Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Kod komšije pio jednu uz pregršt roditeljske ljubavi deci svojoj spravljenu višnjevaču. Vrhunska stvar, zaista.Od žestine gotivim whiskey. Jedno vreme je postojao u prodavnicama pojeftino neki Old Smuggler, ukus vuče na Ballantines.Vidim da se pominje posle uvodnog posta... Stoji mi kod kuće jedan rakı što sam don'o iz Turske i nikako da naiđe neka prilika da ponesem to da se popije. Prosečno piće, želim samo da nestane.

Link to comment

Uh, koliko se sećam, irski se valjda triput destiluje a škotski dvaput, dok kod US (burbon) preko 50% žitarica upotrebljenih za dobijanje alkohola mora biti kukuruz (za kanadski viski umesto kukuruza raž).

Link to comment
OOOOONLY YOUUUUUUUUUUU!stomaklija.jpgdeda car
stari majstor!av-422.jpgsamo, odvikoh se od tih travarica, a poslednjih godinu dana uglavnom pijem ćaletovu homemade šljivu cool.gif Edited by johnnioza
Link to comment

apropo ovog cudnog slo pica koje pominje devatokom nedavnog boravka na jednom otoku vrlo sam povratio veru u rakiju kako je srbi prave. probao citav spektar raznoraznih dalmatinskih loza, travarica, rogacica, rakija od imele, smokve, 30 trava, qrca palca i nista od toga, manje vise, nema nikakve veze sa zivotom. mislim, zlu ne trebalo moze da se pije, da se ispira rana kad se poseces, maze telo kad te uvati grip, ali prosecno dobra rakija od bilo kog voca sto raste ovde je hodajuca smrt, bozji eliksir.

Link to comment

Najbolji viski koji probah je Lagavulin (ili tako nekako) sa nekog skotskog ostrva na severu. Ima taj neki dimljeni ukus. Za druzenje po kucama volim bilo kakav solidan scotch, a kad izadjem onda ipak Jameson, lako klizi niz grlo. Votke ne pijem, dva najgora i ujedno dva jedina odvratna pijanstva u zivotu su bila zbog votke. Tekila, moze. A rakija, dobra rakija, mi je draza i od onog gore viskija.Inace, ovde gde sam ljudi ne uobicavaju da piju cistu zestinu. Uglavnom narucuju tzv. cubate (miks koje god zestine sa kojim god bezalkoholom). A ako ne razblazis pice onda se uglavnom doimas kao mnogo zajeban lik ("Whisky solo?!"). Iako sam bio misljenja da je onda bolje naruciti dobar koktel (cena ista), ipak se malo navukoh na viski+ginger ale.

Link to comment

Uzo prepecenicu od 5 godina i nabrao: nanu, drenjine, pelin, kleku, i sve to u izvesnom odnosu koji necu deliti sa vama stavio u dvolitru. Posle 5 dana ukus je mladalacki razigran, i tokom narednih 10 dana on ce se asimptotski priblizavati savrsenstvu. Podelicu radost sa vama prve nedelje oktobra.

Link to comment
  • 4 weeks later...

I eto meni Metaxe.Jako dobro, kad se tek proba, jedva na granici podnošljivog, dok klizi kroz grlo, imam osjećaj da mi doslovce na nos isparava. :unsure: Momentalno djeluje, što je dobro, ako se pristojno dozira, taman moš bit onako blažen i hepi, a ne baš sasvim pijan. I djeluje mi kao čisti brandy, vinski upliv slabo osjećam.Nego, baš sam nešto gledala; na deklaraciji piše da sadrži 40% alkohola, isto kao i Votka koju imam doma (bar tako piše), pa se mislim kako Votku bolje podnosim, tojest, kako me Metaxa munjevito obori, a Votku bih mogla redat da ne trepnem...uglavnom. Možda usporedba i ne stoji, samo me zanima što je inkriminirani faktor, ako ga ima.

Link to comment

Na zemunskom keju, dok još behoše topli dani, kupih Aleks dudovaču (vinarija Ratković). Jaka u p... Kida! Ja mogu jednu da sunem. Nekim drugarima je čak i ta jedna bila nepodnošljiva. Od istog lika, kleka nije bila loša.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...