Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

valjda zbog posledica koje ostavlja na telo i psihu (bar nekih) zena, cak iako je nezeljeno dete, a abortus zeljen.
To, plus što koliko god bili politički korektni i poštovali pravo na izbor (a ja zaista poštujem), fetus jeste začetak nekakvog života, i prema tom životu bi trebalo imati makar toliko poštovanja da se abortus ne doživljava kao kontracepciono sredstvo.
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

To, plus što koliko god bili politički korektni i poštovali pravo na izbor (a ja zaista poštujem), fetus jeste začetak nekakvog života, i prema tom životu bi trebalo imati makar toliko poštovanja da se abortus ne doživljava kao kontracepciono sredstvo.
Mislim da je ovo najrazumniji mogući stav.
Link to comment
cenim da je mnogo vise sranja svuda na svetu izbegnuto obavljenim nego neobavljenim abortusima.
slažem se, i zato i kažem da ga nikako ne treba zabraniti, niti ograničavati na "samo ako ___"ali da je neka lepota koju treba praktikovati redovno -- baš i nijedelimično ovo što rajka kaže, ali ne samo to
Link to comment
To, plus što koliko god bili politički korektni i poštovali pravo na izbor (a ja zaista poštujem), fetus jeste začetak nekakvog života, i prema tom životu bi trebalo imati makar toliko poštovanja da se abortus ne doživljava kao kontracepciono sredstvo.
Bre ovaj Halvard kao da poseduje čitač+konvertor mojih misli u lep tekst.
Link to comment
valjda zbog posledica koje ostavlja na telo i psihu (bar nekih) zena, cak iako je nezeljeno dete, a abortus zeljen.
mislim da kod zene i njenog partnera, mnogo gore psihicke, a indirektno i fizicke posledice moze ostaviti rodjeno dete, koje nije plod istinske zelje. izjednacavanje ploda u periodu dok je abortus dozvoljen sa zivim bicem je religijsko bulaznjenje, skrojeno upravo da zene natera da se psihicki osecaju lose.
Link to comment
izjednacavanje ploda u periodu dok je abortus dozvoljen sa zivim bicem je religijsko bulaznjenje, skrojeno upravo da zene natera da se psihicki osecaju lose.
ne slažem seja npr nisam religiozna, pogotovo ne u tom smislu, ali bih volela da nikada u životu ne <moram da> obavim abortusa za neželjenu decu se slažem, već rekoh sve što mislim o tom aspektu (nadam se dovoljno jasno)
Link to comment

plod u periodu dok je abortus dozvoljen jeste živo biće i jeste deo majke. ima i volju i zna od čega treba da beži. i ako se žene ne osećaju psihički loše pre ili posle abortusa, onda nešto nije u redu sa tim ženama. kako drugačije mogu da se osećaju? ja sam bila veoma pro choice, razmišljala sam da, kada bi se meni to kojim slučajem desilo, svakako je bolji abortus od rođenja. onda sam pogledala video iz spojlera, i mišljenje mi se promenilo, iako sam i dalje pro-choice shvatanja. ono je gore od svih mogućih horor filmova i strašno me pogodilo.postoje i druge opcije, usvajanje ako ništa drugo. bolje i to nego shotgun marriage ili samostalno odgajanje neželjenog detetaspoiler ne otvarati ukoliko ste slabijeg želuca. na snimku je prikazan ultrazvuk abortusa. nešto jezivo.

Link to comment
plod u periodu dok je abortus dozvoljen jeste živo biće i jeste deo majke. ima i volju i zna od čega treba da beži. i ako se žene ne osećaju psihički loše pre ili posle abortusa, onda nešto nije u redu sa tim ženama. kako drugačije mogu da se osećaju? ja sam bila veoma pro choice, razmišljala sam da, kada bi se meni to kojim slučajem desilo, svakako je bolji abortus od rođenja. onda sam pogledala video iz spojlera, i mišljenje mi se promenilo, iako sam i dalje pro-choice shvatanja. ono je gore od svih mogućih horor filmova i strašno me pogodilo.postoje i druge opcije, usvajanje ako ništa drugo. bolje i to nego shotgun marriage ili samostalno odgajanje neželjenog detetaspoiler ne otvarati ukoliko ste slabijeg želuca. na snimku je prikazan ultrazvuk abortusa. nešto jezivo.

Ako ćemo tako, i spermatozoid ima volju i "zna" kuda treba da se uputi, bori se za svoj život. Zašto je abortus manje grozan od ubistva recimo pileta? Štaviše, mislim da je pile na mnogo većem nivou svesti. (Ja lično nikad ne bih mogao da ubijem pile, nikad, ali sam licemer pošto jedem piletinu.) Što kaže, George Carlin, "Kako to da kad su ljudi u pitanju, onda je to abortus, a kad su pilići, onda je kajgana? Kad smo to postali bolji od pilića?"I ne, ne pokušavam da banalizujem, stvarno tako mislim. Edited by Bakemono
Link to comment
ja npr nisam religiozna, pogotovo ne u tom smislu, ali bih volela da nikada u životu ne <moram da> obavim abortus
ovo potpisujemVec sam spomenula drugaricu koja je morala da prekine trudnocu zbog komplikacija. Ona je bila u ozbiljnoj depresiji mesecima, pa i dan danas sa tugom prica o tome. Sa druge strane, njen suprug i brat su vec posle nedelju dana krenuli sa pricom 'a sta ti jos uvek mislis o tome, bilo pa proslo'... Iako jos uvek nisam iskusila trudnocu dozvolicu sebi da zastupam stav da i kad je najopravdaniji, abortus ostavlja posledice, narocito psihicke, iz previse razloga koji nisu religijski, jednostavno telo i psiha se prilagode novom zivotu koji raste i odjednom se taj proces nasilno prekida...
Link to comment
ko kaže da je manje grozan od ubistva pileta?
Eto, ali ubistvo pileta je dozvoljeno u svim zemljama.Slažem se da bih 1000 puta razmislio da sam žena, ali da se abortus ne sme zabraniti. Pa ko može da živi s tim, nek živi.Ja lično mogu da živim s tim što jedem piletinu. Šta da se radi.
Link to comment
To, plus što koliko god bili politički korektni i poštovali pravo na izbor (a ja zaista poštujem), fetus jeste začetak nekakvog života, i prema tom životu bi trebalo imati makar toliko poštovanja da se abortus ne doživljava kao kontracepciono sredstvo.
+1I za ono što si ranije pisao.
Link to comment

@novajlijaokej, koji tačno deo od

i mišljenje mi se promenilo, iako sam i dalje pro-choice shvatanja.
ti nije bio najjasniji?a ubistvo pileta je podjednako grozno kao i ubijanje ostalih živih bića, tu se slažemo.a i ja plusjednujem halvarda Edited by funk soul sister
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...