Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ako bi isao samo u politicki normalne zemlje morao bih da se odselim na Nauru i nikad se ne vratim, a da putujem samo na Kiribati na letovanje.

Edited by Delija67
Link to comment
Исто важи и за Јерусалим.
Po pitanju ljudskih prava i prosperiteta, ja bih ipak radije birao da zivim u Jerusalimu nego Bethlehemu ili Damasku, rekao bih. Mislim, da sam Arapin.
Link to comment
  • 1 month later...
Jel neko skoro putovao u Jordan?Jel se viza vadi kao ranije, tamo na ulasku u zemlju ili mora unapred?
Moze na ulasku:
Visa required.Visa Issuance:- On arrival: if required, a visa can be obtained at the airport for a single entry or transit visa (extension possible at the nearest police station). Fee: JOD 10.-, payable in JOD only;
Link to comment
Videh pre neki dan na KPS.Vec gledao i cene karata, samo razmisljam o problemu putovanja u neke druge zemlje pre/posle Izraela.Kolike su sanse da nas MUP izda drugi pasos? :lol:
Na ulazu mozes da ih zamolis da ti ne lupe pecat u pasos vec neki papiric. To nije problem da se izvedei i ne ostaje ti nikakav trag da si bio u Izraelu.
Link to comment
Na ulazu mozes da ih zamolis da ti ne lupe pecat u pasos vec neki papiric. To nije problem da se izvedei i ne ostaje ti nikakav trag da si bio u Izraelu.
To je ok za putovanja posle Izraela, ali ne resava za one pre ;)
Link to comment
Na ulazu mozes da ih zamolis da ti ne lupe pecat u pasos vec neki papiric. To nije problem da se izvedei i ne ostaje ti nikakav trag da si bio u Izraelu.
Нама су Амери деведездевете и без питања залепили визу на неки папир (свој службени, са воденим жигом итд), као да ћемо с тим пасошем још десет пута прелазити границу Слобиленда па да не бисмо имали проблема.
Link to comment

hm <_<

Visa restrictions in place when travelling to Baku, Azerbaijan We would like to apologise to our customers because with immediate effect (affecting travel from 15 October 2010 and beyond), the Azerbaijan authorities have suspended the Visa On Arrival facilities at Baku airport.All customers, with the exception of citizens of CIS countries and Turkey, will require a pre-issued visa when travelling to Baku, Azerbaijan, unless an official invitation by governmental authorities was issued beforehand. Tickets issued to Baku on or before 15 October 2010 can be rebooked free of charge for travel before 31 December 2010, otherwise normal fare restrictions apply.Unfortunately, customers not in possession of a pre-issued visa will not be permitted to travel. For this reason, the airport kiosk and online check-in facilities have been temporarily suspended for the London to Baku services.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne znam da li je Hella stavljao na topiku o vladi:

Prvi zamenik premijera i i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić najavio je danas da će do graja godine na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" biti instalirana probna elektronska kapija - "i-gejt", kroz koju će prolaziti građani sa biometrijskim pasošima bez kontrole državnih organa. 20675_aerodrom_f.jpg?ver=1287682820 "Naši građani i građani drugih zemalja koji u čipu pasoša imaju otisak prsta prolaziće kroz kapiju tako što će staviti pasoš na odgovarajuće mesto i ostaviti otisak prsta. Ulikoko se otisak prsta poklapa sa onim u pasošu kapija se otvara, a ukoliko ne, građanin se zatvara", objasnio je Dačić. Ministar je novinarima u Palati Srbije, posle sastanka sa državnom sekretarkom Bavarske Emilijom Miler, naglasio da takva tehnološka rešenja u većini zaradnih zemalja jš ne postoje i da Srbija pokušava da ide napred sa tehnološkim rešenjima. Ministar je napomenu da je elektronska kapija donacija bavarske firme na osnovu ugovora koji je danas potpisan. Milerova je pohvalila napore Srbije da ide u korak sa tehnološkim razvojem.
Link to comment

Video ta čuda moderne tehnologije na Heathrowu i Gatwicku i čudom se čudio. Moja dabrovska zemlja još nema ni staklena vrata na peronima metroa, brze vozove (mada ih pravi :isuse: ), pa ni biometrijske pasoše. :(

Link to comment
Iris. Vido. cry3.gif
Kaд смо код ириша... ајриша... читам оно од пре неки месец овде, и опет ми није јасно колика је зајебанција да се добије ирска виза.У ствари, 1) јесу ли они у Шенгену или нису, 2) јел' се вади код конзула или у Пешти и 3) колико кошта и колико дана цимања?
Link to comment
Te e-gates su samo za EU (biometrijske) pasose, ali ja koristim izlaze sa skenom zenice - radi jos brze :)
Jes' našo svoj Minority Report? Možda će to zatrebati... dry.gif@rasejanNisu u Šengenu, oni su u otočnoj zoni zajedno sa mrskim, bivšim okupatorom. Ostala pitanja ne znam. Prelazio sam granicu i legalno boravio nekoliko sati u UKju (Northern Ireland) sa irskim pečatom u pootovnici, nepregledanim, neispoštovanim™. Kako bi bilo da sam recimo išao u Liverpudl, ne znam, ali mislim da oni imaju neko dijeljenje u tom smislu. Ostala pitanja ne znam. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...