Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Hvala. Nazvaću irsku ambasadu ovde pa ću pitati. Valjda će mi dati za više ulazaka pošto imam belgijsku lk, jbg.
Mislim da nece - ako ne daju [odmah] nama koji zivimo unutar CTA, nece ni vama Sengencima.
Irska viza je besplatna za građane Srbije što je plus, ali je minus što prve dve vize obično izdaju samo sa jednim ulaskom...nego, mislim da bi trebalo proveriti ovaj info o ulasku u Irsku sa UK vizom i obrnuto. po mom sećanju potrebne su odvojene vize, osim ako se nešto nije promenilo u poslednjih godinu dana.
Promenilo se skoro, u sklopu maznjavanja turista koji dolaze u UK na Olimpijadu.Visa Waiver program vazi od 1. jula 2011 do kraja oktobra 2012. Vise infoa ovde.
Link to comment

Jel nam treba viza za UK? I jel moze neka mapa ili lista evropskih zemalja za koje ne treba viza za gradjane Srbije? :) Sef se dosetio da me strpa na jos 3 kursa <_<

Link to comment
Jel nam treba viza za UK? I jel moze neka mapa ili lista evropskih zemalja za koje ne treba viza za gradjane Srbije? :)
Treba, treba <_< Ali ako nju izvadis, mozes i u Irsku [samo preko UK].Kraca je lista zemalja za gde viza treba:- UK [+ Channel Islands i Gibraltar]- Irska [osim ako nemas UK vizu]- Moldavija- Ukrajina [moze na turisticki vaucer]
Link to comment
A Norveska, Svajcarska, Rusija i ini? Jel treba viza za jos neku evropsku zemlju?
Za Rusiju odavno vazi crveni sengen a mislim da su i sve ove ostale u belom sengenu.
Link to comment
A Norveska, Svajcarska, Rusija i ini? Jel treba viza za jos neku evropsku zemlju?
Za Rusiju ne treba viza do 30 dana, Norveska i Svajcarska su u Sengenu i ne treba viza do 90 dana [u 180 dana].Evo jos jednom u slucaju da ti je promaklo :P
Kraca je lista zemalja za gde viza treba:- UK [+ Channel Islands i Gibraltar]- Irska [osim ako nemas UK vizu]- Moldavija- Ukrajina [moze na turisticki vaucer]
Link to comment

gde vadiš, u Srbiji?ja ti mogu reći da je vađenje u Nemačkoj smor :D, pre svega zato što sve dugo traje, ali ako imaš vremena ne bi trebalo da bude problema kontam da ti u svakom slučaju treba dosta papira

Link to comment

Kazu ovako na KPS [plus izvod iz banke, koji ovde nije napisan]:

Mora se aplicirati preko interneta na adresi www.visainfoservices.com. Treba vam odštampan formular koji ćete popuniti na toj adresi, pasoš koji važi 6 meseci, 2 fotografije isključivo sa belom pozadinom, dokaz o nekretninama u vlasništvu ako ih imate, prethodni pasoši ukoliko ih imate.
  • Za turističke posete: potvrda o rezervaciji hotela (vaučer agencije)
  • Za zaposlene: potvrda o zaposlenju, odobrenom odmoru, mesečnoj plati, kopija radne knjižice i original na uvid
  • Za studente: kopija indeksa (original indeksa na uvid) i potvrda fakulteta o redovnom / vanrednom studiranju
  • Za nezaposlene: potvrda o zaposlenju supružnika ili roditelja
  • Za tranzit: kopija vize za sledeću destinaciju, avio rezervacija ili kopija avionske karte

I još: pozivno pismo sponzora (osobe kod koje ćete biti, ne mora biti britanski državljanin, važno je da boravi tamo), dokaz o njegovom legalnom boravku u Britaniji, kopija pasoša sponzora, ukoliko se ide u posetu nekoj instituciji - pozivno pismo sa njihovim memorandumom. Sva relevantna dokumenta moraju imati prevod na engleski. Prevod ne mora biti sertifikovan. Cena zavisi od trajanja vize:

  • 6 meseci za više poseta - 9.500 dinara.
  • 1-2 godine za više poseta – 33.200 dinara
  • Tranzit: običan ili direktan - 6.400 dinara

Za cekanje, zavisi koliko ljudi preda kad i ti. Vidim da neki dobiju za manje od nedelju dana, neki su cekali i po 2-3 nedelje...edit: Btw, Dzejms je poslednju turisticku vizu za UK izvadio u High Commission-u u Gaboronu u decembru 2000, tako da info nije baziran na licnom iskustvu :D Edited by jms_uk
Link to comment
a kontam da ti u svakom slučaju treba dosta papira
U Srbiji. A to me i najvise brine. Ako moze da se izvadi u roku do 2 nedelje onda mi mozda i posluzi, duze od toga tesko.@djejms: Jesu ova pozivna pisma potrebna za sve vrste viza? Meni treba da idem na neki kurs eventualno, dakle trebalo bi mi pozivno pismo te kompanije koja to organizuje?A bas volem sto su tako odredjeni... nedeljica-2-3, ma ima dana... <_< Edited by Shan Jan
Link to comment
U Srbiji. A to me i najvise brine.
Ne treba da te brine, jer u Nemačkoj da bi ti zakazali glupi termin ti treba mesec dana, pa još posle 2-3 nedelje za vizu... a obaška što se ne vadi u ambasadi nego u nekoj ljigavoj specijalizovanoj agenciji.Tako da gore od toga ne verujem da može biti :D
Link to comment
Meni treba da idem na neki kurs eventualno, dakle trebalo bi mi pozivno pismo te kompanije koja to organizuje?
Da.
a obaška što se ne vadi u ambasadi nego u nekoj ljigavoj specijalizovanoj agenciji.
I u Srbiji se vadi u viza centru na Novom Beogradu vec nekoliko godina, nije vise u Ambasadi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...