Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Pa se ti ipak cepas od smeha onima koji ispituju tu cisto pravnu tezu.@telefon: a fetus ako ne moze da opstane bez majke nije zivo bice? To je tvoja teza?

Edited by Shan Jan
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta je bre to partial birth abortion? pocela sam da citam, pa mi bilo muka da nastavim. porodis veliku bebu do pola, da joj glava izadje, pa tad doktor uradi...nesto, nakon cega vise nije ziva :mellow:

Link to comment
Pa se ti ipak cepas od smeha onima koji ispituju tu cisto pravnu tezu.
Gde se ja cepam od smeha? Mislim da si nesto pogresno razumeo.Nego, ti si izgleda ozbiljno utripovao da su autori onog rada ucinili korisno delo za borbu protiv prava na abortus? E, sada: :lol: Skroz si u krivu, ti ljudi su na eksternom frindzu etike, a ne neko ko krisom radi u korist konzervativaca.
Link to comment
Pa se ti ipak cepas od smeha onima koji ispituju tu cisto pravnu tezu.@telefon: a fetus ako ne moze da opstane bez majke nije zivo bice? To je tvoja teza?
onda je njeno neprikosnoveno pravo da ona o tome odluci. sledeca faza je kada ona to radi samo uz saglasnost komisije.
Link to comment
fetus nikad nije skup celija.
nego sta je?
onda je njeno neprikosnoveno pravo da ona o tome odluci. sledeca faza je kada ona to radi samo uz saglasnost komisije.
Kakve te sad komsije spopale :isuse: Ovde se govori o tome kada fetus postaje osoba.
Link to comment
Ovde se govori o tome kada fetus postaje osoba.
Obrati paznju na sopstveni misaoni proces. Cas govoris o fetusu kao "zivom bicu", cas kao "osobi". To nije isto.Takodje, s tim u vezi je razlika izmedju killing i murder (srpska terminologija me izdaje na ovom mestu). Zivo bice se ubija, a osoba se murder-uje. Ubijanje zivih bica je (ako nisi primetio) deo naseg zivota, hteli mi to ili ne.Jos jednom, mislim da si pogresno shvatio rad koji si citirao, kao nekakav sarkasticni doprinos borbi protiv prava na abortus. On to nije. Oni ne smatraju da je fetus osoba, oni idu cak i dalje i kazu da ni novorodjence nije osoba.Otuda sam ja napravio "logicnu" (zapravo, sarkasticnu) ekstenziju toga, i predvideo da ce autori uskoro utvrditi da se bilo ko moze ubiti (zato je samo potrebno malo vise fleksibilnosti u definiciji toga sta je to "osoba").Ovo su vrlo kompleksne stvari.
Link to comment
Gde se ja cepam od smeha? Mislim da si nesto pogresno razumeo.Nego, ti si izgleda ozbiljno utripovao da su autori onog rada ucinili korisno delo za borbu protiv prava na abortus? E, sada: :lol: Skroz si u krivu, ti ljudi su na eksternom frindzu etike, a ne neko ko krisom radi u korist konzervativaca.
pa ne znam podgrevanje mrtvaca da li je "na eksternom frindzu etike"
Link to comment
nego sta je?Kakve te sad komsije spopale :isuse: Ovde se govori o tome kada fetus postaje osoba.
Fetus nikad nije osoba. Komisija za prekid u drugom trimestru.
Link to comment
Za mrtvace se ne brinem, nego vise kakvi su im planovi sa zivim bicima & posebno osobama.
moze jedno licno pitanje sad je doba vecerice picenca pred spavku kod vas ali cesto te zaticem u neka cudna vremena ovde da nemas probelma sa spavanjem? kad smo kod brige o zivim osobama vec.
Link to comment
Obrati paznju na sopstveni misaoni proces. Cas govoris o fetusu kao "zivom bicu", cas kao "osobi". To nije isto.
Fetus je zivo bice od trenutka zaceca(ili se i ovde ne slazemo?), skup celija sam spomenuo samo da bih istakao razliku izmedju ubijanja toga i osobe.
Fetus nikad nije osoba. Komisija za prekid u drugom trimestru.
Zasto tako mislis? Treba sada da napominjem da za mene nije osoba samo neko ko moze samostalno da se stara o sebi? Da je pitanje zajebano, zajebano je. Zalazi i u biologiju. Iz oplodjene jajne celije ce se razviti cela osoba, dakle jedna celija sa jednim DNK (cak i ne mora da bude jedinstven) cini pocetak neke osobe. S druge strane milion celija sa nasim DNK umiru ili ih slucajno il namerno ostranjujemo svaki dan pa ne placemo. Doduse one imaju nesto krace telomere :P Ali sa cisto filozofskog stanovistva sta to cini osobu a sta je automatizovana celijica ili grupa celija... ne znam ni sam.
Link to comment
Fetus je zivo bice od trenutka zaceca(ili se i ovde ne slazemo?)...
Ja cak i nisam siguran da li se mi slazemo ili ne. Tema (kako rekoh) nije jednostavna, niti crno-bela (dobro, kod Telefona su izgleda sve teme takve. Plus sto ima pik na mene i ne moze da ziv ostane, a da ne pokusa neku provokaciju).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...