Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

Gledao juče Deliverance. Podsetio me na neki sličan, gde neki vojnici stignu u selo, gradić pa krene pokolj sa lokalcima. Jedan od glumaca je moguće neko plav; Defoe, Saterlend...

Link to comment

Koji bi ovo mogao biti film, americki je... Emitovan je na HRTu polovinom 90ih. Uhvatio sam samo kratak segment iz sredine filma najvjerovatnije. Uglavnom, u tom segmentu / insertu se pojavljuje klinac koji boluje od progerije (to je ono kad organizam brzo stari, pa mlade osobe izgledaju kao starci). On je kao u nekoj zamracenoj sobi, a u toj sobi je kao neka poveca sarena kugla koja se vrti ili nesto kao maketa Suncevog sistema, pa se sve kuglice (planete) vrte i svjetlucaju. Uglavnom, ima tako neki mistican smek. U tom istom filmu u jednom kadru se prikazuje ukjlucen TV, a na TVu kosarkaska utakmica, igraju LA Lakersi i 'ladno se vidi Vlade Divac na terenu. :) :) To mi govori da je film nastao u periodu kraj 80ih - prva polovina 90ih. Moguce da je film kao neki jeftiniji SF, mozda i tv film.

Uglavnom, ako ikome ovaj moj opis "rings a bell", neka napise. Malo sam guglao, ali nema puno vajde. Izbacuje mi The Aurora Encounter iz 1986, ali to je na western fazon, a ovaj koji ja trazim nije. 

 

Link to comment

^ Ma ne, znam za taj, ali sam ga u startu otpisao, jer sam ja na ovaj koji trazim naletio na televiziji koju godinu ranije, znaci 1994-95, prije nego je "Jack" i snimljen. 

Hvala na trudu u svakom slucaju. :)

Edited by Levis501
Link to comment

zna li neko kako se zove film gde narkomanka bude kidnapovana od strane crnca, valjda je upao u njenu kucu...noviji film...samo sam trejler gledala, ne mogu se setiti ni glumica kako se zove a ni glumac ... ona je neka mrsavica. americki.

Link to comment

američki tj. njujorški film. žabari sa koni ajlanda, sitni prevaranti, vonabi krimosi. film prikazuje leto pred ono ludilo od nekoliko dana kada je nestalo struje u njuci i izbilo ludilo.

film je iz osamdesetih

Link to comment

Nijednog filma nisam u stanju da se setim, osim pomenutog Summer of Sam, da mu se radnja događa tog leta u Njujorku (1977. godina), i sada sam pokušao da googlam i džaba. Baš me zanima koji je...

Link to comment

daj jos neki hint jer mi se samo vrte zbog vrucine do the right thing, summer of sam, i  warriors  (ovaj cisto sumnjam da je)

  

Nijednog filma nisam u stanju da se setim, osim pomenutog Summer of Sam, da mu se radnja događa tog leta u Njujorku (1977. godina), i sada sam pokušao da googlam i džaba. Baš me zanima koji je...

summer of sam

:Hail:

 

setio sam ga se pre neki dan, ostao mi je upamćen kao film sa sjajnom atmosferom. kupujem™ i gledam u skorije vreme.

 

hvala

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...