, i samim tim provocira dalje komentarisanje. Usudio bi se reci i da uziva u tome. Koliko glup/lud moras biti da uradis tako nesto?!Posle ce joj ne znam ko biti kriv za ugrozavanje privatnosti. E, pa nece, samo je kriva sto se tako postavila i to dozviolila, niko je nije terao...

Edited by mr@ki
Link to comment

Fascinantno je pomisliti šta bi rekle milijarde i milijarde ljudi koje su izginule tokom vekova u verskim i svetskim ratovima, revolucijama, inkvizicijama, borbama proleterijata i ostalim civilizacijskim nesrećama, kada bi videli da trećina čovečanstva dostiže vrhunac uzbuđenja fanatično igrajući Wow ili igrajući Geo Challenge na fejsbuku. Pa jesmo se za to borili drugovi? :) Da svako danas može sebi da priušti učešče u raid-u na Gruul's Lair, kao Tauren šaman 69og nivoa poznat i poštovan u klanu kao i svi koji pate od insomnije. Da svako može da promeni 5 puta u toku dana status, ispunjavajući u suštini samo sopstvenu želju da bude primećen i važan u ovom besmislu koji živimo. "Mi bismo zeleli da budemo nuzni, neminovni, predodredjeni od vecnosti. Sve religije, skoro sve filosofije, cak jedan deo nauke, svedoce o herojskom, neumornom naporu covecanstva da porekne, u ocajanju, svoju sopstvenu slucajnost."A ortak dobio sina. Kaže, potpuno se promenila perspektiva, sve ima mnogo više smisla.

Link to comment
Najvise od svega me je zaprepastila jedna zena, po zanimanju profesorka, radi u srednjoj skoli.Ona medju priajteljima ima svoje ucenike. Profil je bogato ukrasila slikama sa mora na kojima su ona i njena rekao bi jos uvek maloletna cerka.Vidim da ovi klinci iz kraja socno komentarisu te slike, sve u fazonu "bas je dobra mala, bice bomba za godinu-dve", a ne zaostaju ni komplimenti upuceni mami. Ona bez imalo ljutnje, sve u saljivom tonu, odgovara na tako nesto, i samim tim provocira dalje komentarisanje. Usudio bi se reci i da uziva u tome. Koliko glup/lud moras biti da uradis tako nesto?!Posle ce joj ne znam ko biti kriv za ugrozavanje privatnosti. E, pa nece, samo je kriva sto se tako postavila i to dozviolila, niko je nije terao...
'aj' mi poshalji njen link ... red je da dobije josh jednog prijatelja, pravog prijatelja koji ce znati da ceni njene podvodachke sposobnosti ... mos - chill out, dude, nigde ne pishe da morash da budesh depresivan izmedju dva rearanzhiranja tvojih atoma ... ali si lepo primetio, generalno ... mozhda ti je doshlo vreme da si i ti napravish dzhunior Mosa?
Link to comment
Da svako danas može sebi da priušti učešče u raid-u na Gruul's Lair, kao Tauren šaman 69og nivoa poznat i poštovan u klanu kao i svi koji pate od insomnije.
Gruul? Sad je 2008, a Grul je samo pre prvog nerfa bio HC, sve posle ez mode. A i niko nije hteo 69 da vodi u raidove, osim kad se pugovalo u mass pre-wotlk slacku, post 3.0 nerf. Er tako?
Link to comment
mos - chill out, dude, nigde ne pishe da morash da budesh depresivan izmedju dva rearanzhiranja tvojih atoma ... ali si lepo primetio, generalno ... mozhda ti je doshlo vreme da si i ti napravish dzhunior Mosa?
Sve je ok, bio takav dan pa me malo poneo hejt. :)
Gruul? Sad je 2008, a Grul je samo pre prvog nerfa bio HC, sve posle ez mode. A i niko nije hteo 69 da vodi u raidove, osim kad se pugovalo u mass pre-wotlk slacku, post 3.0 nerf. Er tako?
ZOMG, stara dobra vremena kad je PvE zaista imao ukus PvPa. RPPVP server, drugar bio Pally, kevin burazer (koji je na biro-u i spava u pretsoblju dok se ne snadje, pa smo ga navukli da djuska sa nama), level 56 troll rogue i ja, 660k hp, imun na crowd control, bez blama naletimo na afk tankera koji skoro nece brb. Budemo prvo u neverici i kao L2P fuckin n00b. Ispostavi se da je to ortakov komsija, prepozna ga ortak po epic necklase koju su zajedno questovali u dubinama Elwynn Foresta (+10 Strength, +19 Agility, +10 Stamina). LMAO, posle se setim i ja tog momka, kao mladji je objasnjavao basket u kraju. Sad vise nema koša, skinuo neki deda jer nije mogao da spava popodne od klinaca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...