Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Pa crkva zagovara i nekoriscenje kondoma u Africi u stilu nema sto da se bojite side, dok god ste jedno drugom verni :isuse: Bas je pomoglo.Po meni, zivot svakako pocinje nakon zaceca. Jajne celije i spermatozoidi su celije naseg tela, naseg DNK, dakle deo nas samih a ne nekog drugog. No u kom trenutku se formira osoba i da li je u redu ubiti zacetu bebu.. to je vec tesko pitanje. U svakom slucaju uvek sam za zivot majke pre zivota fetusa ukoliko dodje do mogucih problema. Al verujem da je to iz sebicno-evolutivnih razloga (poznajes mamu a jos uvek ne poznajes bebu a bice jos mogucnosti za bebe).A drugarica neka potrazi pomoc psihologa ili prijatelja. Crkva je samo zamena za to za one koji vec prate njenu dogmu.

Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

To je bilo odavno, u medjuvremenu je rodila predivnu devojcicu, hvala na savetu, ali realno ni dan danas nije prezalila sto je prekinula tu trudnoceu bez obzira na prognoze koje su bile blago receno katastrofalne... Nije ponovo otisla kod svestenika, isla je i kod psihologa i td. jer zaista nije laka situacija. Odluka o abortusu nikad nije laka ali ta opcija mora da postoji sto se mene tice

Link to comment

Iz prica koje slusam abortus je jedan od najtezih stvari koje mogu da pogode zenu. Pa ipak, ogroman broj njih se desava. Ako izuzmemo ocigledne slucajeve kao sto su komplikacije i silovanja, zasto je to tako?

Link to comment

Za svet ne znam, ali u Srbiji se jos uvek umnogim sredinama smatra kontraceptivnim sredstvom. Ja se secam razgovora izmedju moje babe i njenih drugarica (bila sam mala pa im valjda nije bilo neprijatno) kad su u prici oko abortusa krenule da iznose cifre od preko 10, pa je krenulo saljenjeTM koja je abortirala fudbalski tim a koja kosarkaski i tako u krug. U danasnje vreme u Srbiji je i dalje sramota da zensko kupuje kondome i cesto sam slusala da devojke imaju nezasticene odnose jer ih je sramota da imaju kondom kod sebe, jer je to dokaz nemorala?! Dalje, kontraceptivne pilule su i dalje bauk, u stilu: ugojices se, dobices brkove, od toga se umire i td. A onda, kada se trudnoca desiTM, u zemlji Srbiji postoje samo dva resenja, ili vencanje ili abortus posto se i dalje na dete van braka gleda sa neodobravanjem... E sad, sve ovo sto sam navela su samo generalni slucajevi i stavovi, a ni meni nikako nije jasno zasto...

Link to comment
Količina licemerja u stavu osobe koja je protiv abortusa se može vrlo lako izmeriti. Toj osobi treba postaviti pitanje: da li podržavate abortus ili biste ga izvršili u slučaju da se dokaže da bi dete bilo retardirano? Ako osoba odgovori sa DA, treba nastaviti ovako: Da li mislite da mentalno retardirane osobe imaju manje prava na život od zdravih? Mislim, retardirani fetus sigurno nije ništa gluplji od svog zdravog ekvivalenta, niti išta manje pati, ali mu se iz neobjašnjivih razloga uskraćuje pravo na život. Mislim da se u takvim stavovima tipa "Abortus je ubistvo i greh, osim ako se radi o poremecenom fetusu koga ionako niko ne želi" ogleda odvratna dvoličnost, i to na nekoliko nivoa. Iz ovoga što sam napisao sledi da, ako se trudnicama kod čijih se fetusa dokaže zaostalost odobri abortus, ostale trudnice imaju apsolutno isto pravo na njega; u suprotnom bi to bio zakon koji diskriminiše osobe sa smetnjama u razvoju.
:isuse:

bonus:a sta ako odgovori sa NE?

Link to comment
Iz prica koje slusam abortus je jedan od najtezih stvari koje mogu da pogode zenu. Pa ipak, ogroman broj njih se desava. Ako izuzmemo ocigledne slucajeve kao sto su komplikacije i silovanja, zasto je to tako?
mislim da dosta zavisi da li se radi o abortusu prethodno zeljenog deteta (slucaj nerine drugarice) ili je u pitanju nezeljena trudnoca. a zasto ljudi ne koriste kontracepciju, narocito zrele zene, koje su u braku, to mi nikako nije jasno.
Link to comment
Za svet ne znam, ali u Srbiji se jos uvek umnogim sredinama smatra kontraceptivnim sredstvom. Ja se secam razgovora izmedju moje babe i njenih drugarica (bila sam mala pa im valjda nije bilo neprijatno) kad su u prici oko abortusa krenule da iznose cifre od preko 10, pa je krenulo saljenjeTM koja je abortirala fudbalski tim a koja kosarkaski i tako u krug. U danasnje vreme u Srbiji je i dalje sramota da zensko kupuje kondome i cesto sam slusala da devojke imaju nezasticene odnose jer ih je sramota da imaju kondom kod sebe, jer je to dokaz nemorala?! Dalje, kontraceptivne pilule su i dalje bauk, u stilu: ugojices se, dobices brkove, od toga se umire i td. A onda, kada se trudnoca desiTM, u zemlji Srbiji postoje samo dva resenja, ili vencanje ili abortus posto se i dalje na dete van braka gleda sa neodobravanjem... E sad, sve ovo sto sam navela su samo generalni slucajevi i stavovi, a ni meni nikako nije jasno zasto...
odakle ti to, podmladak u familiji mi se odao alimentacijama. to im placaju mame i tate :isuse:
Link to comment
mislim da dosta zavisi da li se radi o abortusu prethodno zeljenog deteta (slucaj nerine drugarice) ili je u pitanju nezeljena trudnoca. a zasto ljudi ne koriste kontracepciju, narocito zrele zene, koje su u braku, to mi nikako nije jasno.
zato što misle da su tablete opasne pošto slušaju svoje drugarice a ne savete ginekologa, a muškarci ne žele da koriste kondom i ne pada im na pamet da "vade".
Link to comment
zato što misle da su tablete opasne pošto slušaju svoje drugarice a ne savete ginekologa, a muškarci ne žele da koriste kondom i ne pada im na pamet da "vade".
saveti lekara svasata korumpirana bagra.
Link to comment
Retardirana osoba ce uvek biti u podredjenom polozaju u ljudskom drustvu i jednog dana kada ostane bez roditelja njegov zivot ce biti prilicno tezak i neizvestan. Svaki roditelj zeli da njegovo dete bude sigurno i srecno te ce neki izabrati, ako vec mogu da biraju, pametnije dete. Neki s druge strane nece imati snage da ga ubiju abortusom. Sto je sve logicno sa evolucione tacke gledista.Ucitavati licemerje u ovako komplikovanu temu mislim da nije bas najbolji nacin vodjenja diskusije :)
Mislim da se nismo razumeli. Mislim da ako ljudi imaju stav "abortus je ubistvo, život je svetinja", onda nije dosledno od njih da podržavaju abortus u slučaju retardiranog embriona. Štaviše, licemerno je. Ili možda život tog embriona nije svet?
Link to comment
mislim da dosta zavisi da li se radi o abortusu prethodno zeljenog deteta (slucaj nerine drugarice) ili je u pitanju nezeljena trudnoca. a zasto ljudi ne koriste kontracepciju, narocito zrele zene, koje su u braku, to mi nikako nije jasno.
offtopic ali apropo ovog zeljeno/nezeljeno dete, moja drugarica je zelela dete i jel'te, namenski su radili na tome. Kada je otisla na utvrdjivanje trudnoce dr. joj je onako snebivljivo saopstio da je trudna i prilicno imao iznenadjenu facu sto se ona odusevila vescu...@fonTelefon, ima i takvih koliko hoces ali ja u svom okruzenju imam samo ove kod kojih je trudnoca=udaja ili abortus ako nema udaje...A na temu, opet ponavljam da vecina devojaka i zena i dan danas gleda sa neodobravanjem na pilulu iz prethodno navedenih razloga, na kondom se gleda kao na nesto sto zulja i smeta, i sto je sramota da devojke/zene kupuju iste
Link to comment
Mislim da se nismo razumeli. Mislim da ako ljudi imaju stav "abortus je ubistvo, život je svetinja", onda nije dosledno od njih da podržavaju abortus u slučaju retardiranog embriona. Štaviše, licemerno je. Ili možda život tog embriona nije svet?
ne znam zašto jednu zrelu nijansu u razmišljanju zoveš "licemerjem". život se ne odvija u crno-belim kategorijama.
Link to comment
Mislim da se nismo razumeli. Mislim da ako ljudi imaju stav "abortus je ubistvo, život je svetinja", onda nije dosledno od njih da podržavaju abortus u slučaju retardiranog embriona. Štaviše, licemerno je. Ili možda život tog embriona nije svet?
Ti jesi u pravu, ali tu je situacija kao i kada je nekome zao sto je poginuo neko njegov ili pripadnik sopstvenog naroda, ili prijateljskog, a maltene se raduje kada pogine neko iz 'neprijateljskog' naroda... Mozda nije najsrecniji primer ali valjda sam jasna... Takodje, ako nisi procesljaj malo informacije o tome kako se tretiraju deca i ljudi ometeni u razvoju ili drugacije onesposobljeni, da se tako izrazim...Dabovic me inspirisao da dodam da se slazem da tu nista nije crno-belo, i da ne mozes tek tako nekog okarakterisati kao losu odobu ako je protiv ubistva a za abortus... Pravo na odluku o radjanju je jedno od najtezih prava, i ipak su retki slucajevi da se neko tek tako odluci na abortus Edited by nera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...