Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

E jos nesto vezano za kafu s nogu. Moram da dam kredit mrskom Starbaksu. Pricamo o espresu, naravno, a ne o onim budalastinama od slatkisa sa krimerima. Konfekcija, jbg, ali jedno tu znam da cu da dobijem korektan espreso koji nece da bude prejako, pregorko sranje. Volim uvek da odem u neki nezavisan coffee shop i podrzim mali biznis, ali se ispostavilo da u njima moras da imas srece da naletis na baristu koji zna da naoravi espreso kako valja. Dok ne nadjem nesto bolje, triple shot espreso iz Starbaksa mi je tamanica dozica da se razbudim ujutro.

Edited by bios
Link to comment

Ja pijem domacu ali volim makar povremeno da isprobam i te ovakve i onakve kafe sa dodacima. I aparate i sve, al kad je trebalo da prelomim i kupim sebi imala sam anxiety attack - josh jedno bice koje treba prati chistiti paziti da ne pobudja unutra, redovno opskrbljivati kapsulama, itd itd, neka hvala. Tako da ja sam tim dzezva i C kafa.

Link to comment
On 8. 11. 2023. at 13:45, Svemir Zeka said:

setila sam što ne pijem te kafe: ne podnosim mleko.

 

To je kao da kazes da ne jedes pljeskavice jer ne podnosis kupus.

Nego da ne ispada da te stolkujem Zekac, jepte se svi koji mislite da je ljubav prema ispijanju kvalitetne kafe neko fensi preseravanje. @kud u maglu Simoviću Ne verujem da potrosim vise od 40 sekundi od tebe kad pravim kafu.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Poludziber said:

To je kao da kazes da ne jedes pljeskavice jer ne podnosis kupus.

Nego da ne ispada da te stolkujem Zekac, jepte se svi koji mislite da je ljubav prema ispijanju kvalitetne kafe neko fensi preseravanje. @kud u maglu Simoviću Ne verujem da potrosim vise od 40 sekundi od tebe kad pravim kafu.

Koju spravu doma koristis?

Link to comment
50 minutes ago, Poludziber said:

To je kao da kazes da ne jedes pljeskavice jer ne podnosis kupus.

Nego da ne ispada da te stolkujem Zekac, jepte se svi koji mislite da je ljubav prema ispijanju kvalitetne kafe neko fensi preseravanje. @kud u maglu Simoviću Ne verujem da potrosim vise od 40 sekundi od tebe kad pravim kafu.

Ma daj bre :D ne mislim uopšte. Ja sam pitala u želji da probam, recimo sve spomenuto znam, e za ovu moka džezvu nisam znala, i to me zainteresovalo, najozbiljnije. Pa onda vidim bilo u lidlu gde redovno obilazim, pa mi je promaklo. 

I zato sam i pitala. 

E sad, da, mleko gde ide u većoj količini mi zaista ne prija. Mogu manje količine ili ona pavlaka. 

A od turske ne mogu da pijem ni ja sve koje postoje. Mislim, šta da kažem: sa sobom na putovanja vučem džezvu i kafu jer moram baš tu svoju ujutru da popijem. 

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Mislim, šta da kažem: sa sobom na putovanja vučem džezvu i kafu jer moram baš tu svoju ujutru da popijem. 

 

 

Moji roditelji isto. Smejala sam im se kad sam prvi put videla, al to je bilo pre 15 godina :D Sad ih totalno razumem.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Oldicna kafa moze se napraviti u French presi.  Evo kako:

Stavite u presu 3 vrhom pune kasicice fino mlevene kafe na vecu solju vruce vode.

Promesate malo i stavite poklopac sa klipom skroz gore.

Sacekate da se slegne 5-8 min i onda sipate veoma polako kafu u solju. 

Najvaznije je da ne pritiskate kafu klipom PRE sipanja u solju.

Znaci polako sipate (dekantujete) kafu i istovremeno polako pritiskate klip kako bi kafa isticala.

 

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...