Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

1 hour ago, dùda said:

e to mi jutros muž kaže i tako me mi it's

Neće tu "tužnu i bez pene" kafu 

:sad:

 

Pametan covek! 

Za espreso aparat nije presudna cena vec njegove karakteristike. Po mom iskustvu je najvazniji pritisak (sto veci to vise pene i jaceg ukusa). Vecina aparata ima pritisak 15 bara i po meni to nije dovoljno jer u vecini slucajeva nakon nekoliko meseci pocinju da prave meno penu ili totalno prestaju. Masine od 20 bara nemaju taj problem. Druga stvar je masina koja automatski melje zrnca pred upotrebe. Ni ona ne garantuje odlican ukus jer ta kafa koja stoji otvorena u plasticnoj kutiji podleze previse spoljnoj vazdusnoj atmosferi. Moj savet je kupiti jako kvalitetnu vec samlevenu kafu i drzati je u zatvorenoj mracnoj (npr limenoj) kutiji gde ce duze odrzavati svoju izvornu aromu. Naravno, sto duze stoji u toj kutiji to gore, ali ko pije kafu svakodnevno ne stize da je "iskvari"

  • Hvala 2
  • -1 1
Link to comment
33 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja prvi put čujem za sve ovo o čemu pišete :unsure:

 

giphy.gif

 

Gde se nalazi ta tvoja pecina da dodjem da i ja odmorim malo svoju napacenu dusu?

Link to comment
41 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja prvi put čujem za sve ovo o čemu pišete :unsure:

Doduše, pijem tursku kafu, ali eto ne bi bilo loše i nešto još da probam

Šta od svega toga liči najviše na turkiš?

 

dobar manji /2 cups/ bialetti moka pot od inoksa

i dark roast kafa snage od 10/12 do 12/12

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
17 minutes ago, Poludziber said:

giphy.gif

 

Gde se nalazi ta tvoja pecina da dodjem da i ja odmorim malo svoju napacenu dusu?

Na Vrškoj čuki. Dođi malo građanine, lepo ćemo te primiti :flegmakaffe:

Edited by Svemir Zeka
  • Tužno 1
Link to comment

Ta lavaca što se valja po pijagerima i što je fejk neki verovatno ima ukus blata. Kao i većina dark roustova. 
evo ja se od jutros preporađam etiopijom. Finije mlevena, ekstrakcija 25s. Citrusne note i ostalo. 
jao moka neoprana od vermuta još stoji. 

Link to comment
16 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ja danas video taj lavazza na kapsule, nisam znao da ima niti znam bilo šta o njemu

 

nespresso imam već duže vreme i zadovoljan sam, imam onaj prosti koji pravi samo kratki i dugi espreso bez dodataka za mlečnu penu i kapućino. nespreso kapsule su 60+ dinara i ima ih najrazličitijih vrsta, lavazza i illy prave kapsule za nespresso aparate al su meni njihove kafe za nijansu lošije, imaju i costa coffee i starbucks al su tek one šit(te lavazza i illy ima na pijacama i one su oko 50ak dinara)

 

sad nespresso ima aparat za neke veće kapsule al ne znam u cemu je fora, svakako kad dođeš u radnju možeš da probaš i da se raspitaš

 

 

espreso aparat je bolji, al on košta više, zauzima mnogo više prostora u kuhinji, mora da ima mlin(da se kafa melje pre pravljenja), ako ti ne smeta ovo cimanje onda je takav aparat prava stvar. ima na nbg servis koji prodaje servisirane aparate i to je best buy. ovi kućevni koje imaš po radnjama su sranje i prave lošu kafu, a oni koji valjaju su preskupi

 

a ima i moka pot

 

 

fora je u tome da su zaštitili dizajn tih kapsula, te će aparati biti upotrebljivi samo za njihovu kafu jer ostali proizvođači neće moći praviti odgovarajuće kapsule.

Link to comment
1 hour ago, Poludziber said:

Moj savet je kupiti jako kvalitetnu vec samlevenu kafu i drzati je u zatvorenoj mracnoj (npr limenoj) kutiji gde ce duze odrzavati svoju izvornu aromu. Naravno, sto duze stoji u toj kutiji to gore, ali ko pije kafu svakodnevno ne stize da je "iskvari"

 

podeliti kafu u zrnu na porcije od 20-30 grama u staklenim epruvetama pa sipati pred svako mlevenje, a ostatak držati u hermetički zatvorenoj posudi

kupiti kućnu pržionicu kafe, pa ispeći svoja zrna pre mlevenja

kupiti svoju plantažu da dobijati proverena zrna

 

ne pijte kafu, to je bolest koja napreduje. Crkla mi presa i oću da se roknem

  • Haha 7
Link to comment
11 minutes ago, Kelt said:

 

podeliti kafu u zrnu na porcije od 20-30 grama u staklenim epruvetama pa sipati pred svako mlevenje, a ostatak držati u hermetički zatvorenoj posudi

kupiti kućnu pržionicu kafe, pa ispeći svoja zrna pre mlevenja

kupiti svoju plantažu da dobijati proverena zrna

 

ne pijte kafu, to je bolest koja napreduje. Crkla mi presa i oću da se roknem

Koji je problem da se kupi presa?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...