Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

2 hours ago, Kelt said:

 

šta može da pasuje za bosch verocaffe latte

pa presa za bosch verocaffe latte :covid19:

 

al ozbiljno - probaj da nadjes brew unit (kako se to zove na srpskom) ili kod nekog servisera ili poruci iz inostranstva.

jeftinije je neg da menjas celu masinu

 

(ne znam kakva je situacija sa delovima za bosch, ali zato se ja upljuvah na ovoj temi hvaleci saeco/gaggia/philipse, jer imaju standardizovane delove koji su budzasto)

Link to comment
2 hours ago, Sara said:

Sustinski, ja nisam odmakla dalje od ovoga😂

image.png.a9008ce6f6833b141a05c9f7866ebdc7.png

 

stvarno, sta fali obicnoj turskoj domacoj kahvi, mislim u kom to univerzumu su espreso, late i slicne zajebancije bolji.

  • +1 2
Link to comment

Moram da dodam apartno mišljenje, nemam ambiciju da u kućnim uslovima dobijem kafu kvaliteta iz pro aparata u dobrom kafeu. 

 

Ne želim da mi tako nešto uništi ritual odlaska u kafić koji volim sa dobrom kafom. Trenutno je to Koppa u Avalskoj gde poslednjih godinu dana ima bonuse- ruske blejačice koje su sweeeet plus egzemplarni fredo espreso, možda jedini koji sam pio u Beogradu da staje na crtu grčkom.

 

I da, naravno da arapska kafa koju nazivamo turskom ili domaćim ni po čemu nije inferiorna. Ej, ja u nastupu qrcobolje uživam i u Bonito prelivuši bez kuvanja.

 

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 3
Link to comment
56 minutes ago, Eleniko said:

 

I da, naravno da arapska kafa koju nazivamo turskom ili domaćim ni po čemu nije inferiorna. 

Ja kod nas ne nađoh dobru tursku kafu. Sve su prolivuše™ .

 

U Istanbulu sam pila super kahvu, kod nas, ta domaća, ni nalik.

 

Ako znaš neku da je dobra, kaži, probaću  odmah, jedna više -manje,  kad sam već svo domaće smeće isprobala

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

stvarno, sta fali obicnoj turskoj domacoj kahvi, mislim u kom to univerzumu su espreso, late i slicne zajebancije bolji.

 

imaju jači ukus. turska kad provri sprži ukuse

 

 

Edited by levi
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

 

stvarno, sta fali obicnoj turskoj domacoj kahvi, mislim u kom to univerzumu su espreso, late i slicne zajebancije bolji.

ne fali nista, ravnopravna je.

asocira se sa gorkim, sprženim, ukusom jer se uglavnom pogresno sprema, preekstrakuje se. od dobrog zrna kafe ce ispasti i dobar napitak, nebitno koji je način pripreme.

  • +1 1
Link to comment

Kafu kupujem u zrnu, melljem ručnim mlinom i kuvam tursku. 
 

Nemam mesta u kuhinji za espreso aparat, a jedina dostojna alternativa kafu iz dobrog espreso aparata je turska. Dokle god me želudac služi, nemam problem sa tim. 
 

Moka pot je okayish, ali ima nekoliko mana. Osim što nema pene, smara to što moram da imam čitav set, ili par dva komada. Jedan single i jedan za dve šoljice. Osim toga smara jer mora da se pravi na niskoj temperaturi. Iz mog iskustva ako traje kraće od 30 min ispadne bzvz. 
 

I naravno, smrt kapsulama!

 

Ovo mi je setup koji trenutno koristim. 
 

Hario-Coffee-Mill-Smart-G-Transparent-Bl

 

+
 

Hario-Mobile-Mill-Stick-Black-Ems1B-Japa
 

Obično varam tako što nameljem 5-6 mlinova pomoću ovog hepeka/baterije (cheeting, ok :rolleyes:)i onda sameljem još jedan mlin ručno. 
 

Meni je najvažnije da je kafa sveže samljevena. Posto jbg nisam penzioner da meljem po potrebi, samljevenu količinu držim u vakuum posudi. Nikakva sofisticirana tehnologija, samo vrtiš poklopac levo desno i izvuče vazduh. 
 

Atmos-Vacuum-Canister-02-matte-black-0.7
 

Ovo mi je kafa izbora poslednjih godinu dana. Osim što mi se jako sviđa sama kafa, super je i što nije klasičan biznis nego fondacija i dobar deo profita vraćaju zajednici u Nikaragvi gde se uzgaja. Preporuka da proba ko može. Ima naravno na svemogucem Amazonu

 

D19qr1SWkAAJtAc?format=jpg&name=large

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...