Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

sto, pa ima toga po radnjama ovde. ili je bar bilo, nisam gledao skoro....
Kupovna ili domaća? Meni se Tikveš žolta dojmila pre par godina u Skopju.
ja probao samo tikvesku, odlicna. a nisam je video skoro po radnjama ovde, ako neko vidi aj neka javi
Link to comment
ja probao samo tikvesku, odlicna. a nisam je video skoro po radnjama ovde, ako neko vidi aj neka javi
+1
Link to comment

Ja nisam nikad mogao zestinu, sto nije bitno za pricu, osim da nemam blage veze sta valja. Pre dve godine sam nekom na poklon dao neku caletovu krusku, ali to tesko da ce u skorije vreme da se nabavlja. To je slistio relativno brzo, posle je dobio Zutu osu (iz radnje tj.). Sad ce uskoro opet da mi treba verovatno, pa ako neko ima neku preporuku od kupovnih, bio bih zahvalan. Mogu pretpostavljam opet isto, ali otkud znam, mozda mu se nije svidela :).

Edited by Venom
Link to comment

Meni odlične rakije iz manastira Kovilj.kovilj_dunja.jpgkovilj_viljamovka.jpgkovilj_kajsija.jpgGazza je hvalio neku šljivu koja se vika na ime Gorda ali je skupo pa nisam pio.Neki pak hvale Zarića iz Kosjerića.

Link to comment

mislim oko 1300 dinarainače, izgleda da me ukus nije prevario

V Rakija Fest10-11. decembar 2011.Belexpocentar, BeogradNajbolji proizvođač po oceni posetilaca V Rakija FestaGlasajući nakon brojnih degustacija na štandovima više od 50 izlagača, posetioci V Rakija Festa za najboljeg proizvođača proglasili su Manastir Kovilj. kovilj.jpg
Link to comment
mislim oko 1300 dinara
E super, žešće se ta ekipa izbezobrazila, sad čujem da je Lepi iz Vinče konačno ušao u biznis sa kajsijom, litar 3500 din, nek' mu tata to plati, kajsija mu jeste dobra, ali radije ću da pijem ovo makedonsko za 2,5 evrića.
Link to comment
U bre, pa da naložim tipa da sa trgovine duvanom pređe na izvoz loze?
može oba da valja...i dobar duvan je zlata vredan..pa šta više treba 1 čoveku, dobar duvan i dobra rakija na jednom sorsu,ihaj..
Link to comment

2.5e za dobru lozu je sumnjivo malo, cak i ako je nabavljas iz prve ruke.a kvalitetna rakija mora da kosta. voce je skupo, proces dug i u proizvodnji na male serije prilicno bolan.otkrio nacin kako moze da se pije votka (jedino kako mogu da je popijem)kriska limuna, jedna strana se umoci u secer, druga u mlevenu kafudrmens votku i onda pozderes taj limun da ubije onaj tupi ukus votke(kafena strana gore)

Link to comment
a kvalitetna rakija mora da kosta. voce je skupo, proces dug i u proizvodnji na male serije prilicno bolan.
To i ja mislio, dok burazer nije nasao u Nisu nekog lika koji prodaje nabolju dunju koju sam ikad probao za 400 dinara za litar. 3500 za bilo koju vocnu rakiju je proseravanje.
Link to comment

drugacije se prave te rakije, zolta ne bi smela da bude skupa zato sto je barem sto se tice sirovina to jako jeftina rakija, potpuno neuporediva s dunjom. grozdje plus grozdjani destilat za farbanje u zuto i ukus, to je to.

Link to comment
To i ja mislio, dok burazer nije nasao u Nisu nekog lika koji prodaje nabolju dunju koju sam ikad probao za 400 dinara za litar.
:lol:
Link to comment
To i ja mislio, dok burazer nije nasao u Nisu nekog lika koji prodaje nabolju dunju koju sam ikad probao za 400 dinara za litar. 3500 za bilo koju vocnu rakiju je proseravanje.
za litar dunjevace treba izmedju devet i jedanaest kila voca, sam napravi matematiku <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...