Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

Ne zamjerite sto cu kopirati moj raniji post, vidim da je tema ponovo zazivjela, a i dalje tragam za tim filmom:

 

Zdravo ljudi, pokusavam da pronadjem jedan stari domaci film, tj. njegov naziv. Nisam ga gledao citavog, nego samo pocetak:

Domaci ratni film, crno-bijeli, snimljen pretpostavljam tokom 50ih ili 60ih godina proslog vijeka, vrlo moguce da je hrvatska ili slovenacka proizvodnja. Film pocinje tako sto prikazuje jednu zgradu, ostecenu bombama i granatama. U tu zgradu se zabila jedna ogromna granata, koja nije eksplodirala. Tu, ispod te granate sjedi jedan lik, cini mi se da je ustasa, srednjih godina, mrsav, odaje dosta zloban utisak, utisak negativca. On tada zapocinje svoju pricu, glasom koji u sebi ima necega sto je "scary". Onda, dakle, radnja filma se premjesta u blisku proslost, on opisuje svoje ratno iskustvo ili sta vec. To je sve sto pamtim od tog filma.
Bio sam klinac kad je taj film bio na TVu, ali mi je ta uvodna scena ostala u sjecanju, pa sam odlucio da vidim da li ovde ima nekoga ko moze prepoznati taj film... Racunam na one malo starije forumase :)

Hvala unaprijed! :)

Link to comment

Toooo covjece!!! Uvjeren sam 90% da je to taj film!

Nasao sam i tu scenu sa neeksplodiranom granatom. Ipak nije na samom pocetku, kako sam mislio, a ovaj lik sto pripovijeda nije u eksplicitnoj ustaskoj uniformi, ali mislim da je to taj film! Hvala ti!!!  

Link to comment

evo da probam i ja. zapravo, ovo je jedini film koji bih voleo da ponovo pogledam, ne toliko zbog filma kao da je nesto specijalan, vec zbog nekih scena, stavise, zbog jedne scene koju ni dan-danas ne mogu da izbacim iz glave koliko mi je bila interesantna. pogledao bih ga najvise zbog te scene, da vidim sada, sta je to toliko ostavilo utisak tada.

 

 

prvo da kazem da ce ovo sto pricam o filmu biti izuzetno siromasno. tako da, ne ocekujem zaista da neko pogodi, ali sto ne probati. inace sam odavno imao nameru da pitam za ovo.

 

 

elem.. sto se tice filma iz koje je godine, ne znam. znam da je film mator. da sam ga gledao pre jedno 10-ak godina na tv-u. koja stanica je bila u pitanju, ne znam. pripada starim, kolornim filmovima + nepoznati glumci.

 

radnja je sledeca i ovo je sve cega se secam: on je neki stariji lik vrlo zajeban, stavise, mislim da, kao i ona ima neki mentalni problem, ali to u filmu nije toliko vidljivo. zapravo, ne znam. uglavnom oboje se ponasaju kao da nesto nije u redu sa njima. on zivi u nekoj kucici van svih civilizacija. odlazi s' vremena na vreme u grad po namirnice i jednom prilikom kada je bio u gradu, otkupio je jednu zenu [nju]. nisam siguran da li je otkupio, ili oteo ili slicno tome, ali nisu se upoznali na prikladan nacin. znam da je nasilnim putem uzeo nju i odveo kod sebe. kada su stigli, nikako nisu mogli da se uklope. bilo je dosta natezanja, ali kao sto sam napisao, to je zato sto su delovali kao da oboje imaju neki problem sa sobom. to je prilicno upecatljivo.

 

scena je sledeca, ona o kojoj sam pricao malopre. da li on sam, ili zajedno - ne znam, krecu na put. kakav put - ne znam. kako su isli-isao peske preko nekih brda, dolaze do jedne ravnice gde je bilo jedno napusteno indijansko selo. ta scena je nadrealna. bez obzira sto su videli da nema nikog, ali to selo se je bilo kao da je iz neke druge dimenzije. iskreno, ne secam se vise nicega.

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Crno beli film, vrteo se na tnt.

 

Glavni lik je biznismen aristokrata sa porodicom. Živi u velikom gradu a onda ga poyovu na njegovo predačko imanje jer je suša ili tako nešto. Ispostavlja se da zbog nekog prokletstva on mora da bude ubijen kao žrtva da bi se prokletstvo umirilo i spasli ljudi sa imanja  Žena pokušava da ga ubedi da napusti imanje i vrati se u grad ali on na kraju bude ubije. MIslim da igra poznati neki engleski glumac glavnu ulogu a radnja je, čini mi se, smeštena u francuskoj.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Tražim dva filma.

 

1) Ruski dečiji, u glavi mi je neki naslov poput "Ptica koja tužno peva".

Dečak je neki usamljenik, otac mu je umro. Odnosi ga neki bradati oblak u neku drugu zemlju/dimenziju, gde on treba da oslobodi druge ljude koji su pretvoreni u slepe-miševe. To radi uz pomoć čarobnog mača.

 

2) Američki, naučnofantastični film, '70-te godine čini mi se.

Astronaut ide na misiju ali se vraća za upola kraće vreme. Ne uspevaju da objasne kako, a on kapira kao da je prošao kroz nekakvo ogledalo, jer je sve kontra. Kontra mu je prekidač na gajbi i tako neke stvari. Za period kad je snimano, sećam se da su efekti bili odlični.

 

Hvala :)

Link to comment

ja probao ovaj ruski da izgluglam i nisam imao srece.

 

edit:

 

jel neko ima bilo kakvu predstavu za film koji sam ja postavio na predhodnoj strani?

Edited by hoffnung
Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...