Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

<br /><br /><br />Taman ce do tada nas i njihov parlament da ratifikuju to :lol:
Kako u Brazilu nije predvidjena ratifikacija ovakvih sporazuma, već samo razmena diplomatskih nota, ovo neće ići na ratifikaciju, već će prilično brzo da se primenjuje.
Link to comment
To je dobra vest, sad samo da srpska skupstina ne odugovlaci previse.
Pa neće, jer ni u Srbiji neće ići na ratifikaciju, po principu reciprociteta.
Link to comment

Logicno. Mislim da nespavanje tokom poslednja 2-3 dana ostavlja neke posledice :DIma li nekih indikacija kada bi se realno mogla ocekivati primena?

Link to comment

Tresko, danas videh i ovo:

Na sajtu ambasade Brazila stoji obavestenje, gde izmedju ostalog pise:"...O acordo entrará em vigor assim aprovado por ambos os parlamentos.Enquanto isso, é necessária a obtenção do visto de turismo junto às Embaixadas do Brasil e da Sérvia."Ili, u slobodnom prevodu, ugovor jeste potpisan, ali ce stupiti na snagu tek kada ga usvoje parlamenti obe drzave! Sve dotle, turisticke vize ce biti neophodne za putovanje u Brazil!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Osoba x treba da putuje u Veliku Britaniju sredinom septembra. Treba izvaditi vizu. Ali problem je sto u medjuvremenu treba da realizuje 3 putovanja u inostranstvo. To znaci da ce u Beogradu provesti samo 5 dana u julu mesecu, i 12 dana u avgustu mesecu.Moze li se za to vreme obaviti celokupna procedura u britanskoj ambasadi? tu mislim i na zakazivanje po hitnom postupku, ako treba, i sve sto podrazumeva procedura dobijanja vize. moze li se predati dokumentacija, obaviti razgovor, a zatim preuzeti pasos kako bi se realizovalo drugo putovanje, pa pokupiti vizu dan pred put u GB?

Edited by pacey defender
Link to comment
Osoba x treba da putuje u Veliku Britaniju ....
za dobijanje vize u letnjim mesecima je potrebno minimum 10 radnih dana i ne pomazu, bar iz mog iskustva, nikakve molbe, urgencije, dokazi o hitnosti. razgovora nema, dokumentacija se predaje u worldbridge servisu na novom beogradu, i oni ti tamo daju da potpises izjavu da ti pasos nece biti potreban narednih 15 radnih dana. mozes da se informises ovdehttp://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/processingtimes
Link to comment
za dobijanje vize u letnjim mesecima je potrebno minimum 10 radnih dana i ne pomazu, bar iz mog iskustva, nikakve molbe, urgencije, dokazi o hitnosti. razgovora nema, dokumentacija se predaje u worldbridge servisu na novom beogradu, i oni ti tamo daju da potpises izjavu da ti pasos nece biti potreban narednih 15 radnih dana. mozes da se informises ovdehttp://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/processingtimes
hvala!gledao sam te sajtove, napisao mail, medjutim nisu mi odgovorili.sva je neprilika da će tih 15 radnih dana biti nepremostiv problem.
Link to comment
  • 5 weeks later...
Ima li neko skorijih iskustava sa Libijom?
Ludilo. Pored fantazmagoričnih zahteva, kao što je prevodjenje pasoša (dakle, sve strane gde ima bilo kakvih podataka) na arapski, i overa tog prevoda u libijskom konzulatu, procedura je kao da treba da putuješ u drugu galaksiju. :blink: Preporučujem da počneš najmanje mesec dana pre puta.
Link to comment

Moras da imas praznu stranu u pasosu za to prevodjenje, bukvalno ti 1 prevodilac/sudski tumac ili votevr napravi linije lenjirom i prevede stranu sa podacima :Hail: Za ostalo ne znam ali ovo je iz 1 1. rukeedit:Ali nije moralo nista da se ovjerava u konzulatu, bar ne za BIH pasos

Edited by Feindouno
Link to comment

Ne znam to za špartanje linija u pasošu, to mi zvuči baš :lol: Meni su nakucali neke 3 strane na arapskom, i moralo je da se overi u njihovom konzulatu u Rimu, i morao sam da nosim te papire sa sobom i pokažem zajedno sa pasošem.Inače da, košta viza oko 140 Eura. To je inače bio trostruki odlazak u Libiju, dok se ne promeni taj debilitet. Prvi, zadnji i nikad više.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...