Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

bio juce u thai ambasadi u pekingu. letim u sl. sredu, nonsalatno svratio tamo pred rucak, uzeo samo pasos i foto. dogegao do saltera i uz blagi osmeh : "sawasdee ka! here is my application and passport, i need tourist visa tomorrow please"odgovor: "ok (?!) nice, but you need guarantee letter from your employer, financial proof from bank and return ticket" rece nonsalatno sluzbenica :lol:sve sam obzbedio za pola sata, ali ne znam koji im je. zena kaze da je na tajlandu prazno. pre je bilo super brzo i jednostavno dobiti vizu, cak i multi na 3 godine.inace, morao sam po obicaju da dignem malo frku sto se niko ne javlja na telefon. zvao sam na svaki slucaj, da proverim sta je potrebno za vizu. mislim, ja zivim i radim na 10min od abmasade (+ ima super kineski restoran pored, pa mi ne pada tesko da idem), ali sta da rade ljudi iz provincije npr. kazu da su mnogo bizi u ambasadi...bezobrazluk.

Link to comment

Videh pre neki dan na KPS.Vec gledao i cene karata, samo razmisljam o problemu putovanja u neke druge zemlje pre/posle Izraela.Kolike su sanse da nas MUP izda drugi pasos? :lol:

Link to comment

thaiupdate: danas mi rece drug iz bih diplomatije da su pre par nedelja ukinuli vize za bosancerose tokom sezonenisam sve shvatio, valjda je visa on arrival.

Link to comment
  • 2 weeks later...
od 28. septembra bez viza za IzraelJms reaguj
Videh pre neki dan na KPS.Vec gledao i cene karata, samo razmisljam o problemu putovanja u neke druge zemlje pre/posle Izraela.Kolike su sanse da nas MUP izda drugi pasos? :lol:
Otkud vam ta vest?
Link to comment

nema nikakve sanse sada sa biometrijskim pasosima. pitala na sve strane, cak vise ne moze ni uz tzv sluzbene potrebe.mada nesto mislim sa bracom iz mosada se moze sve dogovoriti - ako su ranije pristajali da lupaju vizu na papir priheftan uz pasos za skroman doprinos od 50 dolara, verovatno i sad mogu da ti lupe ulazni/izlazni pecat na avionsku kartu.postoji i druga varijanta ako brines zbog arapske brace. da udjes iz npr egipta ili sirije u jerusalim kod tabe, uvalis se nekim turistima u grupu, te ces biti na grupnoj vizi i nista se nece videti u pasosu.jedini koji su uvek i svagda nepopustljivi su seici. kod njih ne moze nista.

Link to comment

Meni to s Izraelskim pecatom i nije neki prakticni problem. Ko bi uopste pozeleo da ode u zemlju gde ne prihvataju strance s izraelskim pecatom u pasosu i/ili ne priznaju izraelske pasose? :ph34r:

Link to comment
Ko bi uopste pozeleo da ode u zemlju gde ne prihvataju strance s izraelskim pecatom u pasosu i/ili ne priznaju izraelske pasose? :ph34r:
Ja bih licno voleo da vidim i Bejrut i Teheran i Damask... Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...