Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne, problem je ici u Iran ako si vec bio/la u Izraelu [tj, ako u pasosu imas vizu/pecat].
to znam. problem je i liban posle izraela, a kamo li iran...ja se brinem za usa posle irana. raspitacu se ja jos kod nekih letaca, mada niko nije tvog kalibra. :D
Link to comment
ja se brinem za usa posle irana.
Mogu da te pitaju kako/zasto/ko, ali ce da te puste da udjes. A ako budes imala novi pasos, nece oni ni znati da si bila [jedino sto onda i US viza mora da ti bude u tom novom].
Link to comment
  • 2 weeks later...
Oman.Bio neko? Zna nekog ko je bio?Imaju neke dve liste za vize, ali Srbije nema ni na jednoj od te dve :huh:
malo kasnim, sorry.nisam ja bio, ali znam sta nemci moraju da urade kad idu u oman.odu u dubai, zakazu sastanak u nekom predstavnistvu omana, popune formular i dobiju odmah vizu na 3 nedelje.ukoliko ostaju duze od 3 nedelje, opet jovo nanovo...
Link to comment

Ako nekoga zanima, viza za Boliviju za gradjane Srbije kosta 52 USD ( ili 360 Bolivijanosa) i moze da se izvadi na granici. Pre par sati sam usao u Boliviju iz Perua i platio sam vizu na granici, sve je bilo gotovo relativno brzo. Pri planiranju mog puta nisam imao znvanicne informacije o vizama za Boliviju vec sam se oslanjao na informacije ljudi koji su ranije putovali. Pozdrav iz La Paza.

Link to comment

Ako nekoga zanima, viza za Boliviju za gradjane Srbije kosta 52 USD ( ili 360 Bolivijanosa) i moze da se izvadi na granici. Pre par sati sam usao u Boliviju iz Perua i platio sam vizu na granici, sve je bilo gotovo relativno brzo. Pri planiranju mog puta nisam imao znvanicne informacije o vizama za Boliviju vec sam se oslanjao na informacije ljudi koji su ranije putovali. Pozdrav iz La Paza.

Link to comment

Da, i timatic kaze to isto:

in_on_no.gifPassport required.- Passport and/or passport replacing documents must be valid on arrival. Visa required.Visa Issuance:- On arrival: visa is available to nationals of Serbia (Republic of) at a fee of BOB 360.00 (USD 52.-). - All visitors must hold return/onward tickets, all documents required for next destination and sufficient funds to cover their stay.
Edited by jms_uk
Link to comment
  • 1 month later...
poćelevši istovremeno dobrodošlicu Borisu tadiću, prvom srpskom predsedniku koji boravi u poseti Japanu.
А колико је оно Србија измењала председника откако је соло република? И колико то већ траје... скоро пет година? :)
Link to comment
to znam. problem je i liban posle izraela, a kamo li iran...ja se brinem za usa posle irana. raspitacu se ja jos kod nekih letaca, mada niko nije tvog kalibra. :D
moja poznanica engleskinja ima probleme (u smislu da joj daju 3. degree) svaki put kada ide u US. ali ona ima UK pasos, mozda je drugacije sa ostalima.
Link to comment
Dobra vest!Ima li nekih detalja kad/kako to stupa na snagu?
Sad videh i ovo:
Treba samo dodati da ukidanje viza stupa na snagu 1. maja 2011. i vazice samo za nosioce biometrijskih pasosa. Izvor: web sajt premijera Japana
Link to comment
Za Belorusiju treba viza ili ne? U poslednje vreme sam dobijao neke kontrdiktorne informacije
Ja kad sam bio [2009] nije trebalo [crveni pasos], ali smo im sada skoro uveli neke sankcije [ali ne znam da li to uslovljava i vizni rezim :unsure:] da bi bili u skladu sa EU.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...