Jump to content
IGNORED

Just Wash and Go?


Lynn

Recommended Posts

@ KingmakerSto se tice one farbe koju trazis - jesi li probala u Cvrchku na Slaviji? Ako oni nemaju niko nema... :)
ne znam o cemu govoris, a i nisam sigurna da zelim savete od bogatokosih :Psalim se, di je to? Edited by kingmaker
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    24

  • msmodesty

    16

  • Valkyrie

    16

  • Redridinghood

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

O veruj mi nije ni takva kosa premija.... <_< To je frizerski salon/prodavnica proizvoda za kosu na Slaviji, tj. kad krenes od kruznog toga Beogradskom jedno 50ak m, tacno prekoputa parkica.... Imaju sve zive proizvode za kosu, mislim da samo farbi imaju jedno 10ak razlicitih brendova....recimo goldwellove farbe mogu samo kod njih i na jos par mesta u gradu da se nadju.... ne bi bilo lose da odes da proveris :) I da editovala sam ime - mislim da je Cvrle, ne crvchak

Link to comment

Jel` zna neko za neki dobar kolor sampon? Korostila sam ranije l`oreal casting (farba bez amonijaka) i bio (bila) je super, ali su naravno prestali da ga proizvode (kao sve super stvari na koje se naviknem)

Link to comment

Ja spadam u polu wash&go varijantu <_< To znaci da mi kosa, kad je mokra, jos i lici na nesto; ali kad se osusi (prirodnim putem), metla mi ne treba - imam je na glavi! Iako je shisana tako da svaka dlaka/pramen sta li vec, ima svoj pad, kod mene je to djaba, te moram da pribegnem jednom kolutu cetke za feniranje. Neverovatno kako samo jedan kolut cetke i 1min fena na pramen/cetku ucine cudo!!Kompletan servis (farbanje, shatiranje, shishanje...) prepustam vestoj ruci svog dugogodisheg frizera, a moja je briga samo cime cu oprati i istretirati kosu.Elem, LUSHovi shamponi su se pokazali na mojoj glavi kao dosta dobri, te trenutno (vec jedno par god) koristim post-142-1195514588.jpga ono sto dodje kao regenerator je u stvari Revlonova maska (koja je i maska i regenerator i nema drzanja na glavi od po 10, 15, 20 i vise min, vec stavis, rasceshljash i ispiras) je:post-142-1195514703_thumb.jpgJa sam prezadovljna sa ucinkom oba sredstva. In general ne kostaju puno, a dugo traju (sampon&maska cca 6M)

Link to comment
El se mrsi nekom donja kosa, ona koja raste iznad vratne oblasti? Meni se umrsi u klupko, jedva je razmrsim, iako sam kosu oprala, rascesljala je, namazala nekom kremom za kosu, pazljivo frotirala, osusila, vezala u pundju.... Sve to uradim ujutru, do uvece na vratu ucebano. Moze neko da pomogne?
ta pojava kod mene je redovna sa zimskim periodiom. zakljuchila da je to zbog 'teshke' odece, tj. rolki, dzempera, shalova itd. mala pomoc je da kosu drzish ispod shala zimi, nikako da je izvlachish napolje, preko shala na jaknu. sa svim tim materijalima i u prostorijama koje se greju kosa postaje dobrano naelektrisana i lagano i sigurno se uceba.iskreno, nema shanse da se toga reshish. prosto zimi je tako sa dugom kosom.
Link to comment
O veruj mi nije ni takva kosa premija.... <_< To je frizerski salon/prodavnica proizvoda za kosu na Slaviji, tj. kad krenes od kruznog toga Beogradskom jedno 50ak m, tacno prekoputa parkica.... Imaju sve zive proizvode za kosu, mislim da samo farbi imaju jedno 10ak razlicitih brendova....recimo goldwellove farbe mogu samo kod njih i na jos par mesta u gradu da se nadju.... ne bi bilo lose da odes da proveris :) I da editovala sam ime - mislim da je Cvrle, ne crvchak
Jeste, jeste Cvrle. Beogrdaska 4, ja mislim. Čovek divno šiša (jes da sam ja samo krtila krajeve jer opet puštam kosu, no dobro), a u salonu prodaju enormne količine raznoraznih zezancija za kosu.
Link to comment

ja spadam u wash&go, nemam zivaca da se zajebavam sa kosom ono sto, ipak, moram je redovno trosenje ogromne kolicine balzama. stigo me usud plavuse, sprzila sam kosu blansem i sad cekam da poraste jos par cm, pa da je skratim par cm a da ne bude iznad ramena (mrzim kako izgledam sa kracom kosom, premda mi sasvim kratka dobro stoji, ali i nju mrzim)u mejuvremenu, dakle, trazim idealan preparat za suvu kosu. u zavisnosti od ponude parfimerija, koristim l'oreal za suvu kosu i za sjaj (za one sa jeftinijim kartama, to su l'oreal klaudija sifer i letisija kasta) i redken (smooth down balzam). danas sam kupila i neku alfaparf ampulu, nutri seduction, fala bogu na pojedinacnom pakovanju sta jos ima a da valja?

Link to comment

Evo savet od plave kolezinice - vec duze vreme koristim nivea sampon i balzam za plavuse, iako sam prezirala ranije niveine proizvode za kosu, ovima sam prezadovoljna...a svako 3-4 pranje kose stavim neko niveino pakovanje cini mi se protiv pucanja kose (ima narandzast poklopac) i deluje mi da se bas primeti razlika u sjaju i mekoci posle stavljanja ovog pakovanja. Mislim da imaju i pakovanje bas za sjaj kose... Inace nemam bas sprzenu kosu ali je suva i istanjeni krajevi se kad tad skvrche kao da ih je neko oprljio upaljacem... (mmm ovo je divno zvucalo <_< )

Link to comment
Evo savet od plave kolezinice - vec duze vreme koristim nivea sampon i balzam za plavuse, iako sam prezirala ranije niveine proizvode za kosu, ovima sam prezadovoljna...a svako 3-4 pranje kose stavim neko niveino pakovanje cini mi se protiv pucanja kose (ima narandzast poklopac) i deluje mi da se bas primeti razlika u sjaju i mekoci posle stavljanja ovog pakovanja. Mislim da imaju i pakovanje bas za sjaj kose... Inace nemam bas sprzenu kosu ali je suva i istanjeni krajevi se kad tad skvrche kao da ih je neko oprljio upaljacem... (mmm ovo je divno zvucalo <_< )
I ja spadam u red vushapla i moracu da, bar sto se mene i moje kose tice, opovrgnem ovo za niveu. Meni licno NIKAKO ne odgovaraju njihovi proizvodi za kosu. Niti je sjajnija, niti meksa... cak naprotiv, kad operem, sva je u fronclama, kao prljava i izaziva mi svrab na glavi. Isto tako sam dobila i schwarzkopf (koja bi trebalo da je jedna od high level za negu kose) sampon i balzam za plavuse. Tek to mi napravi cudo na glavi.Moje licno iskustvo napisah u par postova pre, i zaista mislim da nikom ne moze da smeta lush-ov proizvod, samo da potrefi namenu sampona. Videh da imaju i neki REHAB sampon, tako da, kad se nakanim da odem da prosetam do radnje, cu ga uze'm. :) Edited by 7
Link to comment

@007po tvom postu cini mi se da ja imam daleeeko suvlju kosu od tebe (you lucky bastard <_< wink.gif ) jer svi navedeni proizvodi tebi izazivaju efekat prljave kose a njihov zadatak i jeste da doprinesu masnoci (diivan izraz :mellow: ) preterano suve kose, sto je tebi verovatno previse jer ti nije toliko suva kosa... Isto tako meni su lushovi shamponi toliko sushili kosu da je to nenormalno...plus ovo moje cudoviste na glavi pojede jednu bochicu lush shampona za doruchak :lol:

Link to comment

meni nivea maska za suvu kosu isusi krajeve,a mojoj neblajhanoj drugarici, npr, jako odgovaraisprobala sam alfaparf tretman u ampuli, nutri seduction precious oil, i ok je. sljedeci put testiram rich infusion tretman iz iste kolekcijeinace, cijene alfaparf proizvoda su u crnoj gori pale za nekih cca 20-30%. kvalitet nije los, preporucujem narocito farbe za kosu. izbor plavih nijansi, pogotovo pepeljastih, znacajno je veci nego u ostalim kolekcijama na trzistu srbije i crne gore. boja se ne ispire brzo, a zuti tonovi koji se ipak neminovno javljaju poslije par pranja (kod onih koji takav problem imaju, a to sam, recimo, ja) izgledaju sasvim podnosljivo. u okviru kolekcije postoji i nekoliko korektora boje - plavi ili pepeljasti bi mi dobro dosao, ali to je vec posao za iskusnog frizera a ne obicnu plavusu iz naroda

Link to comment

:D koja sme da se javi? odmah ce da joj kazu kako joj mozda i NIJE uspeo poduhvattek da se napravi fight :)btw, ja sam smedja ali sam uzasno bleda/svetle koze, obrve su mi prilicno svetlije "(uvek bile) od kose, imam zelene oci i pocela sam da se farbam u plavo sa tacno punih 18 godina - te tako su se svi navikli a i ja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...