Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Kad ste na NBG, iza drive-in Mc-a u bul. M. Pupina, ima auto-perionica "Vitez". Istoimenu rakiju koja je ostala od Buce za 1kRSD/L prodaće Vam brka, jedan od radnika. Rakija je odlična i prva je koju sam ikada kupio, usled sasvim dovoljnih stričevih semberijskih zaliha, pa me zanima jel' to mnogo za meku?Edit: Želeo bih da se ispravim, setio sam se koliko para košta gorki list, i više mi nije skupa, uopšte.

Edited by zorglub
Link to comment
Kad ste na NBG, iza drive-in Mc-a u bul. M. Pupina, ima auto-perionica "Vitez". Istoimenu rakiju koja je ostala od Buce za 1kRSD/L prodaće Vam brka, jedan od radnika. Rakija je odlična i prva je koju sam ikada kupio, usled sasvim dovoljnih stričevih semberijskih zaliha, pa me zanima jel' to mnogo za meku?Edit: Želeo bih da se ispravim, setio sam se koliko para košta gorki list, i više mi nije skupa, uopšte.
Ako je meka, onda je mnogo
Link to comment
  • 4 weeks later...

evo kod mene na kampusu od sest traje istocno-evropska zestina tasting. ja isla i overila litvansku medovacu i neko poljsko govno. ne volim i nikad necu voleti rakijeshine. nasa gorda najjace prolazi za sada! slabo ide floresova lincura.. :(

Link to comment

Ko bude prolazio kroz duty free zonu ciriskog aerodroma (bilo iz Svice bilo u tranzitu) neka pazari tamoVieille_Poire_Williams.jpgETTER Vieille Poire Williams - izvrsna svajcarska viljamovka. Izvrsna. 40%.

Link to comment
  • 9 months later...
  • 1 month later...

da li neko zna da mi objasni sta je to od cega se ljudi otruju-umru a bude u rakiji.sigurno ste culi primere, cak su u jednom momentu, skoro bese povukli neku radzu iz prodavnica jer nije bila dobra - otrovali se.da li neko kada pravi npr rakiju, mucka ko zna sta ili se to desi slucajno u samom procesu? da li dodaju nesto?

Link to comment

za sve slucajeve trovanja za koje sam cuo, krivac je bio metanol.ako se rakija pece (kada se krene od dobrog voca, normalna duzina vrenja, bez dodataka), ne znam sta drugo da se zajebe ne bi smelo da ga bude toliko da nekome ugrozi zdravlje/vid barem ja nisam cuo za tako nesto. moze da bude gadna i losa, ali ne i otrovna.obicno do trovanja dolazi kada prave rakiju mesajuci vestacke arome, cist alkohol i vodu. pa onda umesto etanola roknu (manje ili vise) metanola koji je jeftiniji.

Link to comment

hvala ti zverila. u prirodnom procesu npr ne stavljaju etanol jer se on dobija prirodnim procesom kada se rakija pece?btw. ja retko, ali stvarno su retke prilike kada dobijem dobru rakiju. uglavnom se ljudi koji mi daju kunu kako je to nesto sto do sada nisam probao, a ispostavi se da je najstrasnija brlja. skoro je moj stric dobio neku rakiju. otisao ja kod njega.. ma pesma. naravno, ja nisam ekspert u ispitivanju kvaliteta, vise je to 'sta meni prija' npr. kod lose rakije [kako ja to tumacim] nije mi problem ako se oseca na voce, tj. onako bas je naglaseno, vise mi je sto se oseca na alkohol pre nego sto je gustiram.edit:jos jedan meni pokazatelj da je dobra jeste onaj momenat kada u casici kao da je uljana, nauljena, kada se ispijeni gutljaj sliva niz casicu - to je taj vizuelni momenat.

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Naglašeno osećanje voća je meni prvi znak za izbegavanje, jer mi se čini da to onda nema šanse da je prirodna, nego da su to dodavani veštački ukusi.

Link to comment
u prirodnom procesu npr ne stavljaju etanol jer se on dobija prirodnim procesom kada se rakija pece?
etanol nastaje fermentacijom vocnog secera (kvasac jede secer, prdi CO2 i kenja etanol :) ). destilacijom se on tek izdvaja iz komine.@lezilebovich +1000bljuje mi se od rakija u koje se vecina kune, a kad je otvoris mirise cela ulica na "dunju", "kajsiju", "krusku", sta hoces...odmah znas da ti koji je hvale u zivotu nisu probali dobru (i cistu) radzu.
Link to comment
nije mi problem ako se oseca na voce, tj. onako bas je naglaseno, vise mi je sto se oseca na alkohol pre nego sto je gustiram.
to.vocne radze se osecaju na voce, pa se osecaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...