Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

ajmo konoseri - koja domaća rakija u ponudi ovdašnjih trgovaca je dostojna kupovineza poklon, a da pritom njen najjači adut nije ambalaža. prilično je hitno. zahvaljujem.

Link to comment
ajmo konoseri - koja domaća rakija u ponudi ovdašnjih trgovaca je dostojna kupovineza poklon, a da pritom njen najjači adut nije ambalaža. prilično je hitno. zahvaljujem.
žuta osa. Najbolja koju sam pio.
Link to comment
  • 1 month later...

ja niđe ne videh to čudo. takve egzibicije se verovatno pojavljuju samo po nekim sajmovima, festivalima rakije, i tako tim manifestacijama, a ne verujem da bi moglo da bude preko 1000 din za litar.

Link to comment
Dje ima rakija od malina, i ima li to cudo ispod 2000 din
Litar ili 0,2 dcl? ;) A sad ozbiljno.U Nemackoj ( Schwarzwald) ima te cuvene Himbeergeist.To mu dodje kao vrh svih vocnih rakija,najaromaticnija rakija i naravno i najskuplja.Malo sam guglala ( cena je ubitacna , oko 30 do 40 evra 0,7 íli ti 56 Sfr), ali je nesto drugosto me cudi. Ta rakija se ne "peche".
Link to comment

Probao sam rakiju od maline, proizvodjač koji pravi i dunjevaču Dukat (iz Kruševca je, ako se ne varam). Iako je ta dunja jedna od boljih, malina je sasvim prosečna rakija i posle te jedne čašice nisam imao želju za drugom. Ako treba, mogu saznati ime proizvođača i cenu.

Link to comment
Probao sam rakiju od maline, proizvodjač koji pravi i dunjevaču Dukat (iz Kruševca je, ako se ne varam). Iako je ta dunja jedna od boljih, malina je sasvim prosečna rakija i posle te jedne čašice nisam imao želju za drugom. Ako treba, mogu saznati ime proizvođača i cenu.
Ne, hvala, Radulovic je u pitanju, tvoji su lidovi bili sasvim dovoljni. Sto kaze Cicikov u "Mrtvim dusama" glupoj babi Korobocki, "pijnucemo, majcice, i tu od voca".
Link to comment
Ne, hvala, Radulovic je u pitanju, tvoji su lidovi bili sasvim dovoljni. Sto kaze Cicikov u "Mrtvim dusama" glupoj babi Korobocki, "pijnucemo, majcice, i tu od voca".
Ja rakije uopste ne pijem niti se u njih razumem.Medjutim ovu od maline sam tu i tamo kod nekog prijateljakoji je lud za rakijama i ima ih u svim varijacijama samo mirisala i zapamtila taj miris za uvek.Mene uopste cudi da kod nas rakije od voca uopste i ne mirishu na to voce.Nekada ( poodavno) mi je tamo Mile Curcic objasnio zasto su ove rakije iz Svarcvalda,Austrije,Svajcarskei Severne Italije tako mirisljave, a imaju i boju ( o pakovanju necu da govorim) kao i voce od kogase prave. Kaze da se od tog voca napravi i liker ( a i pravi se naravno) i onda se nekih 10% likera naspe u flashu sa rakijom.Tako se dobije i aroma i boja, a sve je prirodno,
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...