Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

On 20. 10. 2023. at 15:40, Eleniko said:

kako kimbo 3x250 za 500 dinara, kod mojih mađara na kaleniću je jedna 350 što je inače najjeftinija kafa za moka pot generalno kod ovih prodavaca

 

upravo je inače pijem 8/12 je jačina pečenja i dobra je

 

perlu sam jednom ugrabio 2 komada kod jednog prodavca na drugom kraju pijace, bila je jeftina al je nikada ponovo nije dobio

 

nisam nasla kimbo na kalenicu, mozes li molim te da mi opises gdje je tezga?

Link to comment

tezga je u prolazu od njegoševe ka maksima gorkog, ona kao transverzala

 

ja kupujem kod drugog, ne prvog mađara

 

ali kimbo nema uvek, i ja sam se iznenadio da je bilo i moguće je da sam uzeo poslednju ciglicu

Link to comment

Moram nešto da učinim po pitanju kafe a ne znam šta.

Muž ne voli instant kafu a ja ne volim tu domaću kuvanu.

Oboje volimo espreso ali nemam divajs :sad:.

 

Kod prijateljice sam probala iz onog aparata Nespresso i dopala mi se.

Sad vidim da nešto tako ima i lavazza a Italijanima više verujem kad je kafa u pitanju. Vidim da su te kapsule kod lavazze 50 din komad a što je za nas prihvatljivo jer pijemo samo jednu kafu dnevno, tu jutarnju i baš volimo da je gustiramo.

 

Ima li ko iskustva sa ovim aparatićima i kafom ?

 

Ili bi ipak bilo bolje kupiti pravi espreso aparat? Koje su to cene uopšte i šta je dobro za kućnu upotrebu?

Link to comment

ja danas video taj lavazza na kapsule, nisam znao da ima niti znam bilo šta o njemu

 

nespresso imam već duže vreme i zadovoljan sam, imam onaj prosti koji pravi samo kratki i dugi espreso bez dodataka za mlečnu penu i kapućino. nespreso kapsule su 60+ dinara i ima ih najrazličitijih vrsta, lavazza i illy prave kapsule za nespresso aparate al su meni njihove kafe za nijansu lošije, imaju i costa coffee i starbucks al su tek one šit(te lavazza i illy ima na pijacama i one su oko 50ak dinara)

 

sad nespresso ima aparat za neke veće kapsule al ne znam u cemu je fora, svakako kad dođeš u radnju možeš da probaš i da se raspitaš

 

 

espreso aparat je bolji, al on košta više, zauzima mnogo više prostora u kuhinji, mora da ima mlin(da se kafa melje pre pravljenja), ako ti ne smeta ovo cimanje onda je takav aparat prava stvar. ima na nbg servis koji prodaje servisirane aparate i to je best buy. ovi kućevni koje imaš po radnjama su sranje i prave lošu kafu, a oni koji valjaju su preskupi

 

a ima i moka pot

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a ima i moka pot

meni drugarica poklonila moka pot a ja ga nisam ni isprobala :isuse:

ne znam, čini mi se da je nešto nepraktično korištenje? Ili ne ?

i da li je ta kafa kao ona američka, retka ?

 

 

Edited by dùda
Link to comment
10 minutes ago, dùda said:

meni drugarica poklonila moka pot a ja ga nisam ni isprobala :isuse:

ne znam, čini mi se da je nešto nepraktično korištenje? Ili ne ?

i da li je ta kafa kao ona američka, retka ?

 

 

 

uzmi moka pot i nauci pravilno da ga koristis i bice super, nije retka kafa.

 

 

Edited by 3opge
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

moka pot je najjednostavnija kafa za pravljenje i pravi baš jaku kafu intenzivnog ukusa

 

jedino ne mogu da se oslobodim verovatno i podsvesno metalnog mirisa, mislio sam da će nestati vremenom, kad se uhvati patina od nepranja deterdžentom :isuse:, dao sam mu šansu ali  ništa. doduše probao sam naj-basic džezvu, onu štu se dobije u maxiju uz 200 kafe :srdoc:

 

za sada nabolja kafa koju sam probao je filter pour-over, jeste totalno hipsterski i treba da se džedži pola sata iznad nje dok se pravi, tako da nije za svaki dan nego samo kad se ima vremena,  da se ugodi sebi, ili u kafiću, ali neverovatno kakve intezitete mirisa i ukusa izvlači iz kafe

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

sasvim kratka kafa koju pravim kod kuce u moka potu bude jaca od kafickog ristreta.

 

ja je stvarno totalno skratim, na par gutljajcica. svima oko mene je prejaka ali to je zato sto su svileni.

 

uzimam perla espreso kafu u maksiju, a ako kupujem u kafeterijama (to od perle naovamo rijetko radim) trazim da je samelju za moka pot.

 

edit, imam moka pot bialetti i neki iz kafeterije, ne daju metalni ukus. ni lavazza ako dobro pamtim, njega koristim rijetko jer je veci, a nemam srodnu dusu po ovom pitanju.

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

perla je 770 din za 250 g, ali kupujem je kad je snizena na 580. nazalost, nemam pojma koliko soljica izvucem iz nje, nisam se potrudila da mjerim.

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

@DUDA *Koliko otprilike košta ta kafa za moka pot ? Mislim, po šoljici ?"

 

Zavisi od cene kafe, ja koristim uglavnom Tchibo Family, najnovija cena, novosadske pijace ,roba iz Mađarske,  250 dinara za 250 grama ,  traje oko mesec dana za dva produžena jutarnja espressa , ako ćemo da računamo , izađe 4 din šoljica kafe, što i nije neka stavka.
Kafu pijem samo ujutro, preko dana retko.
Zanimljivo je da tu cenu  nisam našao u Mađarskoj,  u svakom supermarketu, od Tesca na dole, je znatno skuplja. 

 

TF230.jpg

Edited by Pegin
matematika
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...