Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

apsolutno najbolja rakija u srbiji je "gorda"pa nekoliko praznih mestapa ostale....rakija je inace od sljive i potpuno je no comment. recimo da je najblize iskustvu nekog top single malta ili vrhunskog konjaka - ne po direktnom poredjenju nego po nacinu na koji te radi.
Jel to ima negde po nekim "merkatorima" "ideama" ili po nekim prodavnicama u centru?
Link to comment

Zarić iz Kosjerića jebe matere svojom šljivom. Jedino ne znam dal ambalaža odiše traženom sofisticiranošću. Od lako dostupnih, Soko 12 i Soko travka.

Edited by dig_chohano
Link to comment
tuci cu te! znam da je madzarka sljiva! svojim rukama je skupljala za dzibru. u tome i jeste problem, sto imam ja izvore za domace rakije koliko volis. imam dedovacu na prvom mestu, ali za ovo sranje mi treba tako neka sa etiketom i ozbiljnom proizvodnjom inace mi nece pustiti. ima i neka lepa flasa 'barik dunja'. pravi neki radenkovic.
Ako skupljate za džibru, kako zovete ono što bacate?
Link to comment
Ako skupljate za džibru, kako zovete ono što bacate?
Pa kad sveze sljive skupljas u one velike kace i kad one odstoje i izfermentisu se, to se zove dzibra. ta dzibra posle ide na kuvanje od koga se dobija raki, a ono sto se baca se zove smece. neki kazu i djubre. :D
Link to comment

ne znam za vas, ali ja samo medovaču pijem... flašu mede, flašu kisele... i neki mezetluk pride... preferiram Medovaču podruma Ljubinković iz Bukovca (znam proizvođača lično :lol: ) cena je više nego prihvatljiva

Link to comment
Pa kad sveze sljive skupljas u one velike kace i kad one odstoje i izfermentisu se, to se zove dzibra. ta dzibra posle ide na kuvanje od koga se dobija raki, a ono sto se baca se zove smece. neki kazu i djubre. :D
Mi ono što skupljamo zovemo komina, a ono što bacamo džibra. A može i džubre.Madžarke su najbolje za knedle.
Link to comment
Mi ono što skupljamo zovemo komina, a ono što bacamo džibra. A može i džubre.Madžarke su najbolje za knedle.
Mi prekodrinska braća taj otpad zovemo kratko i jasno - Ćop.Pio neku lozu, proizvodjac sa F. Gore, ubiva.. Edited by beeva
Link to comment

najbolju lozu pravi moj stric. ziveli!rakije koje mi najvise odgovaraju u srbiji pravi milan donic. covek je napravio i svoj viski koji uopste nije los. doduse dugo ih nisam pio jer kod kuce pijem lozu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...