Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Otkrih u spajzu, pise КАЈСИЈОВАЧА 2004. Negde iz okoline Smed. Palanke. Domaca, naravno. Omeksala fino, greje, a bogami se lepo kosticavo voce oseca... Pijemo lepo, cimnem jednu ja, cimne jednu nevidljivi covek... i tako. :ss1:
Probao sam nedavno u jednom kafiću neku kajsiju - jedno od prijatnijih otkrića u poslednjih par godina
kweichow-moutai.jpg
Na osnovu ambalaže bih rekao da je u pitanju neki čistač wc šolja, kiselina, ili nešto slično. Zajebao si se za jedno slovo trebao si piti mai tai :P
Link to comment

Mene srce boli samo dok gledam kinesko čudo. :ispunjena strahopoštovanjem:LM:1.Travarica. Lokalpatriotizam na stranu. Daje onaj sasvim fini, blaženo lebdeći osjećaj, a nakon iste nikad nema razornih posljedica. Najbolji aperitiv u ovoj hemisferi. I šire. (Korčulanska najwub)2.Votka, a Wyborowa je neprikosnovena. Interesantno, najteže s votkom izlazim na kraj, u smislu zanimljivih posljedica na moj organizam.3. Rum4. Likeri. Ajd, to i nije strašno. Amaretto godinama ima prednost - savršeni bademasti okus (navodno su Sicilijanci počeli s uvođenjem badema u širu upotrebu, fala im). Eh, da, i Jagermeister. Po preporuci izvjesne osobe njim liječim mučnine i želučane tegobe šireg spektra. Naravno, ljudi se uglavnom krste kad to spomenem*.5.Martini. Tko voli Vermouth, voli i Martini. Uostalom, Maxivida je već elaborirala na tu temu.*samim tim, NE preporučujem.

Link to comment

Zaboravih pelinkovac.Ma, očito iz nekog razloga pomaže. Ali, ipak mi se čini da je rijetkost da ljudi to uzimaju u svrhu pomaganja, odnosno saniranja nekih tegoba, barem sam takav dojam stekla u svojoj okolini. Ljudi uglavnom loše odreagiraju.U neke druge svrhe im prilično prija. -_-

Link to comment
kweichow-moutai.jpg
au kakav flesbek.iste noci kad sam upoznala moutai, dozivela sam jos dva soka. manji je bilo golubije meso, a veci, i nikad zaboravljeni, karaoke. trebalo je odmah da odem u penziju posle toga.posto sam ga pila na licu mesta, tj u nekom luckom gradu koji se zove tjencin, domacini su savetovali da se obavezno grickaju stapici od bambusa dok se loce, a pred spavanje zbuta caj od necega. i stvarno, nas sestoro ubismo dosta toga, a ujutru glavice leprsave, bez tapeta u ustima i spremni na nove avanture. a zbog tog bambusa ne osecas taj odvratni ukus.nadam se da sam ostale detalje te veceri pohranila duboko u pasvord-protektid folderu u mozgu.da ne trolujem, posle visemesecne pauze u konzumiranju alkohola, podarila sam sebi par flasa jedinog pica zbog kog zivot ima smisao.divlja curko, here i come.
Link to comment
domaca rakija. Od sljive posto druga ne postoji.U nedostatku ovoga moze votka+antistres2....od kad to serviram svi mi traze `ono crveno`
to možda za vas sa suženim vidicima. oće od previše šljive. još ako je sa košticom...
Link to comment
  • 2 months later...

Kapetan Morgan. Odlican je sa gomilom leda i kokalokom. Uglavnom sam parrot bay kod nas uspio naci.Gorki list mi vise lezi nego badelov pelin. Najludji pelin koji sam pio je iz Velikog Lunovog sela cini mi se, gdje to nemam pojma, ali je ekstra bio, tada, 2005te svega 150 dindzi.Dzin - dolaze svi modeli u obzir :D Iako mi deda pravi domacu sljivu, rakije izbjegavam. :P Em ne znam da ih pijem, zalivam ih pivom, em srcem prebrzo.

Edited by beeva
Link to comment

Kanim probdeti ovu historijsku noc uz neopravdano isprazhnjene rezerve 'twice mellowed' (to mora da je bolje od 'once' ili 'none mellowed') plemenitog rodjaka dragog mi No7Gentleman-Jack-lg.jpgmmmmmmm...mellllllow

Link to comment
  • 3 months later...

e ovako, u međuvremenu sam nastavio udaram po singl maltovi, stuko pare jebo me patak mali kvak al šta sad, evo, probo Glenmorangie, Glenfiddich, Lagavulin, Ardbeg i Talisker, i ubedljivo po bogatvsvu ukusa i lepoti rada ističe se Lagavulin naravno ko što je nagovestio mi još onomad Harper lee al pička štekarska nije hteo da časti, al dobro ne ljutim se... samo što mi je cena otišla u kurac i jebiga sad ne mogu priuštim sa ovolkko koliko zarađuejm.šta je poenta, Lagavulin spada u Islay maltove koji su specifični po ukusu tresetnog uglja, morske soli i algi, i još koječega, al baš taj dimljeni prvi miris je zanimljiv jer kad se probiješ kroz tu čađ do ukusa bude extra. tu vam je flajka, oblast i destilerija.islayscotlandmap.jpgislay-distilleries-map.jpg20090102-lagavulin-distillery-islay.jpglagavulin.jpg

Edited by Glen Livet
Link to comment

ja zbog posla kao nešto poznajem viskije, ono teoretski, ali stvarno nisam fan. išao sam i na raznorazne radionice koje su držali škoti, brend ambasadori i tako to. i reko, nije viski my cup of tea....kad nabasam nai sad ljuštim dve flajke mesečno u proseku. u društvu, naravski.probao i onaj fensi od 12 godina, ali nije to to. previše bureta i tela. ovaj klot je :wub:

Link to comment

ako pogledate namapi Islay ostrvceta videćete da su destirleije Lagavulin i Laphroaig odma jedna do druge, znači isto ječam dimljen na žaru od tresetnog uglja (peat smoke) što mu daje ultra dobar šmek, ima slatkoću i crtu morske soli, slabije telo od Vulina ali je 10 god. osnovni dok je je Lagavulin 16 tako da ovaj drugi ima izraženiji karekter. razlika je u radu takođe, Lagavulin udara više na čežnju i melanholiju dok je Laphroaig više vrcav i bezobrazan...laphroaig_large.jpgislay-distilleries-map.jpgprednost mu je što je cena ostala za sad ispod 3 soma dok je Lvulin otišo preko 5 soma jebemn li mu sve ko to uvozi pa nabijo cenu al realno ostaje stavrno najajčći malt singlić koji sam probo do sada. nisam još probo Scapa i Glendronach, al sad nemam keša tek kad legne februaska plaća, mada je i Scapa do jaja skup, Glendronach je pritupaćčan ali je poznata priča s obzitrom da je Speyside ski. al na osnovu ovih okej sam do sada probo nema priče da su Islay sa najjačim karaklerom i radom. Peat, peat, peat, peat, peat... je keva.laphroaig_whisky_distillery.jpgjoj što bi ja voleo da sam sad tamo i da slučajno kao pričam sa radnicima i upadnem u bure s rakiju mislim skijem, kako bi se lepo preporodio i verovatno ponovo rodio. molim nekog ako od vas živi u škockoj da mi plati put do tamo i da me sprovede do te destlerije da mogu da zahvatim bokalom iz bureta i da popiojem malo jedan srk i guc.

Edited by Glen Livet
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...