Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

3 hours ago, ivy said:

pa neka ti donese obe pa probaj :D 

Lavazza kafa imam raznih u ponudi na pijaci - cena varira od 1300 - 1700 za kg i to mi zadovoljava potrebe. Ono sto sam pored Lavazze probao nije mi leglo. 

Link to comment

uzgred, pio sam jako dobru bialetti kafu kod drugara u firmi. kupljena u zrnu negde u gradu, zgotovljena u mašini pod pritiskom, čak su i lepu penu od barista mleka napravili. neki popodnevni balans između prženja i ukusa niske kiselosti, vuče na vanilu. mislim da se zove roma bar.

Edited by Eleniko
Link to comment
1 hour ago, vookela said:

Lavazza kafa imam raznih u ponudi na pijaci - cena varira od 1300 - 1700 za kg i to mi zadovoljava potrebe. Ono sto sam pored Lavazze probao nije mi leglo. 

Lavazza Tierra, uglavnom single origin kafe su skuplje i koštaju od 2 do 2300.

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Lavazza Tierra, uglavnom single origin kafe su skuplje i koštaju od 2 do 2300.

 

tako je, to je jako dobro. ja umem da se otvorim za neke od tih u samlevenom obliku a prošle godine kada su stigle u grčku bile su na solidnom poniženju tipa 3.5e za tih oko 200g po pakovanju. pio sam jednu afričku i jednu južnoameričku sad me ubijte ako se sećam koja je bila super od te dve.

  • +1 1
Link to comment

3 kafe sam pio iz te Tierra serije i evo ih ovde zajedno: Lavazza ¡Tierra! tasting pack - coffee beans - 3 x 1 kilo (cafe-du-jour.com)

 

Favorit mi je ta zlatnožuta Kolumija, kao najkompletnija od sve tri, ali je više ne nalazim na tezgama.

Ni preostale dve, zeleni Brazil (koji je mešavina robuste i arabike) i ova braon "Selection" (arabika, jedina nema označeno geografsko poreklo) nisu loše. Razlika je u aromama, gde je  Brazil ipak nešto kompleksniji, a Selection kafi nedostaje i one punoće koja krasi najbolje kafe.

 

Juče sam posle dužeg vremena pripremio kafu u moka potu i to ovu Selection. Moram reći da sam bio iznenađen kiselim ukusom na prvi srk koji sam duže zadržao na jeziku. Na moju sreću te kiselosti je kasnije nestalo, pa je šoljica ove kafe na kraju ispala sasvim pristojna. Kiselog ukusa nema ni u tragovima kada se priprema u presi!

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jbm to, zapušio mi se omiljeni basket. Onaj za kremu. Ili to ili se onaj plastični ventil što ide ispod pojebao, tj. pojeo. Sve u svemu neće. 
 

probao sam sirćetom, sodom, kolom, a sad i nekim diskejlerom što sam u Merkatoru uzo. 
nije se otpušilo Al mi je kafa grozna. Jesam otvorio novu limenku ali ovo je do praška. 
 

IMG-4428.jpg

Link to comment

ja bi to potopio sa onom tabletom sa otklanjanje ulja od kafe i ostavio sat vremena a posle sa rastvorom limunske kiseline par sati, nema sanse da ne uspe

 

prednost basketa i posebnog mlina je što se sve odmah dostupno, automatski aparat je pakao za ciscenje

Link to comment
On 27. 11. 2023. at 12:04, vookela said:

Lavazza kafa imam raznih u ponudi na pijaci - cena varira od 1300 - 1700 za kg i to mi zadovoljava potrebe. Ono sto sam pored Lavazze probao nije mi leglo. 

 

ja kad god sam kupovao lavazza zrno na pijaci, ta kafa mi ima ukus pepela.. da li je do skladistenja ili je prosao rok ili nesto trece... da li sam jedini?

Link to comment
  • 4 weeks later...
1 hour ago, x500 said:

Imam novi aparatic za moka kafu :)

 

 

Koji je to moka pot? Mislim da sam kod kuma video isti takav, proveriću kasnije.

Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

 

Koji je to moka pot? Mislim da sam kod kuma video isti takav, proveriću kasnije.

Novi :)

 

Neka nn marka, malo je tezi nego oni od aluminijuma sto imaju 8-ugaonu bazu. 

Probacu da napravim i moju standardnu Lavazza Crema e gusto, da bolje mogu da poredim rezultat.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...