Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

buraz ide, zamisli. mada nisam siguran dal je reko 'treba da idem ili ideš'..
izvadi ti vizu a burazu cemo smisliti neku situaciju zbog koje ce morati ostati ovde
Link to comment
  • 4 weeks later...

Dakle, jos jednom, vize za Englesku.Ocekujem buljuk familije.Zanima me:- da li sva dokumenta (npr. zaposlenje, izvod iz banke, itd...) zaista treba da budu prevedena. Ako da, da li mora sa stambiljom olvascenog prevodioca ili je neformalni prevod OK.I, plus:- sta treba ako se planira put kolima

Link to comment
Dakle, jos jednom, vize za Englesku.Ocekujem buljuk familije.Zanima me:- da li sva dokumenta (npr. zaposlenje, izvod iz banke, itd...) zaista treba da budu prevedena. Ako da, da li mora sa stambiljom olvascenog prevodioca ili je neformalni prevod OK.I, plus:- sta treba ako se planira put kolima
ne treba nista da se prevodi
Link to comment
  • 1 month later...

sasvim slucajno naleteh na ovo:

Irska privremeno uvodi bezvizni režim od 01. jula 2011. godine do kraja oktobra 2012. godine za nosioce pasoša R. Srbije, koji poseduju turističku vizu ili vizu za kraći boravak u Velikoj Britaniji. Privremena liberalizacija viznog rezima je jedna vrsta pilot projekta za promociju Irske kao turističke destinacije.
da li neko zna kako ovo funkcionise? tj da li sa britanskom vizom mogu direktno da letim iz npr. Pariza za Dablin?
Link to comment

Ne, moras prvo da 'aktiviras' vizu ulaskom u UK.Inace, ovo se odnosi samo na C [visitor] vize.

tj da li sa britanskom vizom mogu direktno da letim iz npr. Pariza za Dablin?
Link to comment
Ne, moras prvo da 'aktiviras' vizu ulaskom u UK.Inace, ovo se odnosi samo na C [visitor] vize.
Ja sam je aktivirao pre par meseci, samo je stvar u tome sto sam citajuci o ovome po netu stekao utisak da u svakoj varijanti mora da se udje u Irsku iz UK...
Link to comment
Ja sam je aktivirao pre par meseci, samo je stvar u tome sto sam citajuci o ovome po netu stekao utisak da u svakoj varijanti mora da se udje u Irsku iz UK...
onda bi trebalo da si ok:
A UK visa will be required for travel to Ireland via the UK.What is eliminated by this programme is the need to have both an Irish and UK visa when visiting Ireland via the UK, on a first occasion, or subsequent occasion where the valid UK Visa has already been validated for entry to the UK on at least one occasion..On subsequent visits to Ireland, holders of a valid UK visa, which has been already used for entry to the UK, may travel to Ireland directly or via another country, e.g UK/Schengen/3rd country.
Link to comment
opet ti se ide u london :isuse:
То онај стари совјетски?- ал' ми се опет иде у Париз...- не сери, кад си ти био у Паризу?- нисам тако мислио... него, и јуче ми се ишло.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...