Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Putujem za Istanbul na 5 dana, poslovno, Air Serbia. Kakva je procedura oko ručnog prtljaga, koliko su na aerodromu rigorozni oko dimenzija ili kilaže? U mali kofer 50x40x20 ne moze nista da stane, a imam torbu malo vecih dimenzija ali mogu natrpati do 8 kg što je limit. 
 

Vidim da je za tečnosti ograničenje 100ml, parfem ili aftershave, to valjda prolazi. Ovi debili iz agencije nam “pojasnili” u mejlu da je to dozvoljeno ali da na kontroli mogu da bace ako hoće! :isuse:

Link to comment

Moja preporuka je da svu kozmetiku stavis u pravi prtljag ako mozes. Mene su par puta iscimali po EU zbog toga.

Ako putujes bez velikog prtljaga a ides u hotel nemoj ni nositi kozmetiku.

 

Nikada mi jos nisu vagali rucni prtljag a i sa dimenzijama nije bilo problema sve dok ne nosis vizuelno ogromno. :)

 

Ne pomaze puno post ali eto ...

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment

Ma neće da "bace šta hoće" jer eto tako, ali viđala sam dosta ljudi koji očigledno nisu znali sve detalje pa su morali da ostavljaju dosta toga.

 

-- mogu da se nose flašice/posude od maksimalno 100ml

-- sve zajedno ne može da bude više od litra

-- sve mora da bude spakovano u onu providnu kesicu "za dokaze" (sa nekom vrstom rajsferšlusa odozgo)

-- sme samo jedna takva kesica po osobi

 

Ja dosta putujem samo sa ručnim prtljagom i takvim stvarima u njemu, i nikad nisam imala problema.

 

A naravno, ako svakako imaš i prtljag koji predaješ, najjednostavnije je da sve to staviš tamo, ako ništa drugo imaćeš manje posla na kontroli.

 

Btw, u Beogradu mi nikad nisu tražili da vadim računar  na kontroli, a svugde drugde gde sam putovala po Evropi traže (a nekad i elektronsku knjigu i tablet)

  • +1 1
Link to comment

Imamo samo ručni prtljag do 8kg onaj "iznad glave" i imamo pravo na manji ranac, ili torbu za lap top koji ide "ispod sedišta".

 

Već sam putovao sa posebnim prtljagom (onim oko 20kg), oko toga znam detalje, više me brine ovaj "ručni" koji nosim sa sobom.

Link to comment

Ja sam u airserbia u tom rancu za ispod sedista nosio 3 tableta, gopro sa sve onom dzamutkom od 2 kila od stativa i 120 aksesorija i niko nista nije merio. Torbu za gore jesu. Tako da podeli i opusteno.

Link to comment

Ja ne pamtim kada sam imala tu providnu kesicu za tečnost, i čak ni ne vadim ništa iz ranca jer nemam mnogo toga (obično kapi za oči, nekad pasta za zube, tubica pantenola) i nikada mi niko nije pravio problem zbog toga. Moj je utisak da oni na ekranu sve to jako dobro vide i da nema zapravo potrebe za izdvajanjem. Sa druge strane, ako čovek ima više bočica nečeg, sigurno je zbog njega samog lakše da to sve grupiše na jedno mesto.

Link to comment
Ja ne pamtim kada sam imala tu providnu kesicu za tečnost, i čak ni ne vadim ništa iz ranca jer nemam mnogo toga (obično kapi za oči, nekad pasta za zube, tubica pantenola) i nikada mi niko nije pravio problem zbog toga. Moj je utisak da oni na ekranu sve to jako dobro vide i da nema zapravo potrebe za izdvajanjem. Sa druge strane, ako čovek ima više bočica nečeg, sigurno je zbog njega samog lakše da to sve grupiše na jedno mesto.

Kad ne letis iz/u UK - ovde se obavezno vadi iz rucnig prtljaga.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Pre par dana na aerodromu Beograd su na AS letu kod cekiranje karte zeni merili kofer za rucni prtljag. Imala je 9,5 kg, pa je morala da vadi visak tezine u drugu torbu. 

Let je bio za Milano.

 

Link to comment
47 minutes ago, x500 said:

Pre par dana na aerodromu Beograd su na AS letu kod cekiranje karte zeni merili kofer za rucni prtljag. Imala je 9,5 kg, pa je morala da vadi visak tezine u drugu torbu. 

Let je bio za Milano.

 

Fala bogu. Muka mi je od cergara sa kofercinama, dzakovima i ostalim kabastocama koje unose kao rucni prtljag pa nema mesta za regularan ranac.

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, maheem said:

Fala bogu. Muka mi je od cergara sa kofercinama, dzakovima i ostalim kabastocama koje unose kao rucni prtljag pa nema mesta za regularan ranac.

Nazalost, bas to se desava. Ona je iz malog kofera, rucni prtljag, vidak stvari prebacila u ceger. Umesto jednog kofera i tasnice na kraju je dodala i ceger. :(

od kako se naplacuje check-in prtljag, putovanje avionim izgleda sve vise kao autobus u Peru :(

samo fali kavez sa zivim pilicima

  • +1 1
Link to comment

Meni je ogavno ovo sad na čekiranju 20kg, ali jedan komad.
Pa ako je bitna kilaža kakve veze ima broj kofera?
Naravno biće neki izgovor tipa nije isto naređati 3 i 6 kofera ali mislim da je to proseravanje...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
  • 1 month later...

dal postoji opcija kada npr letis do destinacije sa presedanjem, da promenis plan i izadjes na aerodromu na kom presedas ? pod uslovom naravno da imas samo rucni prtljag. da li ce to biti neki sigurnosni problem?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...