Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

On 17. 4. 2023. at 10:30, vookela said:

Kupio sam repariran Delonghi Magnifica S aparat, kafa Lavazza 1kg pakovanje, sve super. Savetovali su me da sipam Rosa vodu u aparat jer ima najmanje kamenca, a ne ovu iz česme. Koju vodu vi stavljate, i d ali koristite onaj unutrasnji filter za vodu?

 

ja sipam iz česme i radim dekalcifikaciju... ukus kafe zavisi i od vode, čak ima ludaka koji kupe destilovanu vodu da dodaju minerale, odmere šta i koliko... 

 

Kupio si automatski aparat, valjda bolest neće da ti napreduje. Sledeće ide poluautomatski sa integrisanim mlinom i portafilterom, pa oba aparata odvojeno.. pa mala pržionica za kafu.. pa depurator.. 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Kupuje li neko onu kafu u zrnu u DM-u, pakovanje od 1 kg i može li da mi opiše šta bih mogao da očekujem?

 

Ne volim kisele i ne volim kafe kod kojih dominira onaj dark roast ukus.

 

Dosta unazad sam na Lavazza Tierra kafama, na Kolumbiji i Brazilu. Kolumbiju već neko vreme ne nalazim na pijačnim tezgama, a prošlog vikenda sam izduvao i za Brazil kod dobavljača na Đermu. Možda je trebalo da prošetam i do Kalenić pijace, kako tamo stoje stvari?

 

 

 

ja sam je kupovala, nije kisela, ali je ima dark roast ukus. meni se sviđa

 

(najbolja za nas sirotinju koju sam ja kupovala je garibaldi guste dolce, 2500rsd, u espresso planet https://www.espressoplanet.rs/garibaldi-gusto-dolce/)

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

dobavljača na Đermu

Probaj kafu u zrnu koja moze da se kupi u kafe Baristokratia (Bulevar 179). Imaju 2 fele: 100% arabika i mesavina (arabika i robusta). Majmanje pakovanja su po 100g, mozes da probas obe :)

 

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, svashtabezneshto said:

 

 

ja sam je kupovala, nije kisela, ali je ima dark roast ukus. meni se sviđa

 

(najbolja za nas sirotinju koju sam ja kupovala je garibaldi guste dolce, 2500rsd, u espresso planet https://www.espressoplanet.rs/garibaldi-gusto-dolce/)

 

 

 

Onako kako se od ranije i sećam tih DM kafa. Nisam odavno svraćao, pakovanja su u međuvremenu promenjena, pa otud i moje pitanje.

 

8 hours ago, x500 said:

Probaj kafu u zrnu koja moze da se kupi u kafe Baristokratia (Bulevar 179). Imaju 2 fele: 100% arabika i mesavina (arabika i robusta). Majmanje pakovanja su po 100g, mozes da probas obe :)

 

 

Siguran sam da sam probao, ali sam više zaboravio koji je razlog da me dalje nije posebno interesovala: svežina, cena, ukus... Mislim, ne znači da mi se ne bi dopala neki sledeći put.

Znaš li ko je njihov dobavljač? Da nije Gradska pržionica?

Link to comment
Just now, Ras said:

Znaš li ko je njihov dobavljač? Da nije Gradska pržionica

Cena je oko 300 din za 100g. Nemam pojma ko je dobavljac.

 

Pada mi na pamet jedna mala przionica na Cvetku, u prvom delu pijace gde se ranije prodavao sir. Jedna drugarica tamo kupuje kafu za espreso masinu. Po meni ima blag ukus.

  • +1 1
Link to comment

@Ras, ako uzimaš kafu za moka pot ili espresso, vrijedi da probaš Perlu. Samo Maxi je prodaje koliko znam, redovna cijena je 700+ dinara za standradnih 250 g ali često bude snižena na 500 i nešto. 

 

Mislim da se i @x500 slaže, pričali smo jednom o njoj.

 

Od ostale bolje konfekcije obradovala bi me Kimbo espresso kafa ali je ne nalazim u maloprodaji.

 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Pegin said:

Po NS pijacama, kod ovih što donose robu iz Mađarske , redovno uzimam Kimbo za 500 din 3x250 g pakovanje.

I takođe Tchibo Family , 200 din za 250 g.

Moka pot verzije.

 

 

moraću do novog sada

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, morgana said:

kafu za moka pot ili espresso, vrijedi da probaš Perlu. Samo Maxi je prodaje koliko znam, redovna cijena je 700+ dinara za standradnih 250 g ali često bude snižena na 500 i nešto

Slazem se, crna Perla je (za moj ukus) odlicna kafa. Moze biti problem za ljude sa "masinama" zato sto se prodaje samo kao mlevena. 

U NL, BE i FR je nalazim i u zrnu :)

Edited by x500
  • +1 1
Link to comment

kako kimbo 3x250 za 500 dinara, kod mojih mađara na kaleniću je jedna 350 što je inače najjeftinija kafa za moka pot generalno kod ovih prodavaca

 

upravo je inače pijem 8/12 je jačina pečenja i dobra je

 

perlu sam jednom ugrabio 2 komada kod jednog prodavca na drugom kraju pijace, bila je jeftina al je nikada ponovo nije dobio

  • +1 1
Link to comment

ima u bulevaru mala radnja koja prodaje italijansku kafu, malo iznad orašca. Cene su kao i svugde, doduše, ali bar ima nekih vrsta kojih nema drugde.

 

in others news, pukao mi deo prese :cry: radi još uvek doduše

Link to comment
  • 3 weeks later...

potroših ciglicu kimbo kafe koju sam poneo na ostrvo iz bgd

 

ostala mi samo segafredo decaf u šteku

 

posle par dana snebivanja koji su protekli u znaku turske prelivuše bonito

 

otvorim juče

 

majko mila kako se ono pije, evo drugi dan se borim

 

pritom mi nije bila prva tako da sumnjam da je do kimba a ne do nje

 

ko za maler mleko od badema koji zapenušam pa dodam mi sad zapalo neko LIDL njesra

 

čak se i ne zove mleko nego drink

 

nije govno no se cuko posro

 

ukratko - mislim da se od sutra vraćam na bonito prelivušu

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...