Jump to content
IGNORED

Just Wash and Go?


Lynn

Recommended Posts

obrisala sopstveni post, mesto da ga editujempostajem plavusa iznutra :P kad mi se vec ne da spoljaelem, nisam josh nista uradila, ali sam probala plavu periku kod frizera i bilo je vrlo dobro odlicno, cak i na crne obrve i sminku spram trenutne (tamne) boje koseproblem je tehnicki - naime, frizer me naplasio nekim horor pricama o blajhanju pa izvlacenju pramenova, farbanje nigde ne pominje (nadam se da je samo zaboravio da pomene da izmedju blansha i pramenova ide neki preliv :unsure:) pa me zanima kako ta konverzija izgleda s tehnicke strane i koliko traje (ako me kojim slucajem uhvate pundravci da se ofarbam, sto uopste nije iskljuceno, posebno jer sam u fazonu sta-god-da-joj-uradim porasce ponovo)

Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    24

  • msmodesty

    16

  • Valkyrie

    16

  • Redridinghood

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Morgana Thx za ove savete, upravo sam u potrazi za nekom dobrom pepeljastom nijansom :) @ApotekaricaSvoju istoriju prelaska u plavuse sam opisala - dakle posle 2-3 godine farbanja u razne nijanse crvene, braon, skoro crne pocela sam polako sa pramenovima u 3 boje, pa mi je vremenom frizer polako dodavao sve vise i vise plave pri svakom izvlacenju...Kao sto sam rekla - posto su me frizeri takodje naplasili horor pricama (mada ja mislim da one i vaze za blajhanje kod frizera - oni koriste blans u koji jos dodaju i jak hidrogen pa tako moja drugarica koja je skoro crna je imala fenomenalnu skoro belu nijansu, nije joj uopste preterano suvo izgledala kosa, ali je posle 2 godine odlucila da se vrati u braon da bismo tek tad primetili da nema pola kose koju je nekada imala....) Anyway posto niko nije zeleo da me ofarba - kupila sam paletov blans, ofarbala me drugarica, 'tela sam da se ubijem kad sam videla drecavo narandzasto zuti rezultat, istrpela 2 nedelje blama (hvala bogu u inostranstvu :lol: ) i prvo farbanje na tu podlogu je ispalo odlicno...Prvih par puta sam morala da ofarbam celu kosu, sada na svake 2 nedelje farbam koren obicnom farbom...Buduci da mi se posle par meseci primeti razlika jer imam tamnu kosu pa se sama farba ne primi dobro na prirodnu boju kose - svakih 5-6 meseci izblajham ceo taj izrastak opet paletovim blansom i posto je rezultat obicno vrlo zut jos jednom predjem svojom farbom...zvuci kao nesto od cega bi ti opala kosa ali stvarno nije buduci da se retko radi....Inace moj problem je sto pored toga sto mi je tamna kosa imam i crveni pigment pa moram dosta sivkaste nijanse da koristim da bih dobila tu neku bebi plavu ili kako se vec zove :rolleyes:U svakom slucaju preporucujem prvo pramenove da vidis kako ti kosa reaguje na razne nijanse i farbe...p.s. super, najduzi post u mojoj forumaskoj karijeri je o prelasku u plavuse <_<

Link to comment

p.p.s. nemoj da ides kod frizera pod geslom 'sta me briga izrasce' da ti napravi neku glupost na glavi o kojoj ili nisi razmislila, ili je nisi odobrila a on te nauvukao - ja sam tako tri godine bila ubedjena da sam uzasna plavusa jer su mi izvlacili lose nijanse pramenova koje mi uopste nisu dobro stajale.. :)

Link to comment
p.s. super, najduzi post u mojoj forumaskoj karijeri je o prelasku u plavuse
:Dblajh uopste ne mora da bude smrt za kosu, ako se njime rukuje pazljivo. ja sam 8-9 godina imala bas lijepu svijetlo-plavu boju, i kosu u prilicno dobrom stanju odzavala preparatima za suvu kosu (dok mi oni za farbanu uopste nisu odgovarali), a onda sam je u dva uzastopna blajhanja unistila, tj jednom frizerka a drugi put ja (gledala seriju i zaboravila na protok vremena <_< ) kao podloga za farbu, kod onih koji idu u znacajno svejtliju boju ili hoce da neutralisu crveni pigment, blans je neophodan, s tim da se boja nesto brze ispire nego sa netretirane kose
Link to comment
O veruj mi nije ni takva kosa premija.... <_<
upravo, previse kose je jednostavno previse kose. ako se ne isfeniram dobro (odnosno ako me neko vest ne isfenira) pretvorim se u nesaglediv zbun kose. tako da bih bila vrlo zahvalna ako neko ima savet za preparate za spustanje kose - to bi mu doslo nesto kao anti-volumen preparati. inace, koristila sam dugo vremena l'orealove sampone i maske, pa presla na schwarzkopfovu gliss kur liniju za brinete, ali nesto mi ni to sad ne prija.
Link to comment

Ne rece da li ti je kovrdzava ili samo ogromna. Meni je ravna, gusta i ogromna (trenutno, doduse, kratka, pa je lako obuzdavam), ali cim dodje do ramena, ne mogu da zamislim da je isfeniram u kucnim uslovima bez Revlon Lisse fluida - ubedljivo najbolja stvar za obuzdavanje kose koju sam ikad koristila. media5Cimages5CRvLiss.jpg(ne ispira se, vec se nanosi na isfrotiranu kosu)

Link to comment
Ne rece da li ti je kovrdzava ili samo ogromna. Meni je ravna, gusta i ogromna (trenutno, doduse, kratka, pa je lako obuzdavam), ali cim dodje do ramena, ne mogu da zamislim da je isfeniram u kucnim uslovima bez Revlon Lisse fluida - ubedljivo najbolja stvar za obuzdavanje kose koju sam ikad koristila.
ma da, isti problem. hvala, probam :)
Link to comment
upravo, previse kose je jednostavno previse kose. ako se ne isfeniram dobro (odnosno ako me neko vest ne isfenira) pretvorim se u nesaglediv zbun kose. tako da bih bila vrlo zahvalna ako neko ima savet za preparate za spustanje kose - to bi mu doslo nesto kao anti-volumen preparati. inace, koristila sam dugo vremena l'orealove sampone i maske, pa presla na schwarzkopfovu gliss kur liniju za brinete, ali nesto mi ni to sad ne prija.
A sto ne istanjis kosu?
Link to comment

Pa bar u mom slucaju stanjivanje kose dovodi do povecanog volumena gornjeg dela kose (strucni izraz : napravi mi se kaciga na glavi) a obicno ti istanjeni krajevi mi deluju odvratno posle nekog vremena...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...