Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

Kako se  zove i gde se moze pogledati ili skinuti dokumentarna serija koja je bila pustana na studiu B krajem devedesetih 

 

i pocetkom prosle decenije. Kod nas su je preveli kao Gradovi sveta (cini mi se). Snimana je devedesetih.

 

Tu su bili predstavljeni razni svetski gradovi: Berlin, Prag, Bec, Pariz, Atina, San Francisko, Sidnej ...  

 

Jedna epizoda ,  jedan grad .

 

Ako neko zna , bio bih mu zahvalan.

Edited by ajfa88
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne mogu da se setim naslova filma koji sam gledao pre nekoliko godina.

 

Snimljen je recimo u periodu od 2009 do 2013. Nije američka produkcija već evropska (francuska ili nemačka, sad više ni ne znam). Uglavnom, momak došao u neki grad i snima kamerom po ulici (na biciklu?).
i tu nekako padne i povredi se. Onda ga neki čovek odvede u kuću i drži ga zaključanog u nekoj nusprostoriji. I kaže mu da će ga pustiti jedino ako ga ovaj pobedi u šahu. I on tu godinama obitava u toj prostoriji i uči šah, potpuno odlepi. I, na kraju, oni igraju tu poslednju partiju ali ne završe jer...... valjda panduri upadnu u kuću i ovog uhapse ili ga ubiju. I tu ovaj potpuno odlepi jer nisu završili partiju i, poslednja scena, on zamišlja kako negde završava tu partiju sa svojim kidnaperom.

 

Tako nekako, koliko se sećam, moguće je da nisu svi detalji baš spot on.

Link to comment

Gledao sam taj, mislim da nije francuz, ubo si sve, došao je da studira pa je prvi dan krenuo u obilazak grada pa mu se sve to desilo, imao je matori valjda gomilu leševa u podrumu, ćerku i šta već

Edited by Duci Simonovic
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...