Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vise je kupovina u pitanju nego turizam, ali ne smem na Globalni vodic...sve nekakve haljine, stikle, tasne :unsure: Ide mi sestra u NYC sad u julu-avgustu, pa treba da mi uzme par stvarcica. Nista fensi, patike, duks, pantalone. Gde sve to kupiti, Brooklyn/Manhattan, da ne luta previse?Adidas patike - U klasicnom Adidas shopu, molu, radnji sportske opreme,...?NY Yankees duks - MLB store, Yankees Clubhouse Shop, Majestic Athletic,...Levi's farmerke - Macy's, Levi's,...

Link to comment
  • 3 weeks later...
Vise je kupovina u pitanju nego turizam, ali ne smem na Globalni vodic...sve nekakve haljine, stikle, tasne :unsure: Ide mi sestra u NYC sad u julu-avgustu, pa treba da mi uzme par stvarcica. Nista fensi, patike, duks, pantalone. Gde sve to kupiti, Brooklyn/Manhattan, da ne luta previse?Adidas patike - U klasicnom Adidas shopu, molu, radnji sportske opreme,...?NY Yankees duks - MLB store, Yankees Clubhouse Shop, Majestic Athletic,...Levi's farmerke - Macy's, Levi's,...
ako hoces adidas sportske patike, ima adidas flagship na uglu houston i broadway. ako hoces adidas originals, ima blizu radnja na wooster, malo juzno od houstona. za farmerke zavisi sta hoces. ako hoces standarne, ima za ~$20 u radnjama po broadwayu, +- 2 bloka od adidas radnje. ako hoces malo novije modele $40-50 (do $70 za najfensije), ima levis store takodje na broadwayu, oko 2 bloka ispod adidasa. moze u 4 bloka da ti nadje farmerke i patike. za ny yankees nemam pojma. pretpostavljam da u jednoj od radnji po broadwayu u tom kraju moze i to, ali nisam nikad gleda.a
Link to comment

Hvala na informacijama :) I ako sam joj rekao da odustane od NYY mrcndajza, izgleda da je nasla nesto (valjda je otisla na utakmicu), pa je to sredjeno. Danas ide u Adidas na Brodveju i valjda ce naci patike koje sam joj rekao. Za farmerke me bas briga kakve su, nego me nalozili enpe i drugari sa cenama, pa sam joj rekao da uzme nesto lepo i jeftino :P

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Pozdav forumasima sa Ground zeroa. Sneg, mecava, ludilo... pa smo vec prvog dana morali da se dovucemo do Century 21 po neku obucu. Smesteni u Bleecker street, jako mi se svidja, a i Isis je hvali negde na pocetku topica. Da ne kenjam sad kako sam odusevljen, naravno da sam odusevljen, ovo je jebeni NY! Odstampao sam ovaj topic i poneo da citam usput o pravim plan. Ima korisnih stvari, al se uglavnom raspravlja da li je Stanten island deo grada ili nije. Mislim, koga briga i WTF?! S tim u vezi, aj nek neko vrati Kobca i banuje Fona. Ovaj prvi je car, a ovaj drugi konstantno userava (i ovaj) topic. Aj uzdravlje, pisem vise kad eksli krenem u razgledanje!

Edited by Idioteque
Link to comment
pa smo vec prvog dana morali da se dovucemo do Century 21 po neku obucu.
:D Century 21. Da je Evropa religija, to bi bio evropski hram na Menhetnu. Ali, ako vam bude do jos nekog jeftinog shoppinga, overite i Filene's Basement na Union Square. Ja sam tamo uzo odlican kisni mantil za neke smesne pare.Glede Staten Islanda, ja sam se setio ovog topica i ispitao Njujorcane. Najvise mi ima smisla stav jednog poznanika koji kaze da je to deo grada naprosto zato sto negde mora da se nadje mesta i za gradsku deponiju :)
Link to comment
Pozdav forumasima sa Ground zeroa. Sneg, mecava, ludilo... pa smo vec prvog dana morali da se dovucemo do Century 21 po neku obucu. Smesteni u Bleecker street, jako mi se svidja, a i Isis je hvali negde na pocetku topica. Da ne kenjam sad kako sam odusevljen, naravno da sam odusevljen, ovo je jebeni NY! Odstampao sam ovaj topic i poneo da citam usput o pravim plan. Ima korisnih stvari, al se uglavnom raspravlja da li je Stanten island deo grada ili nije. Mislim, koga briga i WTF?! S tim u vezi, aj nek neko vrati Kobca i banuje Fona. Ovaj prvi je car, a ovaj drugi konstantno userava (i ovaj) topic. Aj uzdravlje, pisem vise kad eksli krenem u razgledanje!
tu je negde ranije bila Bleeker Bob's, mega čuvena prodavnaja ploča. aj ako natrapaš na nju bar je fotkaj da me mine želja :(
Link to comment
Pozdav forumasima sa Ground zeroa. Sneg, mecava, ludilo... pa smo vec prvog dana morali da se dovucemo do Century 21 po neku obucu. Smesteni u Bleecker street, jako mi se svidja, a i Isis je hvali negde na pocetku topica. Da ne kenjam sad kako sam odusevljen, naravno da sam odusevljen, ovo je jebeni NY! Odstampao sam ovaj topic i poneo da citam usput o pravim plan. Ima korisnih stvari, al se uglavnom raspravlja da li je Stanten island deo grada ili nije. Mislim, koga briga i WTF?! S tim u vezi, aj nek neko vrati Kobca i banuje Fona. Ovaj prvi je car, a ovaj drugi konstantno userava (i ovaj) topic. Aj uzdravlje, pisem vise kad eksli krenem u razgledanje!
srecan li si Srbine dok setas po Njucitrci sad u modnu radnju pa se gizdavo obuci
Link to comment
Smesteni u Bleecker street, jako mi se svidja, a i Isis je hvali negde na pocetku topica.
to mi bivsi kraj :wub: posto ces imati vremena, koliko razumem tri nedelje, imaces fore i da obidjes one turisticke zicere, ali i onda da opusteno setas okolo bez nekog narocitog cilja, sto ti je najbolji nacin za upijanje atmosfere. a za taj deo si savrseno lociran. u bleecker st (ugao sa leroy) ima neverovatna prodavnica morske hrane lobster place, sa odlicnim izborom kako raznih vrsta svezih skoljki, jastoga, hobotnica, ribe, tako i nesto od toga spremljeno. odmah pored je murray's cheese shop, prodavnica sireva sa fantasticnim izborom uglavnom evropskih sireva - od francuskih, preko italijanskih, spanskih, engleskih. od poznatih vrsta, do nekih manjih, zanatskih proizvodnji. verovatno najbolje snabdevena sa te strane okeana (da sam ja videla). zatim, odmah pored s druge strane (jesam rekla da si na odlicnoj lokaciji :D) je pekara amy's breads, pogledas kroz izlog i sve ce ti se kasti samo.preko puta ukoso je poslasticarnica rocco's, tu samo i pogled u izlog goji.zatim, po mnogima najbolje parce pizze s nogu famous joe's pizza ( carmine street)nesto nize, hudson street, jaques torres fabrika cokolade, u samoj prodavnici imas priliku da gledas na masinama kako prave cokoladu, plus naravno da kupis i da odsedis.cak i da vas sneg do guse zatrpa, neces umreti od gladi :D
Link to comment

taj kraj je saversen kad pada sneg. kao sto rece isis, imas sve. super thai -- galanga, w. village, ja mislim na cetvrtoj. ima jos jedan thai, blizu film foruma, ima bele zavese na prozorima. sushi -- zaboravila sam ime (mislim da pocinje na M), na la guardia place (severni krak w. broadwaya), izmedju 3. i 4. ili 3. i houston. cetvrta ulica je super za setnju. ako hoces da se ugizdavis, ima jedan super butik na cetvrtoj, zove se kao neko jermenski zvucece prezime (tj jeste prezime gazde jermena). meni se tamo sve svidja, ume gazda da izabere. ako ti se pije pivo, na grove, odmah ispod bleekera ima kafana lederhosen. sva najbolja piva na tocenje. ima i male kobaje da se gricne nesto. na bleeker imas i magnolia pekaru, koja je totalni turisticki hit, a meni se tu nikad nista nije svidjalo. cupcakes :thumbdown: rocco sto ga isis spomenu i dante (na macdougal) su daleko bolji. paralelno, na thompson i 3. ima half pint. beskonacno piva, mada ne previse na tocenje (doduse, imaju dobar izbor lokalnih piva na tocenje). izbor je takav da ima i ozujsko :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...