Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

nema tu sta mnogo da se prica, cucanj posle tri meseca nerada cucnjeva.

 

prvi povratnicki trening, cucanj i iskorak, s malenim tezinama, i kao nista specijalno. sutradan zadnja loza i mrtvo, isto male tezine. e, te noci me je svaki pokret u krevetu budio, pa sam odustala od spavanja. i pokretanja :D odvalila me je upala, tri dana nisam znala za sebe. a gore nista, ko da sam od dva coveka napravljena. reko mi je trendza da cu se vratiti na stare tezine za mesec dana. 

 

10 dana nije pauza, al ti je organizam iscrpljen bolescu. nista, samo strpljenje, prvi trening lagano, drugi trening takodje, i mic po mic, za sedam do deset dana ces se vratiti u formu.

 

Link to comment
16 hours ago, darling said:

nema tu sta mnogo da se prica, cucanj posle tri meseca nerada cucnjeva.

 

prvi povratnicki trening, cucanj i iskorak, s malenim tezinama, i kao nista specijalno. sutradan zadnja loza i mrtvo, isto male tezine. e, te noci me je svaki pokret u krevetu budio, pa sam odustala od spavanja. i pokretanja :D odvalila me je upala, tri dana nisam znala za sebe. a gore nista, ko da sam od dva coveka napravljena. reko mi je trendza da cu se vratiti na stare tezine za mesec dana. 

 

10 dana nije pauza, al ti je organizam iscrpljen bolescu. nista, samo strpljenje, prvi trening lagano, drugi trening takodje, i mic po mic, za sedam do deset dana ces se vratiti u formu.

 

 

uh cucanj/iskorak je i u naj kondiciji brutalna stvar :D svaka cast, darlingsice! ma ti si zmaj, vratices se u formu k'o nista:)

 

a ja odoh jutros to bite the bullet! dosta je bilo, krecem. plan mi je da se ubacim u konsistentan tempo tokom sledece sedmice. 

 

 

(jedino me leva tetiva/hamstring i dalje zayebava. nekada se bol proteze od dupeta pa sve do lista - a nekada maltene do clanka... mozda je it band syndrome :unsure: - videla kod athlenexa ovaj video pa razmisljam:

 

 

 

sve u svemu, mislim da je stiglo vreme da se poseti fizijo:) i da se ozbiljnije pozabavim s tim.

 

@James Marshall jos jednom hvala na savetima onomad za magnezijum, moguce da nisam bila dovoljno konsistentna.)

Link to comment

@apotekarica za zeludac i bolji imun sistem tinpredlazme da skuvas vodu i u nju umesas kurkumu dok ne postane masa kao za farbanje kose a onda prespes biber sitan preko cele povrsine i ne stedi ga. izmesaj o i kad se ohladi u frizider pa svako jutro jednu kasiku uz casu vode

 

@msmodesty svaka cast! i ja sam preporodjena otkako sam se upisala na krav maga (kombinacija noksa, dziudzitcu, mu tai i sta vec jos ne sve u cilju da u slucaju napada mogu da se odbeanim tj onemocam protivnika...ucimo i kako oci da ubodemo, o medjunozju i jetri i nosu i dusniku i dijafrafmi da ne pricam). ali kad se zavrsi trening meni su gace bukvalno mokre. znoj pada sa cela. 

 

imam kod kuce dzak za udaranje (muz kupio da se prazni) ... kaze za ovih 20tak casova sto sam isla, ne daj boze da nekog udarim koliko mi je jak i precizan udarac i nogom i rukom a delijem sva ko cvetic od 200gr 

 

svakoj devojci i zeni preporucuje od srca. najbolja investicija za telo pa posle ide laser za skidanje dlaka

Edited by mustang
Link to comment

:laugh:

 

 

@Roxy   u idealnom zivotu radila bih sa pet vrhunskim trenera, svaki da pokriva jednu oblast, i sestim, trenerom internistom. s tim povredama i bolovima, neam pojma, nekad je resenje jednostavno. kad sam isla paralelno na boks i u dzim, tripovala sam se da te mikropovrede i mali bolovi na najrazlicitijim pozicijama duz ruku koji su se izlecivali preko noci, da mi je to od teretane. a kad sam uzela pauzu na boksu, svi bolovi su nestali. iam neki podrebarni bol koji je prestao kad sam prestala s teretanom, eo ga opet sam pocela da osecam to mesto. ocigledno nesto ne radim kako treba, al vecinu ostalog radim, posto mi se vratio osecaj tesne koze :D

 

atlian je super, pratim ga. 

 

 

 

Link to comment

Taj podrebarni bol, ja sam ga imao jedno godinu kad sam digao intenzitet treninga, kad sam prešao na šibanje, krene da jača muskulatura koja se do tad nije razvijala, unutrašnja, a nema prostora, slijepe se fascije, objašnjavao mi fizio. Samo nastavio da cijepam i prestalo samo. 

Link to comment

moj podrebarni nije slabost misica, nego nerv koji "zakacim" u ledjima, a on se manifestuje napred, iznad jetre, pokazao mi je trener anatomiju mog bola. bol momentalno nestaje kad se ispravim. meni se cini da ima neke veze sa zgibovima s normalnim hvatom, tu se ja nesto zgrcim kako ne treba. i sitan je, ne ometa me u zivotu, nego primecujem da postoji.

hvala sto se brines :)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...