Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Licemeri su ukoliko bi sami izvršili abortus, a brane drugima da urade isto. Inače je učitavanje licemerstva u generalni stav protiv abortusa preterano, jer je malo ljudi koji su 100% dosledni po svim pitanjima u životu. A inače ne mislim da je apsolutna doslednost u svemu preterano dobra stvar.Dete sa smetnjama u razvoju ne može imati jednak kvalitet života koji zdravo dete može imati u perspektivi, bez obzira na startnu poziciju. S druge strane, ono drastično utiče na kvalitet života čitave porodice. Pri odluci da li doneti takvo dete na svet ne postoje tačni odgovori i srećni završeci, i ljude koji se nalaze u toj situaciji jednostavno treba ostaviti na miru.

Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Citam ja, i slazemo se u globalu, ali ne bih sebi dala za pravo da osudjujem bilo koga ako nije zeleo zadrzati trudnocu koja je rizicna iz vise razloga. Razumem ja da ti mislis prevashodno na one koji su protiv abortusa u svakoj drugoj situaciji osim pomenute, ali ipak mislim da je bolje da takva osoba abortira nego da rodi dete koje ce da ubije po rodjenju, drzi ga/je zatvorenog i sakrivenog od spoljnog sveta itd. i sl. Izvinjavam se na ovakvim primerima...@fonTelefonTakva situacija jeste zackoljica i nije ni retka, ali ondak gospodo ponavljajte kao mantru 'kondom glavu cuva' i 'vadi na vreme' i nece biti problema. Veliki je broj muskaraca koji uopste nece da vode racuna ni o prvoj ni o drugoj stavci a posle im krivo sto ih neko cima za alimentaciju. Mislim da cemo se sloziti da je procenat zaista slucajnih trudnoca, i onih za medicinske udzbenike jako mali ;)
opet prebacujes odluku na muskarce, ali samo u skracenom obimu. naravno da ocevi treba da uce sinove da ih nijedna bitch ne uhvati na dete. ali znam nekoliko primera gde su muskarci imali slucaje vec druge zene, a prva im ostala u drugom stanju i da su priznali tu decu i da se o njima staraju kao o svojim i to je potpuno druga prica od casual encounters. pa mozes da izguglas zasto slucajne trudnoce i nisu toliko slucajne i da se ne poklapaju sa mnogim stvarima koje se uce o plodnom ciklusu.
Link to comment
Licemeri su ukoliko bi sami izvršili abortus, a brane drugima da urade isto.
Amin.
Inače je učitavanje licemerstva u generalni stav protiv abortusa preterano, jer je malo ljudi koji su 100% dosledni po svim pitanjima u životu. A inače ne mislim da je apsolutna doslednost u svemu preterano dobra stvar.
Recimo da je kod pitanje života i smrti prilično bitno jesi li dosledan ili nisi.
Dete sa smetnjama u razvoju ne može imati jednak kvalitet života koji zdravo dete može imati u perspektivi, bez obzira na startnu poziciju. S druge strane, ono drastično utiče na kvalitet života čitave porodice.
Ovo takođe važi i za siromašno dete koje u 99,99% slučajeva umire siromašno i isfrustrirano.
Pri odluci da li doneti takvo dete na svet ne postoje tačni odgovori i srećni završeci, i ljude koji se nalaze u toj situaciji jednostavno treba ostaviti na miru.
Apsolutno se slažem.
Link to comment
Recimo da je kod pitanje života i smrti prilično bitno jesi li dosledan ili nisi.
pa, ne. bitno je da u pitanjima života i smrti doneseš odluku koja je u najboljem interesu tvojih bližnjih i zbog koje se nećeš suviše kajati. no, videćeš i sam.
Link to comment
pa, ne. bitno je da u pitanjima života i smrti doneseš odluku koja je u najboljem interesu tvojih bližnjih i zbog koje se nećeš suviše kajati. no, videćeš i sam.
A ko ovo osporava?
Link to comment
Pri odluci da li doneti takvo dete na svet ne postoje tačni odgovori i srećni završeci, i ljude koji se nalaze u toj situaciji jednostavno treba ostaviti na miru.
:Hail: Mada kapiram i šta Bakemono priča.
Link to comment

A abortus generalno je sranje i treba ga izbegavati, ali ne sme biti zabranjen (ili dozvoljen "samo u kritičnim/specijalnim/itd situacijama" što je skoro ekvivalentno zabranjenosti)

Link to comment
opet prebacujes odluku na muskarce, ali samo u skracenom obimu. naravno da ocevi treba da uce sinove da ih nijedna bitch ne uhvati na dete. ali znam nekoliko primera gde su muskarci imali slucaje vec druge zene, a prva im ostala u drugom stanju i da su priznali tu decu i da se o njima staraju kao o svojim i to je potpuno druga prica od casual encounters. pa mozes da izguglas zasto slucajne trudnoce i nisu toliko slucajne i da se ne poklapaju sa mnogim stvarima koje se uce o plodnom ciklusu.
Cekaj, mozda nisam razumela, mislis na situaciju gde muskarac zavrsi jednu vezu, predje u drugu, a bivsa je trudna? Znam jednog takvog, sa bivsom ima cerku koju voli i izdrzava, a sa drugom se ozenio i imaju dvoje dece. Nisam sigurna da je bivsa zadovoljna takvim raspletom ali dobro... S moje tacke gledista odgovornost za trudnocu je 50-50: zena mora da se zastiti bilo pilulom bilo kondomom ako ne zeli trudnocu (mada je kondom obaveza u svakom slucaju zbog polno prenosivih bolesti), i ako ne zeli da dodje u situaciju da razmislja o opciji abortus ili ne, a muskarac iz istih razloga mora koristiti kondom. Slucajne trudnoce se najcesce desavaju kod zena koje koriste pilulu kao jedinu zastitu a ne praktikuju 'rikverc' metodu. U mom okruzenju sve 'slucajne' trudnoce su se desile tako sto niko nije koristio nikakvu zastitu pa cak ni pomenutu rikverc metodu, i svi su bili iznenadjeni trudnocama... One opskurne slucajeve kada zena 'ubedi' muskarca da ne moze da ima decu i sl. ne bih pominjala....
Link to comment
Ja, međutim, smatram, da fetus jeste živo biće, ali ne kao ja i ti, već kao embrion pileta ili ose potajnice, te stoga majka ima pravo da ga odbaci, jer je deo njenog tela.
FYI, fetus nije deo majke, on se tek nalazi u majci.
Link to comment
zasto je generalno sranje? cenim da je mnogo vise sranja svuda na svetu izbegnuto obavljenim nego neobavljenim abortusima.
valjda zbog posledica koje ostavlja na telo i psihu (bar nekih) zena, cak iako je nezeljeno dete, a abortus zeljen.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...