Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Od sobnog bicikla jedino su veće sranje oni sobni krostrenažeri™.

Tačnije, bolje je jer ima više mogućnosti za kačenje garderobe.

Ja sam uzeo od lika koji mi je 10X rekao da prvo uzmem mesec-dva, onda je drugi lik uzeo od mene iako smo mu govorili da je sranje ali je bio u fazonu "ja sam uporan i odlučan" posle par meseci potvrdio da mu je super za košulje i sl.

Link to comment

što se tiče smislenosti kardia za mršavljenje jedini validan pokazatelj su mi izgubljene kalorije koje mi izračuna app na drndoidu

ako ih izračuna pogrešno onda jbga

Link to comment

idi kod drugarice i sedi na bajs pola sata. shvatices i sama koliko je dosadno. mislim, dosada manje vise, ali ideja je da se s entuzijazmom bavis svojim aktivnostima.

brzo hodanje je mnogo zanimljivije. preskakanje vijace ne moze?

kakva ogranicenja imas u vezi sa vezbama snage?

 

vlasnik sobnog bajsa je ko vlasnik broda. srecan je dvaput u zivotu: jednom kad kupi bajs, i drugi put kad ga uvali nekom :D##

ja sam mnogo komplikovan slucaj, iako ne izgledam tako, ne ponasam se tako pa cesto i zaboravim da je to zaista tako :-) dakle, ja imam meta promene na kostima, tacnije na desnom kuku i prsljenovima L4-L5 i sve vezbe koje mogu opteretiti te delove tela  bih trebala da izbegavam.a to znaci svako trcanje, sve vezbe sa skakanjem, naglim pokretima, neke vezbe koje opterecuju taj lumbalni deo kicme /neki trbusnjaci, dizanje tegova koje bi opteretilo taj deo itd...zato lezim dok radim sa tegovima da bih teret rasporedila po celom trupu, da ne strada samo kicma. dakle, hvala vam u svakom slucaju na dobroj volji da mi pomognete, ali zaista nemam puno izbora. ja cak nisam nesto ni mislila da mrsavim bas toliko, ali kad mi je lekarka rekla, za mene je to zapovest ;-) no, svakako bi bilo dobro da skinem tih sest kila, i zbog osteoporoze a i zbog modiranja, ada budem sasvim iskrena :-) 

sto rece prokleto djubre, plivanje i nesto malo intezivnijih vezbi bi trebale da mi budu rutina, no meni je rutina malo nekih joga vezbi, malo vezbi snage/ruku, 200tinak trbusnjaka i plankove vezbe od recimo 3-4 minuta (sve ukupno 20 -30 minuta dnevno). sad bih trebala da pojacam, pa cu pozajmiti bais za pocetak, a posle cemo videti kako cu se nastaviti...:-)

Link to comment

E spomenu neko brzo hodanje , ja sam imao situaciju kad mi je doktor rekao "nemoj odma trčanje ajd malo brzo hodanje" i mogu vam reći da je ,naravno i verovatno trčanje bolje, ali i ovo dobro "razglavi" ... I podcast na telefon i piči...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

što se tiče smislenosti kardia za mršavljenje jedini validan pokazatelj su mi izgubljene kalorije koje mi izračuna app na drndoidu

ako ih izračuna pogrešno onda jbga

 

Ne verujem da ovo uopste moram da pisem, ali NARAVNO da ga racuna pogresno. Preciznije - ni ne racuna ga uopste, nego vadi iz bulje neki algoritam koji kao uzima neke srednje vrednosti godina/visine/tezine. Verujem da pola njih ima predefinisanih 10 modova koje izbacuju za razlicita godista i to je to.

Masina koja bi tako nesto merila je skupa i prepoznao bi je tako sto ima 20 elektroda zakacenih na tebe uz masku na licu koja meri koliko udises i sta izdises.

Kad smo kod toga, snazno se nadam da niko ovde ne veruje u vage koje mere procenat masti u telu. Ako ima neko ko misli da je to otprilike tacno, ja bih molio da mi to ne kaze jer ce mi se slomiti srce.

 

@nezvanova - ti imas jako zajebanu situaciju onda i savetovanje tebe je nesto sto cak ni vecini lekara ja ne bih prepustio. Specijalizovan fizioterapeut pa sta on kaze ti slusaj. Ako je lekarka dala zeleno svetlo za bajs, a kazes da moras ukljuciti neko vezbanje, onda ja ne vidim kakva tu jos odluka treba da se donese :) Dosadno, pa sta, slusaj podkaste. Ja sam na primer spojio problem da mrzim trcanje i problem da nemam vremena za knjige i sada citam audiobok dok trcim. Nisam ni ovako presrecan dok obuvam te jebene patike, ali bolje je od alternative.

 

Samo jedna stvar koju bih svakome savetovao su te duge setnje. To je odlicna stvar i na dugi rok daje puno benefita a skoro da nema stanja u kome je negativno. Zustri hod od pola sata - sat je car za bukvalno svakoga.

Link to comment

Nezvanova, kada je u pitanju bajs...Imas li spinning u svom mestu? Ne znam koliko je to kod nas rasprostranjeno, moja snaja u Novom Sadu je isla u neki klub gde joj je bilo super (i prilicno se fino "stesala"). To ti je bas dinamicno i nije dosadno (ali zavisi od programa koji trener napravi), a i dalje mozes da utices na to koliko zaista hoces da silujes svoje telo :D

Link to comment

Ne verujem da ovo uopste moram da pisem, ali NARAVNO da ga racuna pogresno. Preciznije - ni ne racuna ga uopste, nego vadi iz bulje neki algoritam koji kao uzima neke srednje vrednosti godina/visine/tezine. Verujem da pola njih ima predefinisanih 10 modova koje izbacuju za razlicita godista i to je to.

Masina koja bi tako nesto merila je skupa i prepoznao bi je tako sto ima 20 elektroda zakacenih na tebe uz masku na licu koja meri koliko udises i sta izdises.

Kad smo kod toga, snazno se nadam da niko ovde ne veruje u vage koje mere procenat masti u telu. Ako ima neko ko misli da je to otprilike tacno, ja bih molio da mi to ne kaze jer ce mi se slomiti srce.

....

 

:cry:  živote moj gorak li si bio čemeru moj dušu si mi pio

Link to comment

Ne verujem da ovo uopste moram da pisem, ali NARAVNO da ga racuna pogresno. Preciznije - ni ne racuna ga uopste, nego vadi iz bulje neki algoritam koji kao uzima neke srednje vrednosti godina/visine/tezine. Verujem da pola njih ima predefinisanih 10 modova koje izbacuju za razlicita godista i to je to.

Masina koja bi tako nesto merila je skupa i prepoznao bi je tako sto ima 20 elektroda zakacenih na tebe uz masku na licu koja meri koliko udises i sta izdises.

Kad smo kod toga, snazno se nadam da niko ovde ne veruje u vage koje mere procenat masti u telu. Ako ima neko ko misli da je to otprilike tacno, ja bih molio da mi to ne kaze jer ce mi se slomiti srce.

 

 

:rolf:

Link to comment

ja sam mnogo komplikovan slucaj, iako ne izgledam tako, ne ponasam se tako pa cesto i zaboravim da je to zaista tako :-) dakle, ja imam meta promene na kostima, tacnije na desnom kuku i prsljenovima L4-L5 i sve vezbe koje mogu opteretiti te delove tela  bih trebala da izbegavam.a to znaci svako trcanje, sve vezbe sa skakanjem, naglim pokretima, neke vezbe koje opterecuju taj lumbalni deo kicme /neki trbusnjaci, dizanje tegova koje bi opteretilo taj deo itd...zato lezim dok radim sa tegovima da bih teret rasporedila po celom trupu, da ne strada samo kicma. dakle, hvala vam u svakom slucaju na dobroj volji da mi pomognete, ali zaista nemam puno izbora. ja cak nisam nesto ni mislila da mrsavim bas toliko, ali kad mi je lekarka rekla, za mene je to zapovest ;-) no, svakako bi bilo dobro da skinem tih sest kila, i zbog osteoporoze a i zbog modiranja, ada budem sasvim iskrena :-) 

sto rece prokleto djubre, plivanje i nesto malo intezivnijih vezbi bi trebale da mi budu rutina, no meni je rutina malo nekih joga vezbi, malo vezbi snage/ruku, 200tinak trbusnjaka i plankove vezbe od recimo 3-4 minuta (sve ukupno 20 -30 minuta dnevno). sad bih trebala da pojacam, pa cu pozajmiti bais za pocetak, a posle cemo videti kako cu se nastaviti...:-)

 

a da ti, sestro, promenis tog lekara?

Link to comment

brate, namenjala sam se ja lekara ijajaja... neki mi rekli da se opustim i da imam fore nekih desetak, dvanaestak godina još, pa da ne brinem ...drugi mi nisu davali ni po godine sansu itd...  mislim, meni je sad malo bezveze, mogu samo da pretpostavim kako vama zvuči to što ja pišem, stvarno nisam htela tako detaljno da opisujem situaciju, a ni da me sažaljevate. al' otelo se :-)

dakle, slažem se sa tobom da je možda za moju boljku sad najmanje bitno da li ću ili neću imati viška kilograma. što se tiče holesterola - pa sigurno je srećniji scenario u kom umirem od srca a ne od nekog onkološkog sranja...ali, ja se sa ovim nosim, i mada sam promenila milion stvari u svom životu, živim kao da nikakvih tegoba nemam, pazim samo u slučajevima gde je rizik prevelik itd... nekako, kao ljudi od osamdesetak koji su svesni da nemaju baš mnogo ispred sebe, ali i to što im je preostalo ne misle da proćerdaju u nekoj kukumavci. žive, planiraju na kratko, putuju, itd... jeste, malo sam halapljivija nego inače, mnogo manje mislim i ulažem u nekretnine (slavine, sanitarije, sudopere...:-) a mnogo više trošim na putovanja i hedonizme raznih tipova. radim više od nekih kolega, radim tezgice itd...  

 

znam da si imao najbolju nameru, ali meni se čak i svidelo što me je drugarica tretirala kao najnormalniju osobu u klimaksu sa malim problemom težine, ali sa nešto zahtevnijim mogućnostima da taj problem reši :-)

 

@ PDJ hvala ti na savetima, ali moram da te pitam jel stvarno ta mašina kojom sam i ja merena sranje? (InBody masina, deluje dosta ozbiljnije od onih koje postoje u nekim našim provincijalnim teretanama, ali opet nije bilo ni nekih silnih elektroda ni merenja uzdaha i izdaha xaxaxax... mislim, ta mašina je na VMA i nju u dijagnostici koristi i prof. dr med. specijalista higijene, dijeteoterapeut i stvarno bih se uzasno razočarala da je baš i ona totalno van tokova i da kao sredstvo za dijagnostiku, koristi nešto što spada u domen šećernih vodica )

 

još samo pitanjce - kad budem počela sa programom, a vežbe ću raditi uveče, kojim redosledom da radim - pretpostavljam prvo joga (tibetanci i vezbe istezanja kičme) - bajs 45 minuta - trbušnjaci - plankove  - tegići, ruke i ramena? jel to ok?

i kako ide klopa u tom slučaju? jedem posle treninga šta? (to može biti oko 20 - 21h)  proteine?  

 

eto, još jednom svima se izvinjavam zbog ovih tema koje nisu vesele ni prijatne ali sa svim tim se živi. pa i ne tako loše, kao što ste videli, uostalom ;-)

Link to comment

Prokleto Djubre je prokleto u pravu :)

 

sve bioimpedance (inbody, omron, tanita...) u principu jako variraju izmedju merenja i to ponajvise zbog količine vode u telu, i to je više izraženije kod žena. Zlatni standard je podvodno merenje gustine, pa DEXA, a u nedostatku nje kaliper.

 

A i mašina što meri gasove (npr. Quark Cosmed) to radi u smislu kalorija samo do anaerobnog praga i posle već nema baš dobru korelaciju.

Link to comment

brate, namenjala sam se ja lekara ijajaja... neki mi rekli da se opustim i da imam fore nekih desetak, dvanaestak godina još, pa da ne brinem ...drugi mi nisu davali ni po godine sansu itd...  mislim, meni je sad malo bezveze, mogu samo da pretpostavim kako vama zvuči to što ja pišem, stvarno nisam htela tako detaljno da opisujem situaciju, a ni da me sažaljevate. al' otelo se :-)

dakle, slažem se sa tobom da je možda za moju boljku sad najmanje bitno da li ću ili neću imati viška kilograma. što se tiče holesterola - pa sigurno je srećniji scenario u kom umirem od srca a ne od nekog onkološkog sranja...ali, ja se sa ovim nosim, i mada sam promenila milion stvari u svom životu, živim kao da nikakvih tegoba nemam, pazim samo u slučajevima gde je rizik prevelik itd... nekako, kao ljudi od osamdesetak koji su svesni da nemaju baš mnogo ispred sebe, ali i to što im je preostalo ne misle da proćerdaju u nekoj kukumavci. žive, planiraju na kratko, putuju, itd... jeste, malo sam halapljivija nego inače, mnogo manje mislim i ulažem u nekretnine (slavine, sanitarije, sudopere...:-) a mnogo više trošim na putovanja i hedonizme raznih tipova. radim više od nekih kolega, radim tezgice itd...  

 

znam da si imao najbolju nameru, ali meni se čak i svidelo što me je drugarica tretirala kao najnormalniju osobu u klimaksu sa malim problemom težine, ali sa nešto zahtevnijim mogućnostima da taj problem reši :-)

 

@ PDJ hvala ti na savetima, ali moram da te pitam jel stvarno ta mašina kojom sam i ja merena sranje? (InBody masina, deluje dosta ozbiljnije od onih koje postoje u nekim našim provincijalnim teretanama, ali opet nije bilo ni nekih silnih elektroda ni merenja uzdaha i izdaha xaxaxax... mislim, ta mašina je na VMA i nju u dijagnostici koristi i prof. dr med. specijalista higijene, dijeteoterapeut i stvarno bih se uzasno razočarala da je baš i ona totalno van tokova i da kao sredstvo za dijagnostiku, koristi nešto što spada u domen šećernih vodica )

 

još samo pitanjce - kad budem počela sa programom, a vežbe ću raditi uveče, kojim redosledom da radim - pretpostavljam prvo joga (tibetanci i vezbe istezanja kičme) - bajs 45 minuta - trbušnjaci - plankove  - tegići, ruke i ramena? jel to ok?

i kako ide klopa u tom slučaju? jedem posle treninga šta? (to može biti oko 20 - 21h)  proteine?  

 

eto, još jednom svima se izvinjavam zbog ovih tema koje nisu vesele ni prijatne ali sa svim tim se živi. pa i ne tako loše, kao što ste videli, uostalom ;-)

 

Ne znam sto bi se ti ikome izvinjavala. Onaj kome nije inspiracija neko kao ti ko gleda najtezim problemima u oci treba da se ozbiljno zamisli sta tacno ocekuje od svoje buducnosti. 

 

Dalje, ovo sto kaze Kelt je stvarna situacija. Stvari koje mere elektricni otpor jednostavno ne mogu ni teoretski biti tacne. Zamisljeno je da misci i mast imaju razlicit otpor i da ti ommetrom jednostavno nadjes tu razliku, ali se ignorise koliko je nase telo fleksibilno u rastvaranju vode i koliko je slana voda odlican provodnik.

Ja sam mislio da se u takvim ustanovama barem stipa kaliperom, to ima nekakvu preciznost. Znas da ima svoju gresku, ali nece pogresiti kao sto ovi elektro meraci odu na +10% ako si pojeo kesicu cipsa i zasolio se par sati ranije.

That being said... lekari fizioterapeuti, fitnes instruktori i bodibilding entuzijasti ako su posveceni, cesto razviju osecaj od oka da ocene koliko ko ima. Ako je za tvoje stanje bitno da imas malo masti, onda uzmi da su u pravu kad ti kazu da imas visak. Kod zena je to vecinom dupe, stomak, noge. Uzmi krojacki metar i meri. Iako ni to nije pouzdana stvar, posto verovatno neces aktivno raditi na hipertrofiji, verujem da ces moci uhvatiti iz nedelje u nedelju kuda se situacija krece. Samo ako budes dosta cepala bajs, naduce se malo i misici pa racunaj da i ako ostaje isti obim, da salo polako odlazi. Dobra vaga takodje daje nekakav uvid u kalorijski deficit, samo je treba racunati na duzi rok. Instaliraj neku aplikaciju poput My Fitness Pal i svako jutro u istim uslovima izmeri tezinu pa gledaj ukupnu tendenciju na grafiku ignorisuci iskakanja. Gledanje u ogledalo je dobar sistem za one koji mogu posteno da ocene. Otprilike, kad budes videla trbusnjake, znaces da si tamo gde treba da budes.

 

I na kraju bih za vezbu savetovao da jogu ostavljas za kraj. Ako vec istezes misice, nema smisla da to radis pre nego sto ih nameravas opteretiti. Ja bih isao bajs-core-joga. Ukljuci hodanje u svakodnevicu, postani lik koji ide peske na mesta na koja moze da se ide peske. Ne bi verovala koliko to znaci na duzi rok.

 

Vreme u kome se jede je debelo precenjena stvar, ali recimo da postoji neki konsenzus da posle treninga ima nesto prostora za "bahatije" ponasanje. Protein i neki prost ugljeni hidrat je nekakav standard koji se savetuje, ali ja ne bih to shvatao previse liberalno. Jedi kad ti je zgodno da jedes, sva poslednja istrazivanja kazu da nije bitno. Ljudi su decenijama delili obroke na 6-8 malih, navijali sat nocu da popiju protein i slicno, a onda se pojavio intermediate fasting i isti rezultati su vidjeni s ljudima koji jedu 2-3 obroka dnevno. Telo se snadje sa frekvencijom koja mu se da, razmisljanje o tome je nepotrebno detaljisanje.

 

Ako vec imas muda da najteza pitanja gledas fajterski, primeni to na fizicku aktivnost. Konzistentnost pobedjuje sve, samo ne odustaj i vec si ispred 99% ljudi. Srecno :)

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...