Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Sve pogrešno. 

Kalorije su mit. 

Najvažnije je šta jedeš I kada a ne koliko. 

Šećer ne bi trebalo nikad jesti. Ali je ok uvesti neke guilty pleasure dane. Vikend recimo. 

 

Edited by nisam ja
Link to comment

ja sam, bez da sam htela, dovela telo u red samo zahvaljujuci setnji i hajkingu. preko dana jedem zdravo (tipa cedjeno voce, organska hrana) al kad padne mrak sve suprotno. 

 

 

Link to comment
Just now, nisam ja said:

Sve pogrešno. 

Kalorije su mit. 

Najvažnije je šta jedeš I kada a ne koliko. 

Šećer ne bi trebalo nikad jesti. Ali je ok uvesti neke guilty pleasure dane. Vikend recimo. 

 

 

sta je tacno pogresno?

 

i ako mozes da razradis to 'kada' vs koliko.

Link to comment

Pogrešno je uverenje da je ljudsko telo nekakva kanta koja prima samo neki famozni broj kalorija a sve preko tog broja taloži. A pritom važne su samo Kalorije a ne jedeš li šećer ili brokoli. 

 

Organizam je malo kompleksniji od toga i različita hrana pokreće različite organe i procese u telu. Stim u vezi videti glikemijski indeks. 

 

U vezi sa tim kada se jede. 

Evo moglo bi se i sa prethodnim parametrima poslužiti pa zamisli 2000 kalorija u vidu mesa sira jaja i drugih nutrijentima bogatih izvora s jedne strane i uzimanja tih kalorija u okviru jednog ili dva obroka u vremenskom okviru od 6 do 8 sati. Sa druge strane uzmi organsko voće i povrće i grickaj ih svako malo ceo dan. Na 2-3 sata. Ona konvencionalna postavka sa 3 obroka i 2 užine. 

 

 

Link to comment

Pa ok, to je vladajuce mejnstrim naucno glediste, i zdravorazumsko

Tako sam se hranila/zivela zadnjih 5 godina (od kad treniram u gymu), cak nisam imala ni taj cheat day, al mi nesto govori da nijw ni to tako, ceo hajp i 'clean eatingu myth' je bas dosta osporavan i ismevan od strane drugih strucnhaka 

Link to comment

jbt, ako stvarno o ovom treba da se raspravlja. 

naravno da potpuno nije isto sta se jede i da nije broj kalorija jedino bitan i da nema svaka namirnica iste glikemijske indekse i da ne uzrokuje sva hrana iste skokove insulina i istu reakciju u celijskom metabolizmu.

al sto bismo komplikovali.

 

Link to comment

Niko me ne podrzava u teoriji da se moze uzivati u ishrani baziranoj na 'nezdravoj' hrani bez ikakvih posledica :((

 

 

Kad pricamo o ishrani zanimljiv text o formiranju #eatclean puritanstva kao dela post truth kulture, msm da sam kacila pre par meseci,il sam htela

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2017/aug/11/why-we-fell-for-clean-eating

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Nema dobre definicije sa unosenjem mnogo secera, moze da bude ok ali ipak ima viska uvek, bar je kod mene tako. Jedino kad sam imao bas bas nizak procenat masti je kad sam se nenormalno trosio kroz mnoge sportove rekreativno, bio ultra mega aktivan pa se nije ni moglo lepiti. 

 

U oktobru cu uzeti malo napredniju hemiju, isto male doze, pa tad planiram da probam da ispostujem ta tri meseca i hranu bar delimicno kako bi trebalo.

Link to comment
  • 1 month later...

Cucanj i mrtvo su mi vise  dogadjaj celog tela kad zapnem.Sutradan osecam svuda da sam sljakao.Za klasicnu upalu su zaduzeni cucanj sa pauzom i Rumunsko mrtvo dizanje,gde takodje pauziram tj trazim gde je zadnja loza najzategnutija.Isto vazi i za pauzu kod cucnja.Mnogo dobra stvar HIT vezbe.Iskorak sa tegovima plus skakanje na kutiju,guranje saonica i privlacenje istih konopsem.Kao da sprintas,pluca da prsnu..a ne trcis,kolena pevaju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...