Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

imam samo dva izvora rakije kojima sam zadovoljan: ujka moje zene pravi rakiju kako Bog zapoveda, i Zlatiborci od kojih kupujem. rakiju ne kupujem u prodavnicama, suvise razocaranja i bola sam pretrpeo zbog toga i vise necu

Link to comment
u prirodnom procesu npr ne stavljaju etanol jer se on dobija prirodnim procesom kada se rakija pece?
dobija se tako i to ti je po majstorima ona prva kanta rakije pri pecenju:D
Link to comment

zamisli ovo sada kao npr. dobio sam super rakiju. 100% dobra. kada je mirisem iz casice i uzmem vrlo mali gutljaj cisto da osetim o cemu se radi i ako se oseca alkohol, to u principu znaci da se oseca etanol?

Link to comment

paaaaa... da.etanol je jedan od alkohola, omiljen za pice u homo sapiensa.verovatno ima i drugih u tragovima, ali to nije bitno, ovaj je dominantansto pitas uopste? rakija se i pije (izmedju ostalog) zbog etanola u krvi

Link to comment
paaaaa... da.etanol je jedan od alkohola, omiljen za pice u homo sapiensa.verovatno ima i drugih u tragovima, ali to nije bitno, ovaj je dominantansto pitas uopste? rakija se i pije (izmedju ostalog) zbog etanola u krvi
hvala.pitam jer se ne razumem kao profesionalac, nego kao sto sam napisao u jednom od postova ovde, rakiju, dobru "prepoznam" samo ako mi prija. kako miris-ukus, kako se ponasa u casici i rad naravno. skoro sam dobio rakiju - covek se kune po recima mog zeta da je rakija keva. ja probao i nije mi se dopala, tj. prvo gustiranje [1casica] ali druga, treca i onda je krenulo, ali nisam uzivao u prvoj nikako.pitam izmedju ostalog zbog tog trovanja, ali to pretpostavljam ne moze da se provali mirisom i ukusom.
Link to comment
tj. prvo gustiranje [1casica] ali druga, treca i onda je krenulo
Ma nemoj? :lol: Na stranu šala, ne znam zašto bi iko preko 23 pio ono što mu se ne sviđa. Nekada mi je posle treće flaše i ZIP bilo fantastično pivo. Edited by zorglub
Link to comment

najgore je to sto se rakije od kojih se umire/oslepi (u boljem slucaju) ne razlikuju na ukus/jezik od losih rakija od kojih ce te samo boleti glava ili ces zavrsiti u prisnom zagrljaju sa wc soljom. olaksavajuca okolnost je ta da se ne umire od par casica tog otrovnog sranja nego je potrebno bas piti tu otrovnu tekucinu. neko upuceniji sigurno zna koliko je potrebno popiti metanolske rajkije da bi doslo do gadnih posledica.

Link to comment
Ma nemoj? :lol: Na stranu šala, ne znam zašto bi iko preko 23 pio ono što mu se ne sviđa. Nekada mi je posle treće flaše i ZIP bilo fantastično pivo.
zato sto cesto nemam novce pa da kupim ono sto provereno znam da je ok. + sta da radis kada ti neko pokloni litar rakije? nije super, ali moze nekako da se pije, da prospem u wc solju? najgora stvar u zivotu koju sam probao [kada sam bio mladji] je bio spiritus. negde kod skc-a sreo neke ruse u nekoj rupi. probao i pljunuo. probao jos jednom [njima milina] i nisam mogao da progutam. sve posle toga je bilo podnosljivo. ova fotka je super!
Link to comment
  • 4 months later...

Uf, posle dužeg vremena se dokopah majke svih rakija, žute makedonske loze. Volim crnogorku lozu, ali ovu žutu volim više.

Link to comment
Uf, posle dužeg vremena se dokopah majke svih rakija, žute makedonske loze. Volim crnogorku lozu, ali ovu žutu volim više.
Kupovna ili domaća? Meni se Tikveš žolta dojmila pre par godina u Skopju.
Link to comment

Domaća, to je kao julka u odnosu na Jeftinu lozu u CG (Jefta je čiča iz HN-a), tj. obrnuto.edit: cena 2,5 evra, pokušavam da organizujem kanal Skopje-BGD, makar litar mesečno.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...