Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Kupio sam repariran Delonghi Magnifica S aparat, kafa Lavazza 1kg pakovanje, sve super. Savetovali su me da sipam Rosa vodu u aparat jer ima najmanje kamenca, a ne ovu iz česme. Koju vodu vi stavljate, i d ali koristite onaj unutrasnji filter za vodu?

E sad, posto on ima automatsko ciscenje kad se ukljucuje i iskljucuje, potrosi bar 2 dl vode na to. Ima li opcija da se čišćenje prilikom uključenja ukine?

Link to comment
2 hours ago, vookela said:

Kupio sam repariran Delonghi Magnifica S aparat, kafa Lavazza 1kg pakovanje, sve super. Savetovali su me da sipam Rosa vodu u aparat jer ima najmanje kamenca, a ne ovu iz česme. Koju vodu vi stavljate, i d ali koristite onaj unutrasnji filter za vodu?

E sad, posto on ima automatsko ciscenje kad se ukljucuje i iskljucuje, potrosi bar 2 dl vode na to. Ima li opcija da se čišćenje prilikom uključenja ukine?

 

Ja sam pre 4 godine uzeo  reparirani Magnifica ESAM 3000 User manual DeLonghi Magnifica ESAM 3000 (English - 22 pages)

 

U uputstvu koje sam dobio piše da treba stavljati Prolom vodu pošto od svih voda ima najmanje kalcijuma. Ne možeš da isključiš ispiranja jer bi u protivnom unutra sve zapeklo. 

Ja presu čistim jednom nedeljno, a za dekalcifikaciju ti se upali crveno dugme pa odradiš prema uputstvu.

Nisam do sada imao bilo kakav problem. 

Link to comment
2 hours ago, vookela said:

Kupio sam repariran Delonghi Magnifica S aparat, kafa Lavazza 1kg pakovanje, sve super. Savetovali su me da sipam Rosa vodu u aparat jer ima najmanje kamenca, a ne ovu iz česme. Koju vodu vi stavljate, i d ali koristite onaj unutrasnji filter za vodu?

E sad, posto on ima automatsko ciscenje kad se ukljucuje i iskljucuje, potrosi bar 2 dl vode na to. Ima li opcija da se čišćenje prilikom uključenja ukine?

to automatski je zagrevanje cevi i ciscenje kad gasis.Nema opcija iskljucivanja,A i sta ce ti osim ako ne zelis mlaku kafu.Ne koristi vise od 2dcl na to.Filter unutrasnji je skup i traje oko dva meseca ili 3 nisam siguran.Ono sto mora da se ima je sredstvo za ispiranje.Imas Delonghi imas neko dosta jeftinije Melitta koje Mislim da je jednako dobro.Mislim da se lampica za odrzavanje pali Nakon odredjenog broja napravljenih kafa jer u cesmovaci koju koristim kamenca nema ali se ipak pali na svakih dva meseca.

Link to comment

Objasnili su mi to za dekalcifikaciju, ima kesica 200 din kosta pa se odradi kad se lampica upali. Pali se posle odredjenog broja kafa, a ne zbog samog stanja u aparatu.
Da li je štetno da se sipa česmovača u rezervoar direktno?

  • +1 1
Link to comment
Gde nabavljate te "reparirane" i koliko su jeftiniji?



....shiit has hit the fan.
Džezva, Ćirpanova 25, NS
Imaš i na KP oglase za gotovinu, nalog Milan/Milan džezva.

Ja sam moj platio 170eur, 3m garancije. Ne znam pošto je nov.
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Gde nabavljate te "reparirane" i koliko su jeftiniji?



....shiit has hit the fan.

 

Ja sam uzeo od ovoga https://novi.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/aparati-za-kafu/espresso-world-novi-sad-najbolje-od-espressa/oglas/7288622 ,mislim 50% cene novog, platio 180€. Ima i drugih, recimo ovaj u BG https://www.espressoplanet.rs/prodaja-polovnih-aparata/. To što je na sajtu uglavnom nema u radnji moraš da odeš i vidiš. Svi daju neku garanciju, recimo 1 godina.

 

Link to comment
4 minutes ago, vookela said:

Objasnili su mi to za dekalcifikaciju, ima kesica 200 din kosta pa se odradi kad se lampica upali. Pali se posle odredjenog broja kafa, a ne zbog samog stanja u aparatu.
Da li je štetno da se sipa česmovača u rezervoar direktno?

 

Pa ne znam da li je štetno, meni lepo u uputstvu koje je priložio prodavac piše Prolom. Najbolje pitaj direktno prodavca. Voda u BG je toliko puna kamenca pa mislim da to nije najbolja ideja.

 

Link to comment
1 hour ago, vookela said:

Objasnili su mi to za dekalcifikaciju, ima kesica 200 din kosta pa se odradi kad se lampica upali. Pali se posle odredjenog broja kafa, a ne zbog samog stanja u aparatu.
Da li je štetno da se sipa česmovača u rezervoar direktno?

Mislim da nije.Prohrom cevi su u aparatu i ako se uhvati kamenac,nece tek tako ostetiti,al opet u Norveskoj nema kamenca pa vrv zanemari Moj post

Edited by askeladden
Link to comment
  • 4 months later...

kineski lanac luckin coffee je izbacio alcohol-infused latte. alkohol je kineski baijiu od najpoznatijeg proizvodjaca kweichow maotai. taj njihov maotai kosta boga-oca i prodaje se toliko da je stalno deficit na trzistu. mislim da je najjeftinija flasa preko 200 evra. 

 

latte ima 0.5% i prodali su neke ludacke kolicine. nisam jos uvek probao

 

20230908043225_collageeee11.jpg&c=1

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

Kupuje li neko onu kafu u zrnu u DM-u, pakovanje od 1 kg i može li da mi opiše šta bih mogao da očekujem?

 

Ne volim kisele i ne volim kafe kod kojih dominira onaj dark roast ukus.

 

Dosta unazad sam na Lavazza Tierra kafama, na Kolumbiji i Brazilu. Kolumbiju već neko vreme ne nalazim na pijačnim tezgama, a prošlog vikenda sam izduvao i za Brazil kod dobavljača na Đermu. Možda je trebalo da prošetam i do Kalenić pijace, kako tamo stoje stvari?

 

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...