Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Ljudi moze mala pomoc? Treba da kupim automat za kafu kucni za poklon za useljenje.

Pogledala sam neke nes aparate onlne, ali mi nista nije jasno (nikad nisam to koristila).

 

Dakle sta je najrazumniji aparat - da se relativno lako odrzava, da mogu one ampule i dal onda ide ista marka ampula kao aparat ili mogu i drugi brendovi?

Kakva je situacija sa mlekom - mora li specijalni model masine, ili moze mleko kroz ampulu/da se doda kasnije i dal to radi posao. Ili da uzmem nesto od onih skupljih?

Jel moze neko da posavetuje u smislu sta je neka razumna masina za kucu iz iskustva? I jako bitno da nije zahtevno za ciscenje posto osoba kojoj kupujem tesko da zeli ne znam koje vreme da provede rasklapajuci i peruci.

 

Link to comment

ja rabim nespresso, meni se sviđa kakvu kafu pravi pa sam ga zbog toga i uzeo

:fantom:

 

koristi isključivo kapsule. ima originaltm nespresso, ima illy(odlične), starbaks, kafeterija itd. viđao sam na ebay imaju i neke višenamenske kapsule u koje sam stavljaš kafu al mislim da nije vredno cimanja. mleko nema u kapsulama već se uzme aparat koji ima onu pipu za penu. kapsule su oko 60 din nespresso, na pijacama ima ovih illy i sl za 10 do 20 din manje. nema nikakvog pranja aparata, možda s vremena na vreme proturiš jednu dozu sirćeta kroz isti, al nije neophodno

 

ima i dolce gusto aparat za ampule, al ne znam ništa o tome, niti sam ikada probao

Link to comment
5 hours ago, Mel said:

Ljudi moze mala pomoc? Treba da kupim automat za kafu kucni za poklon za useljenje.

Pogledala sam neke nes aparate onlne, ali mi nista nije jasno (nikad nisam to koristila).

 

Dakle sta je najrazumniji aparat - da se relativno lako odrzava, da mogu one ampule i dal onda ide ista marka ampula kao aparat ili mogu i drugi brendovi?

Kakva je situacija sa mlekom - mora li specijalni model masine, ili moze mleko kroz ampulu/da se doda kasnije i dal to radi posao. Ili da uzmem nesto od onih skupljih?

Jel moze neko da posavetuje u smislu sta je neka razumna masina za kucu iz iskustva? I jako bitno da nije zahtevno za ciscenje posto osoba kojoj kupujem tesko da zeli ne znam koje vreme da provede rasklapajuci i peruci.

 

 

Koliki ti je budžet za poklon? 

Nespresso aparati koji koriste kapsule su u rangu 13-38000din. https://www.nespresso.rs/rs/aparati?gclid=Cj0KCQjwnP-ZBhDiARIsAH3FSRcRycqXwNQORrgx8YeFPHZ1iFDf6iN1t9YQ5pJnazTWYBDf8PosbmAaApHEEALw_wcB

Tri poslednja i najskuplja imaju mogućnost mleka/pene. Ovi aparati su najlakši za održavanje tj. skoro da ga ni nema. Mislim de je to nešto što bi ti odgovaralo za poklon.

 Ne volim te kapsule, ne dopada mi se ukus,  plus su kapsule u eksploataciji cca tri puta skuplje od klasičnih espreso mašina. Od 1 kg kafe koju plaćam oko 1600din dobijam preko osamdeset kafa sa 12g kafe. Jedna kafa =20din.

Ja koristim ovo, što je u rangu oko 500€:

632756c9-b80e-39fd-a7a4-8520add7b70d?height=1000&quality=80&withoutEnlargement=true&v=2

 

 

Link to comment
On 19.8.2022. at 9:02, Ras said:

Oni koji piju klasičnu domaću ("tursku") kafu (ja ne), možda mogu da probaju Pržioničar kafu, što je brend Gradske pržionice.

Vidim da je IDEA ima u ponudi.

Evo da prijavim da sam probao, baš sam brz, trebalo mi je samo mesec i nešto...meni se sviđa, dobar je ukus i fino se onako gusto ukuva, tako da hvala na preporuci.

Link to comment
On 7.10.2022. at 22:13, Luther said:

 

Koliki ti je budžet za poklon? 

Nespresso aparati koji koriste kapsule su u rangu 13-38000din. https://www.nespresso.rs/rs/aparati?gclid=Cj0KCQjwnP-ZBhDiARIsAH3FSRcRycqXwNQORrgx8YeFPHZ1iFDf6iN1t9YQ5pJnazTWYBDf8PosbmAaApHEEALw_wcB

Tri poslednja i najskuplja imaju mogućnost mleka/pene. Ovi aparati su najlakši za održavanje tj. skoro da ga ni nema. Mislim de je to nešto što bi ti odgovaralo za poklon.

 Ne volim te kapsule, ne dopada mi se ukus,  plus su kapsule u eksploataciji cca tri puta skuplje od klasičnih espreso mašina. Od 1 kg kafe koju plaćam oko 1600din dobijam preko osamdeset kafa sa 12g kafe. Jedna kafa =20din.

Ja koristim ovo, što je u rangu oko 500€:

632756c9-b80e-39fd-a7a4-8520add7b70d?height=1000&quality=80&withoutEnlargement=true&v=2

 

 

 

Budzet moze da bude i za te skuplje aparate, posto je sestra u pitanju, jedini kriterijum je da ne kupim nesto sto ce joj skupljati prasinu.

Tako da cu je pitati jel probala ampule i da li joj se svidjaju, ili da idem na neki aparat koji koristi mlevenu kafu (i hvala za preporuku!)

Nije mi palo na pamet da joj se mozda stvarno ne bi ni svidele ampule, ne znaci da nece, ali def treba da proba negde.

Hvala za savet!

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ajmo još jednom...

 

Saeco je vlasnik brendova Filips, Gagia i Saeco. Unutra idu iste komponente, cene su različite zbog brenda, količine hroma, touchscreen.a, i ostalih za kafu nebitnih detalja. 

Delovi su standardni, i zato su odlične za održavanje 

 

Sve koje guraju mleko kroz sebe su sranje za održavanje. Pogotovo ako se pije 1-2 kafe dnevno (previše posla po kafi)

 

Nescafé aparati su govno, i za kafu i za ekologiju, i za servisiranje. Ako baš mora, bar uzmite one kapsule što se pune

 

---

 

dobio kafu iz Brazila, upravo je zgotovio - nije loša, bila bi još bolja da je malo manje spaljena. Ovako vuče na portugalske (ili portugalske vuku na brazilske :) )

 

https://www.cafe3coracoes.com.br/nossos-produtos/dia-a-dia/extraforte/

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

perla espreso kafa, ima je samo u maksiju po cijeni od 700 i nesto dinara za 250 g (a cesto je snizena na 500 i nesto) je cini mi se najjaca od svih koje se mogu naci u marketima. nije najprofinjenija ali mnogo vise mi odgovara od mlohavih lavazza i slicnih iz stalne ponude (kimbo nazalost ne moze da se nadje lako). preporuka.

Link to comment
On 27.11.2022. at 9:49, morgana said:

perla espreso kafa, ima je samo u maksiju po cijeni od 700 i nesto dinara za 250 g (a cesto je snizena na 500 i nesto) je cini mi se najjaca od svih koje se mogu naci u marketima. nije najprofinjenija ali mnogo vise mi odgovara od mlohavih lavazza i slicnih iz stalne ponude (kimbo nazalost ne moze da se nadje lako). preporuka.

da, kimbo zakiva!

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...