Jump to content
IGNORED

Just Wash and Go?


Lynn

Recommended Posts

Eh... kosa. Moja je takva da bez intervencija posle pranja (feniranja, peglanja ili frćkanja) svaka dlaka ide na svoju stranu i mucho je frizzy. Naravno, kad je fenirana mogu da uskočim u reklamu za panten i slične prevare... ali 'bez šminke' je nemoguća, što ne znači da je nezdrava, naprotiv. S tim u vezi, zavidim svakom ko može da opere kosu, osuši i izadje (wash&go kosa). Meni je najbrža varijanta 'usmeravanja' dlaka ovlaš feniranje ili mozzart šnala za brze lokne (tu stvarčicu toplo preporučujem).A jel imamo topic o kosi? :)

Edited by Lynn
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    24

  • msmodesty

    16

  • Valkyrie

    16

  • Redridinghood

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

S tim u vezi, zavidim svakom ko može da opere kosu, osuši i izadje (wash&go kosa).
:PJa, sa druge strane, zavidim onima koji imaju kosu koja reaguje na feniranje, uvijanje, itd. Sat vremena se mučim kako bih napravila bar neki uvojak ili bar talas, da bi me devojka par sati kasnije na nekoj sedeljci pitala "Jao, a šta koristiš za peglanje kose?". <_< Ali to je ona stara dobra klasika: ko ima ravnu kosu hoće bar poneku loknicu, a ko ima lokne hoće ravnu kosu.
Link to comment
Eh... kosa. Moja je takva da bez intervencija posle pranja (feniranja, peglanja ili frćkanja) svaka dlaka ide na svoju stranu i mucho je frizzy. Naravno, kad je fenirana mogu da uskočim u reklamu za panten i slične prevare... ali 'bez šminke' je nemoguća, što ne znači da je nezdrava, naprotiv. S tim u vezi, zavidim svakom ko može da opere kosu, osuši i izadje (wash&go kosa). Meni je najbrža varijanta 'usmeravanja' dlaka ovlaš feniranje ili mozzart šnala za brze lokne (tu stvarčicu toplo preporučujem).A jel imamo topic o kosi? :)
Nemamo, al' mozemo da ga imamo cim ukapiram kako se splituje ili se pojavi NicolTill then, slobodno trollujte frizider frizurama :Peh, da, i ja sam on nesretnica sto izgledaju kao da su prespavale u trofaznom transformatoru dok se ne isfeniraju (iako imam skroz ravnu i prilicno tesku kosu - po svoj logici trebalo bi da pada, ali jok <_< )medjutim, otkad imam cudo fen Rowenta Lissima, ustedela sam sebi sate znojenja s dve cetke i silne pare za feniranje. istina, grejac, kao i kod pegle za kosu ide direkt na dlaku i sigurno joj ne cini dobroga, ali se uzdam u preparate za zastitu vlasi prilikom ispravljanja (revlon lisse fluid i sl.)
Link to comment
medjutim, otkad imam cudo fen Rowenta Lissima, ustedela sam sebi sate znojenja s dve cetke i silne pare za feniranje.
To mu dođe ovakav efekat?lissima3.JPGJa svojevremeno pazarila profi peglu koja super dela. E sad, kako imam slojeve i slojeve kose... prosek mi je pola sata za skroz slim look... a oko 15 za 'može da prođe'.Al voljna sam itekako da četku zamenim dobrim fenom.. dvoumila se bila oko one Velform 'as seen on TV' rotirajuće četke, ali nemam poverenja u TV shop produkte. Ova Rowentica mi deluje skroz ok.Linda, probaj sa Mozzart shnalom... dok iskopam sliku na netu bolje sama da nacrtam :)Mozzartshnala.jpgOvo se krajem devedesetih reklamiralo na TV. Naravno da nisam naručivala već napravila sama dok je bilo aktuelno. Posle sam je negde zaturila i slučajno re-otkrila pre par godina. Daklem, parče tkanine, žica, igla i konac i to je to. Ako je nešto nejasno sa slike, voljna sam da objasnim :)Daklem, kosu provučeš kroz rupicu u sredini šnale.. i uviješ na spolja ili unutra u 'punđu'. Čvrsto je zategni na temenu glave i prespavaj tako. Najbolje je da kosa bude skroz suva.. ne čak ni polu-mokra... iznenadićeš se prijatno ujutru :)Deluje kod tvrdoglavo pravih dugih kosa. Još bolje da se pre uvijanja stavi malo pene kako bi kosa 'olakšala'. Edited by Lynn
Link to comment
Al voljna sam itekako da četku zamenim dobrim fenom.. dvoumila se bila oko one Velform 'as seen on TV' rotirajuće četke, ali nemam poverenja u TV shop produkte. Ova Rowentica mi deluje skroz ok.
Ma da, nije nesto ni skup fen, a zavrsava posao mnogo brze nego pegla (imam i jedno i drugo od istog proizvodjaca i fen je neuporedivo brzi)Jedini problem - kao i kod svih fenova, ali ovde malo vise izrazeniji, posto se jace greje, jeste taj da ima tendenciju da majka prirodnom smrcu posle circa godinu i po, ali za dve i nesto hiljade RSD i nije neka katastrofalna steta (jos kad se uzme u obzir usteda na feniranju u frizeraju). Plus, daju garantni rok na 24 meseca.
Link to comment

Eeeerm, sutra se kaniram i posle toga planiram da dobrano razmazim dragu mi grivu. ^_^ Drugarica mi reče da je ovo super stvar, ali bih još da proverim sa nekim. Koristio neko?SerumVital.jpgA ošacovah i Revlonove balzame u spreju, tačnije onaj u spreju za volumen. Valja li to uopšte?equave-serie.JPGPre toga sam koristila naj sasvim potpuno sasvim najbolji balzam za kosu Revlon Flex Triple Action Extra Body Conditioner, Balsam & Protein200.jpgkoji se ovde nikako na može naći. <_<

Link to comment
A ošacovah i Revlonove balzame u spreju, tačnije onaj u spreju za volumen. Valja li to uopšte?
Ja koristim iskljucivo revlon professional liniju nege za kosu i prezadovoljna sam svim ovim sprejevima na slici (licno preferiram zeleni za lakse rascesljavanje, posto se bojim da bi onaj za volumen doveo upravo do toga :P)Revlon takodje ima u okviru Interactives linije (malo skuplja, moze da se nabavi samo u frizerskim salonima) te balzamcice (ustvari, pre ce biti da je u pitanju maska za kosu) u slicnom pakovanju kao lorea'l elseve (sest, hm, ampulica po kutiji, s tim sto je meni jedna ampula bila dovoljna za dva nanosenja, za srednju duzinu kose) revlon.jpgKad sam pri parama, volim da se castim Nexxus preparatima, s kojima sam prezadovoljna, jedino mi je krivo sto su poprilicno skupi pa ne mogu da se castim komplet setom za negu, mada se u salonima koji zastupaju both Revlon i Nexus (Voja u Njegosevoj, Linea Hair u Bulevaru, ima ih josh, ali ovi su najbolje opremljeni) - ne libe da napune kesu testerima, jer se provereno svako vraca po josh. Bonus je taj sto Nexxus preparati prilicno dugo traju tako da se ulaganje isplati. NEXXUS_U.jpgU ovim salonima moguce je kupiti i M(odern)O(rganic)P(roducts) (MOP) preparate za negu, koji se mozda malo bolje slazu sa postupkom kaniranja, ali posto sam do sada koristila samo gloss spray ne znam koji bih izdvojila. 5_mop.jpgedit: na zalost, ovaj flexi balzam nikad nisam videla ni u jednom od pomenutih salona, a s obzirom da su generalni zastupnici, ako ga nema kod njih, tesko da ga ima igde. =>I cisto iz radoznalosti, da li znate nekoga kome je poslo za rukom da iz crno-crne kose (nefarbana) predje u plavo (ne zuto, vec ono lepo, Sienna Miller plavo)? Koliko to traje - iz vise zahvata ili je moguce odjednom promeniti boju? Kako izgleda postupak - pretpostavljam blanshiranje pa farbanje :unsure: Edited by apotekarica
Link to comment

Koristila sam Revlonov plavi 'dvofazni' balzam u spreju i po meni je odličan. Nemam neko iskustvo sa serumima. Koristila ranije ampule Semidilino i ble su ok... ali efekat je micro tako da nema nikavog wow efekta :) Mislim, dobar je za krajeve, ali za krajeva ništa bolje od redovnog podšišivanja tako da sam davno prestala da se nadam da će mi bilo koji hair product 'mendovati' split ends. Naravno , cilj im je da sprečavaju tj. odlažu pojavu istih.Moja dobitna kombinacija od pre par meseci koja i dalje štima je 0326970.jpgLoreal 3D Feria farba za kosu (Caramel Kiss) koja dolazi sa najsavršenijim mogućim balzamom za kosu u tubici od 44ml. Traje do sledećeg farbanja (jednom u 5,5 nedelja u mom slučaju) a i preko toga. Posle svakog pranja pakujem kosu sa ovim:maschera_sr_zoom.jpgRevlonov sprej zamenih ovim pakovanjem... a kosa super reaguje posle i na peglanje, feniranje i sve ostalo. Mislim da je oko 1,400 din, ali se isplati jer traje u proseku 6 meseci aktivnog korišćenja. Već dugo ne koristim nikakve silikon kapi ili kristale za krajeve.. posle 'sređivanjua' prsnem neki Avonov sprej za sjaj kose (ebeš sjaj - tropa, al mnogo lepo miriše:) ).. et voila

Edited by Lynn
Link to comment
maschera_sr_zoom.jpgRevlonov sprej zamenih ovim pakovanjem... a kosa super reaguje posle i na peglanje, feniranje i sve ostalo. Mislim da je oko 1,400 din, ali se isplati jer traje u proseku 6 meseci aktivnog korišćenja. Već dugo ne koristim nikakve silikon kapi ili kristale za krajeve.. posle 'sređivanjua' prsnem neki Avonov sprej za sjaj kose (ebeš sjaj - tropa, al mnogo lepo miriše:) ).. et voila
Hm, vidis, potpuno sam zaboravila Collistar, a kad sam se par puta grebala od drugarice na moru secam se da su shampon i balzam divno mirisali i imali jednak efekat na kosu.Uostalom, i nije neka dramaticna razlika u ceni u odnosu na revlon balzam u spreju, koji je, ako se ne varam dogurao do nekih 800 din. Inace, neretko koristim i najobicnije Aura silikonske kapi, daju lep efekat na tek isfeniranoj kosi, jedino mi se cini da mi se posle toga kosa malo brze masti. Ali, koristi svrsi za ekstra sjaj i isfenirano - neisfenirani izgled koji volim (nisam bas odusevljena kad me skroz prepeglaju)
Link to comment

Meni je kosa retko kad lepa skroz puštena, pošto niti mi je kovrdžava niti mi je prava pa uglavnom svaki pramen svoju politiku vodi. Još pride mi je u poslednje vreme prilično suva i "veštičja", verovatno zbog farbanja (pogotovo prefarbavanja). Ali pošto ionako imam kose za 3 poštene žene, uvek se može izimprovizovati svašta sa repovima, kikama, punđama kao i čudnim eksperimentalnim frizurama.Inače ovo uljašce mi super dođe za sjaj i smirivanje.

Link to comment

imam zbun na glavi 16.523.447.99 lokni,ali to niko nije video osim onih koji letuju samnom,samo tada sama perem kosu al'uvek nosim neku maramu da ne gledam samu sebe.... :frust: jel ima neko ovde da je dramatichno kovrdzav?

Link to comment
:PJa, sa druge strane, zavidim onima koji imaju kosu koja reaguje na feniranje, uvijanje, itd. Sat vremena se mučim kako bih napravila bar neki uvojak ili bar talas, da bi me devojka par sati kasnije na nekoj sedeljci pitala "Jao, a šta koristiš za peglanje kose?". <_< Ali to je ona stara dobra klasika: ko ima ravnu kosu hoće bar poneku loknicu, a ko ima lokne hoće ravnu kosu.
jos jedna sa wash and go kosom :D.imala sam napade da je uvijam negde tamo do svoje 24, onda shvatila da je to nepotrebno trosenje vremena, zivaca, struje (jer ti pokusaji su trajali i trajali :lol: ) ,itd i odustala. od tad se sama ponekad uvije :lol: tek da mi pokaze da moze.salim se, frizura je takva da ne izgleda ravno ko metla (:P) no superiska. i samo je operem i osusim, uglavnom prirodno (fen kad bas moram jer je hladno). cesljam je malo kad je vlazna i to cesljem sa sirokim zubcima, nista cetka. znam, imam srece :)
Link to comment
uglavnom prirodno (fen kad bas moram jer je hladno). cesljam je malo kad je vlazna i to cesljem sa sirokim zubcima, nista cetka. znam, imam srece :)
Da, da, ista stvar... :D Da priupitam: valjaju li Avonovi balzami i sprejevi za kosu? Već godinu dana sam uspela da u ruke ne uzmem njihov katalog iz ljubavi prema mojoj finansijskoj situaciji, ali sinoć mi je ovaj izvor bankrota dopao šaka. šacujem:prod_1041352_XL.jpgprod_1041365_XL.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...