Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Ne znam da racunam, ali znam cime se obsrbljujem redovno. Lik ima nek svoju racunicu, vrlo verovatno da ni ne zaradjuje nesto od prodaje toga.

Link to comment

2008 sam ispekao sa prijeteljem rakiju od 8 tona dunje.dodavali smo 2,5 kg šećera (što je uber malo) na 100kg voća.nismo je kuvali, da bi sačuvali aromu sveže dunje, da ne dobijemo onaj odvratni kompotasti miris.dobili smo, posle spuštanja alkohola destilovanom vodom, 780 litara rakije ravno.litra nas je koštala - s tim da smo dunje kupili vrlo povoljno - oko 7 evra. računajte tu i sudove, francuske kvasce za rakiju, PHmetre, širometre, iznajmljivanje kazana, radnu snagu koja je čistila i mlela dunju (5 ljudi x 5 dana)

Link to comment
za litar dunjevace treba izmedju devet i jedanaest kila voca, sam napravi matematiku <_<
verovatno se ova i ne pravi od dunja, nego se doda neki ukus/miris.
Link to comment
verovatno se ova i ne pravi od dunja, nego se doda neki ukus/miris.
jabuka je mnogo izdasnija i jeftinija i nema jak miris tako da se lako aromatizuje <_<ja mislim da bi to trebalo komisijski da se proba cool.gif Edited by Takanohana
Link to comment

ispeče se rakija od jabuka.napravi se kljuk od malo dunja, u kazan se sipa jabukavača sa kljukom od dnje i prepeče.dunja miriše ko prava. ništa veštačko i slično, prepečeni voćni alkohol, s tim da je drugo voće dalo miris.najčešće tako rade.ima i verzija (najčešće su dunje iz industrije koja snabdeva ugostitelje po srbiji tako napravljene) da se u jabukovaču naroka aroma (austrijske su najpoznatije) i eto veselja.

Edited by banatjanin
Link to comment

50e je litar te arome ako je dobra a ima i jeftinijih. mozes da napravis 100l rakije od 1 litra arome. znaci 50c po litru. apsolutno nebitno u sta se stavlja ako je koliko toliko neutralna baza.

Edited by gazza1
Link to comment
2008 sam ispekao sa prijeteljem rakiju od 8 tona dunje.dodavali smo 2,5 kg šećera (što je uber malo) na 100kg voća.nismo je kuvali, da bi sačuvali aromu sveže dunje, da ne dobijemo onaj odvratni kompotasti miris.dobili smo, posle spuštanja alkohola destilovanom vodom, 780 litara rakije ravno.litra nas je koštala - s tim da smo dunje kupili vrlo povoljno - oko 7 evra. računajte tu i sudove, francuske kvasce za rakiju, PHmetre, širometre, iznajmljivanje kazana, radnu snagu koja je čistila i mlela dunju (5 ljudi x 5 dana)
ma mani tehnologiju i pricaj kakva je bila? :)(fala za info, naravno) Edited by Zverilla
Link to comment
Naravno da ima svoje. Sto bi neko pravio rakiju za prodaju od otkupljenog voca?
uz tu cenu, ne bi me cudilo da dva puta pece isto voce (znam likove koji to rade i prodaju rakiju za slicne pare)kolicina secera koja se dodaje u voce je suluda, kao i kvalitet proizvoda (u negativnom smislu)
Link to comment
uz tu cenu, ne bi me cudilo da dva puta pece isto voce (znam likove koji to rade i prodaju rakiju za slicne pare)kolicina secera koja se dodaje u voce je suluda, kao i kvalitet proizvoda (u negativnom smislu)
joe d je reko da je dobra rakija (najbolja dunja koju je on pio) tako da verovatno nije taj rad, al ja cenim da je po sredi prva od dve varijante koje je banacanin opisao, jbg ima covek svoje jabuke, verovatno i dunje a dunjevacu je kud i kamo lakse prodati. dobra rakija, al nije dunjevaca iako mirise.nadam se da se nisam previse raspisao posle cenjenja... :D Edited by Takanohana
Link to comment
joe d je reko da je dobra rakija (najbolja dunja koju je on pio) tako da verovatno nije taj rad, al ja cenim da je po sredi prva od dve varijante koje je banacanin opisao, jbg ima covek svoje jabuke, verovatno i dunje a dunjevacu je kud i kamo lakse prodati. dobra rakija, al nije dunjevaca iako mirise.nadam se da se nisam previse raspisao posle cenjenja... :D
nadam se da jeste dobra jabuko-dunja. dobra radza je dobra radza, iako joj je marketing malo kvaran.moj ekstremni skepticizam je inspirisan mnogim ogavnim iskustavima sa raznoraznim "proverenim" rakijama i dunjama, pa mi "najbolja od..." ne znaci previse ;)
Link to comment

zet moga muža prodaje svoju krušku (hercegovačke kruške, one sitne, begovače, takiše i sl.) po 13 km, to je valjda nešto malo manje od 7 e.gram šećera ne stavlja u rakiju. rakija je vrh vrhova.to isključivo pijem (od žestine) i ne bih dalje.doduše, ovih dana sam se malo navukla na kleku (baza je kruška) isto iz neke domaće, rođačke varijante, pravljeno za ličnu upotrebu, odlična ... ''leči pusta'' što bi rekli hercegovci :D

Link to comment
moj ekstremni skepticizam je inspirisan mnogim ogavnim iskustavima sa raznoraznim "proverenim" rakijama i dunjama, pa mi "najbolja od..." ne znaci previse ;)
ja dunju i kajsiju uopste ne pijem bas zato sto nemam proverenog proizvodjaca, a kupovne varijante su sve do jedne(koje sam probao) naparfimisane, nekada davno sam uzimao kajsiju od pokojnog jelenka iz grocke kod kojeg sam imao priliku da prisustvujem pecenju, covek se ozbiljno bavio svojim poslom, al umre, jbg.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...