Jump to content
IGNORED

Just Wash and Go?


Lynn

Recommended Posts

velecasni, lokne i kovrdze su isto.
ne, kovrdze su vise razbarusene. lokne su isto sto i uvojci,2 brineta:protiv buva koristim sampon pudl, lepo radi.:) Edited by Velecasni Precog
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    24

  • msmodesty

    16

  • Valkyrie

    16

  • Redridinghood

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja se ne farbam sama, pobogu, to nikad ne bih uspela, samo se raspitujem za konkretnu farbu.Ionako sam tek počela da petljam oko boje i to tako što pokušavam svoju crnu kosu da ubrinetim.besides, moja frizerka nema internet :( :P

Link to comment
Da priupitam: valjaju li Avonovi balzami i sprejevi za kosu?
Super su, kvalitetni, koristila ja, i gomila ljudi u mojoj okolini, imam jedan jedini prigovor - stvarno odbojan miris. :mellow: Koristila sam Radiant brunette masku (sjajna), sad sam se uhvatila nekog balzama koji dobro kroti moje blage valove, mada miris nikako da provarim.Dušmani mi opet doturili katalog. Božićno izdanje. Puno popusta, divno upakiranih poklona i mirisnih testera. <_<
Link to comment
zato što volim
validan razlog - o ukusima se ne raspravlja
Bio sam svuda. Obišao sam ceo svet. Bio sam jednom čak i u Đunis na svadbu.
sto bi rekao slepa koka u svom sig-u a u mom prevodu: napunih 20 godina intenzivnog farbanja, farbala sam se i sama, dva ogledala jedno napred jedno pozadi, pa pipam gde je jos nisam namazala, pa na slepo..farbala me cela porodica, tata se gusio od mirisa ali nije bio los kao frizerka, muz temeljan - inzenjersko farbanje! svanulo mi od kad sam resila da se predam u ruke specijalisteeto, nije stvar ukusa ni ljubavi nego iskustva.
Link to comment

Ja ne umem da se ofarbam sama :( Sreca pa sam crna, tako da se svaki eksperiment te vrste zavrsio s minimalnim posledicama po moj wellbeing (posto sam obicno eksperimentisala sa nijansama smedje)Vec nekoliko godina se uopste ne farbama a pokoju sedu iscupam pincetom kad ugledam :blush:Skoro me uhvatili neki pundravci da dramaticno promenim boju kose, ali me je frizer ozracio s vise puta ponovljenim "narandzasta" pa sam privremeno odustala.

Link to comment
Super su, kvalitetni, koristila ja, i gomila ljudi u mojoj okolini, imam jedan jedini prigovor - stvarno odbojan miris. :mellow: Koristila sam Radiant brunette masku (sjajna), sad sam se uhvatila nekog balzama koji dobro kroti moje blage valove, mada miris nikako da provarim.Dušmani mi opet doturili katalog. Božićno izdanje. Puno popusta, divno upakiranih poklona i mirisnih testera. <_<
Od balzama odustadoh, ali zato imam podužu listu za body sprejeve, maslinovo ulje u spreju za telo, razna svetlucava čuda za na oči i parfemče. Ode 2000 i nešto dinara dok si rekla avon kurve i licimuri. :(
Link to comment

Eh, samofarbanje :) U mom slučaju nije u pitanju vreme, neg navika u kombinaciji sa dobrim rezultatima. Prvo sam počela sa šatiranjem (kod frizerke, naravno) 'na kapu' u drugom srednje. Prvi put bilo super, drugi i treći ne baš... te sam uzela stvar u svoje ruke i kupila tad po preporuci goldwell 11V farbu i ofarbala skalp. Super je ispalo čak i u kombinaciji sa poodraslim pramenovima. Samo da napomenem da sam tad već imala iskustva farbajući mamu, pa tetku, pa komšiku i te de. Tako da tehnički, nije uopšte teško ako se dobro 'parceliše' kosa.Od tada se uglavnom sama farbam, ili uskoči drugarica.. zavisi. Do sada sam izmenjala svakakve nijanse plave, od skroz svetle bebi plave, preko zlaćane do pepeljaste. Poslednjih par godina sam 'smirila' boju i idem uglavnom na medno svetle i karamel tonove. Trenutno sam hooked na L'oreal farbe - Feria ili Preference. Medjutim, zadovoljna sam i sa Garnier 100% Color. Probala sam Wella Safiru - ok je i ona, ali se vraćam na L'oreal zbog odličnog balzama u pakovanju. Pratim ono pravilo da boja uvek ispadne par nijansi tamnija od one na pakovanju (bar što se plavih nijansi tiče). Izuzetak je tretiranje kose nakon mora, kada vlas brže oksidira i svetlo bude svetlije.

Link to comment

El se mrsi nekom donja kosa, ona koja raste iznad vratne oblasti? Meni se umrsi u klupko, jedva je razmrsim, iako sam kosu oprala, rascesljala je, namazala nekom kremom za kosu, pazljivo frotirala, osusila, vezala u pundju.... Sve to uradim ujutru, do uvece na vratu ucebano. Moze neko da pomogne?

Link to comment

banalni komad o kosi

stavicu svoje zivotne frustracije izazvane bednim kvalitetom kose i jos bednijim tempom rasta u zagradu, i pisacu opusteno i dobronamerno, kao da uopste ne mrzim zene koje idu kod frizera svakih par meseci, a kosa im u medjuvremenu zapravo poraste. takodje cu se praviti kao da nikad nisam sanjala kako sam na predavanju i u klupi ispred mene sedi moja beti, zena sa predivnom kosom, i kako joj ja makazetinama seckam kosurdaču. i necu reci da mi je stvarno odvratno kad neko ima gustu i kvalitetnu kosu. sjaj - cemu to? mislim, sta je sledece - 'intenzivna' boja? :puke:>(frustracija).secam se kad sam u drugom gimnazije prvi put samu sebe osisala (ne racunajuci sisanje trepavica u ranom detinjstvu) - svi oko mene su bili prezadovoljni frizurom, kao originalno je, ali nije upadljivo, osvezavajuce, ali nepretenciozno, alternativno, ali ne i besno, blabla... nikad vise komplimenta za fruzuru u zivotu nisam dobila. u stavri, let's face it - to je jedini put da sam ih dobila. to pamtim kao lep i ispunjen period zivota. onda sam odlucila da pustim kosu da poraste, da bih imala dugacku kosu. to se pokazalo kao veliki zajeb, i pocetak licnog sunovrata i mucnih godina. ispostavilo se, naime, da mi je trebalo dve jebene godine, nabijem ih, da mi kosa poraste do ramena. tuga.upisujem psihologiju.prva godina faksa, kosa je pristojne duzine, dugo sam radila na tome, cak i prirodne kovrdze u pokusaju ne izgledaju tako slinavo, kao ranije, a u kombinaciji sa prirodnom dovoljno svetlom bojom kose (koja je jedina pristojna u toj pojavi na mojoj glavi) - delovala sam kao zdrava i normalna osoba. cak je i mila moja mama veso prestala da naglasava da imam istu kosu ko i baka (koja je prelezala tifus u WW2, pa ima neko slatko paperje na glavi), i da narecenu slicnost objasnjava bakinim i mojim istim horoskopskim znakom.sreca je kratko trajala, jer je pocelo bombardovanje, i nismo imali vode, i meni je dopizdilo da idem kod prijatelja da se kupam i perem kosu, pa sam je osisala. ovog puta - skroz kratko - malo duze nego jul briner. ja sam bila presrecna, majka je tiho jecala kroz kucu, krisom, da je ne vidim, a prijatelji i decko su me najstrasnije iznapusavali. nije mi smetalo, higijena rula.usledio je visegodisnji period 'pustanja kose', u kombinaciji sa menjanjem svih boja pod parolom - kratku kosu uvek mozes da odseces). sa crvenom izgledam kao putujuca zena srpsko-hrvatskog porekla, sa crnom - ruzno, boja cokolade je lepa, ali ja najvise volim blajhanu vestacku plavu - jedino sto sa tom bojom izgledam ko trandza. i tako sam se zaustavila na plavoj, pramenovima, i zapravo jedina stvar koja je valjala, a to je prirodna svetla boja meda, je nestala. jer ja necu da budem prirodna plavusa, nego farbana - sto je takodje ogromna avantura, posto ne smem da farbam celu duzinu kose, da ne otpadne, vec samo koren, a hidrogen od 6% ne pomaze bas brzo. makar ne trosim puno para na to, jer se taj izrasli koren pojavljue svakih par meseci, a i tada se slabo vidi razlika. mislim, naravno i za to farbanje postoji resenje - a to je da se osisam na kratko, pa da pustim da raste. ali nije kingmaker budala, necu da se sisam.bila sam kod frizera u junu, nije se dobro zavrsilo. ona beti se smejala kad me je videla, i imala one upadice 'ne mogu da verujem da si za to platila, ahaha', 'sta je s frizerkom, nema ruku' i sl. a frizerka zorka izvukla na grebgrebu mercedes A-klase. to nema veze sa pricom, ali jeste gadno, zar ne? i dok sam sedela tako, morala sam da slusam uzasno, uzasno glupu, uobrazenu, zlonamernu i agresivnu segrtkinju, kojoj treba zabraniti da prica uopste i da se obraca musterijama. necu vise da idem, nema smisla.kosu (da, zovem je kosa, iako beti tvrdi da imam jednu dlaku i zove je abigail) mi skracuju bliski ljudi, dozvoljeno im je 0.5 cm maximalno po skracivanju, i to jednom u dva meseca. o frizuri za matursko vece drugom prilikom, kao i o roditeljskoj brizi u toku mojih prvih godina zivota da ne patim od alopceije univerzalis.
mudrost nepoznatog autora: kosa raste, have fun with it u mom slucaju ne vazi.psedit: mrznja i patoloski snovi izmisljeni u cilju dramatizacije Edited by kingmaker
Link to comment

Farbam se sama jer mrzim frizere...patoloski... <_< Kao prvo niko nije hteo da me ofarba u plavo godinama zbog cega sam prosla sve nijanse crne, crvene, braon, plavih pramenova i sl. i stalno menjala boje jer prosto nikada nisam bila zadovoljna kako mi stoje.... Razlog za nedozvoljavanje farbanja u plave je bio da ce mi to unistiti kosu, a obicno sto je vise fensi frizer bio vise se zalagao za spasimo kitove - koristimo prirodne farbe bez amonijaka i 3%hidrogen- kombinacija koja uglavnom najsvetlije moze da proizvede neku svetlobraon. ( to sta ja zelim je najmanje vazno jer sam im bozemoj ostavljala samo u proseku 50ak jura). Da ni ne spominjem da imam 5kg kose na glavi (sorry King :)) i da bi verovatno samo atomska bomba mogla da je unisti....E onda sam pukla sama i ofarbala me drugarica nekim paletovim blansom....ofkors morala sam da prezivim prvi period za*ebavanja da svetlim u mraku i slicno, medjutim vec sledeci put je ispala upravo nijansa kakvu sam oduvek zelela (kak'a patetika) i ispostavilo se ofkors da je to boja koja mi ubedljivo najbolje stoji od svih i posle 5-6 godina menjanja nijansi svakih mesec dana prvi put u zivotu vec 2 godine imam istu boju kose B) Razlog sto se ne farbam kod frizera je sto ih mrzim...patoloski.....salim se, wink.gif :) vec zato sto me samo prezrivo pogledaju kada im donesem moju farbu za farbanje jerbo bi vrlo rado da koriste njihovu i da mi je naplate 3798732 din, plus mi se svidja ova nijansa i necu vise nikada da rizikujem sa drugim tipom farbe.... E sada ono cime me zivot tj. palete iznenadio je hebeno ulje od narandze koje je kao dodato radi nege u moju farbu i koje je pri proslom farbanju prouzrokovalo potpuno razlicitu nijansu i sad trazim novu farbu....oh joy.... <_<

Edited by Redridinghood
Link to comment

@ ValkiraKoristila sam safiru u jednom ranom pokusaju da predjem u plavuse - imam tamnobraon kosu i njihova najsvetlija nijansa (vrlo je svetla) mi je ispala narandzasto svetlobraon (napomena:imam crveni pigment u kosi) <_< , posto i meni trebaju min 2 farbe za farbanje razumem te potpuno i ne znam koliko ti se isplati... farba mi nije naravno sprzila kosu ili tako nesto, prosecna je...jedino cega se secam je da im fenomenalno mirise dodatno pakovanje za kosu :)@ KingmakerSto se tice one farbe koju trazis - jesi li probala kod Cvrleta na Slaviji? Ako oni nemaju niko nema... :)

Edited by Redridinghood
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...