Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Što se tiče toga "svaki roditelj želi da mu dete bude srecno", time se mogu opravdati abortusi kod žena koje smatraju da neće moći da priušte osnovne stvari svom detetu, koje misle da će dete imati problema zato što je vanbračno, itd. Sa čim se ja, naravno, slažem (retko koja žena vrši abortus iz drugih razloga), ali to nema veze s mojim postom na prošloj strani.

Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti jesi u pravu, ali tu je situacija kao i kada je nekome zao sto je poginuo neko njegov ili pripadnik sopstvenog naroda, ili prijateljskog, a maltene se raduje kada pogine neko iz 'neprijateljskog' naroda... Mozda nije najsrecniji primer ali valjda sam jasna... Takodje, ako nisi procesljaj malo informacije o tome kako se tretiraju deca i ljudi ometeni u razvoju ili drugacije onesposobljeni, da se tako izrazim...
Naravno da si jasna, nije da ja ne razumem takve stavove, samo ih se gadim.
Link to comment
Dabovic me inspirisao da dodam da se slazem da tu nista nije crno-belo, i da ne mozes tek tako nekog okarakterisati kao losu odobu ako je protiv ubistva a za abortus... Pravo na odluku o radjanju je jedno od najtezih prava, i ipak su retki slucajevi da se neko tek tako odluci na abortus
Ne, ja jesam za abortus ukoliko majka tako odluči, i ne osuđujem je. S ljudima koji su protiv abortusa se ne slažem, ali one koji su protiv abortusa osim ako je dete retardirano prezirem. Edited by Bakemono
Link to comment

ja bih rekao da si ti, nemoj se ljutiti, dosta mlada osoba čim imaš ovako dosledne stavove o važnim i često užasnim životnim odlukama smile.gif

Link to comment
Ne, ja jesam za abortus ukoliko majka tako odluči, i ne osuđujem je. S ljudima koji su protiv abortusa se ne slažem, ali one koji su protiv abortusa osim ako je dete retardirano prezirem.
ja samo imam protiv da zena ima ultimativno pravo odluke u vanbracnim vezama i da posle muskarci moraju da placaju alimentaciju.
Link to comment
ne znam zašto jednu zrelu nijansu u razmišljanju zoveš "licemerjem". život se ne odvija u crno-belim kategorijama.
:isuse: Hoćeš da kažeš da je zrelo razmišljanje ubiti retardirani fetus, a zabraniti ubistvo normalnih fetusa? Ako ti je cilj zdravlje nacije, OK, ali ako si protiv abortusa zbog "svetosti života", onda nisi dosledna. Ako je abortus normalnog deteta ubistvo, onda to važi i za retardiran fetus.
Link to comment
Ne, ja jesam za abortus ukoliko majka tako odluči, i ne osuđujem je. S ljudima koji su protiv abortusa se ne slažem, ali one koji su protiv abortusa osim ako je dete retardirano prezirem.
Opet se vracamo na to da nije sve crno-belo. Sto bi narod rekao, ne daj boze nikome da se nadje u toj situaciji i da mora da odlucuje o tako necemu. Masa roditelja nije u stanju da se stara ni o zdravoj-pravoj deci a kamoli o retardiranoj (ne podnosim tu rec). O tome kako se drzava brine o takvoj deci tek necu da pricam, tako da ne bih ucitavala licemerje ili sta vec tako lako.
Link to comment
Opet se vracamo na to da nije sve crno-belo. Sto bi narod rekao, ne daj boze nikome da se nadje u toj situaciji i da mora da odlucuje o tako necemu. Masa roditelja nije u stanju da se stara ni o zdravoj-pravoj deci a kamoli o retardiranoj (ne podnosim tu rec). O tome kako se drzava brine o takvoj deci tek necu da pricam, tako da ne bih ucitavala licemerje ili sta vec tako lako.
:DZašto ja imam utisak da se mi slažemo, a da ti ne čitaš šta ja pišem? :fantom:Vidi, licemeri su oni koji osuđuju druge kad vrše abortus, ali bi sami ubili zaostao fetus. Licemer = jedno priča, drugo radi. Edited by Bakemono
Link to comment
:isuse: Hoćeš da kažeš da je zrelo razmišljanje ubiti retardirani fetus, a zabraniti ubistvo normalnih fetusa? Ako ti je cilj zdravlje nacije, OK, ali ako si protiv abortusa zbog "svetosti života", onda nisi dosledna. Ako je abortus normalnog deteta ubistvo, onda to važi i za retardiran fetus.
prvi facepalm na forumu, čestitam smile.gifno, objasniću: ako se nečega u životu užasavam, to je jednostavnost fanatizma koji će reći: ako zabranjujemo abortuse, daj da ih zabranimo u bilo kom slučaju. u okvirima pro-lajf razmišljanja, izostanak sankcije za abortus deteta sa potencijalnim ozbiljnim smetnjama u razvoju nikako nije licemerje, već, po mom mišljenju, ustupak zdravom razumu. kao što rekoh, to je jako složeno pitanje sa mnogo nijansi.
Link to comment
ja bih rekao da si ti, nemoj se ljutiti, dosta mlada osoba čim imaš ovako dosledne stavove o važnim i često užasnim životnim odlukama smile.gif
Ne govorim toliko o odlukama, koliko o licemerima i dušebrižnicima tzv. "pro-liferima".
Link to comment
prvi facepalm na forumu, čestitam smile.gifno, objasniću: ako se nečega u životu užasavam, to je jednostavnost fanatizma koji će reći: ako zabranjujemo abortuse, daj da ih zabranimo u bilo kom slučaju. u okvirima pro-lajf razmišljanja, izostanak sankcije za abortus deteta sa potencijalnim ozbiljnim smetnjama u razvoju nikako nije licemerje, već, po mom mišljenju, ustupak zdravom razumu. kao što rekoh, to je jako složeno pitanje sa mnogo nijansi.
Po mom mišljenju, zakon gde se abortus zdravog deteta tretira kao ubistvo na osnovama toga da je taj fetus živo biće poput mene i tebe, a gde se dozvoljava abortus retardiranog deteta je diskriminišući, odvratan i licemerski. Po istom osnovu bi se moglo dozvoliti da otac ubije svog dvadesetogodišnjeg autističnog sina.nazi-poster.jpgJa, međutim, smatram, da fetus jeste živo biće, ali ne kao ja i ti, već kao embrion pileta ili ose potajnice, te stoga majka ima pravo da ga odbaci, jer je deo njenog tela. Edited by Bakemono
Link to comment

Citam ja, i slazemo se u globalu, ali ne bih sebi dala za pravo da osudjujem bilo koga ako nije zeleo zadrzati trudnocu koja je rizicna iz vise razloga. Razumem ja da ti mislis prevashodno na one koji su protiv abortusa u svakoj drugoj situaciji osim pomenute, ali ipak mislim da je bolje da takva osoba abortira nego da rodi dete koje ce da ubije po rodjenju, drzi ga/je zatvorenog i sakrivenog od spoljnog sveta itd. i sl. Izvinjavam se na ovakvim primerima...@fonTelefonTakva situacija jeste zackoljica i nije ni retka, ali ondak gospodo ponavljajte kao mantru 'kondom glavu cuva' i 'vadi na vreme' i nece biti problema. Veliki je broj muskaraca koji uopste nece da vode racuna ni o prvoj ni o drugoj stavci a posle im krivo sto ih neko cima za alimentaciju. Mislim da cemo se sloziti da je procenat zaista slucajnih trudnoca, i onih za medicinske udzbenike jako mali ;)

Link to comment
:DZašto ja imam utisak da se mi slažemo, a da ti ne čitaš šta ja pišem? :fantom:Vidi, licemeri su oni koji osuđuju druge kad vrše abortus, ali bi sami ubili zaostao fetus. Licemer = jedno priča, drugo radi.
jedno agresivno i besmisleno napadanje krajnje razumnog i odmerenog stava.
Link to comment
Citam ja, i slazemo se u globalu, ali ne bih sebi dala za pravo da osudjujem bilo koga ako nije zeleo zadrzati trudnocu koja je rizicna iz vise razloga. Razumem ja da ti mislis prevashodno na one koji su protiv abortusa u svakoj drugoj situaciji osim pomenute, ali ipak mislim da je bolje da takva osoba abortira nego da rodi dete koje ce da ubije po rodjenju, drzi ga/je zatvorenog i sakrivenog od spoljnog sveta itd. i sl. Izvinjavam se na ovakvim primerima...
Ja se sa tobom slažem, ali neka se onda takva osoba uzdrži od kritikovanja drugih. U mom selu to se zove licemerje, ne znam kod tebe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...