Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Konačno Tesla ima normalan parking za nas koji dolazimo sa strane da bi leteli, a ostavili auto. Doduše, bilo je i ima drugih “privatnih” parkinga, ali ovaj je  profi. Veliki parking na otvorenom za, ako se ne varam, 1500 vozila. Parking je na par minuta vožnje od aerodroma, pokriven kamerama, odlično osvetljen. Bus tamo-vamo vozi na svakih 10 min. Dan parkiranja je 300 din (2.5€) što je sasvim pristojno naročito imajući u vidu cene taksija od i do aerodroma. Naplata je klasična, na rampi se uzme kartica, po izlasku plati i to je sve. 
google maps: R853+9Q

  • +1 5
Link to comment

Ne znam brate miki, duze mi je trebalo da prodjem carinu nego let od minhena do beograda, kolona ljudi, 11 sletenja za 20min pa posle na stari terminal za korona test, oa drndaj 3 kofera preko sodera, srecom slusala muziku sa Spotify da se ne nerviram toliko

IMG_20230106_171445_copy_769x1704.jpg

Link to comment
13 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nosis tri kofera? :blink:

 

Dva cekirana i jedan kabinski?

 

Ja cesto donesem dva kofera i ranac u BG.

Edited by jms_uk
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, ultra plasticni said:

 

tako se ide na zimovanje na kop

 

Ma jok. Nosim poklone za bffs i za kucu neke pizdarije. Sve moje sam usisala u jednu polovinu kofera a jakne skijaske imam na oba mesta da ih ne bih stalno nosala. U carry on nosim gace, carape, majice pidzamu i trenerke i jedne farmerke. 

Vracam se kao i uvek sa carry on u koferu a jedan ostavim ili poklonim kome treba od mojih. 

 

Te zimske stvari su dzemperi, ponela sam 5, od toga 3 nikad nisam jos nosila a imam ih preko 2 godine. Verovatno cu ih ostaviti ovde. Tip sam da nosim dok se ne raspadne jedno isto. 

Edited by mustang
Link to comment
10 hours ago, jms_uk said:

 

Dva cekirana i jedan kabinski?

 

Ja cesto donesem dva kofera i ranac u BG.

 

Plus sam imala tasnu vecu i vecu kesu ko sa pijace :lolol: gde mi je kaciga i box cigara iz duty free.  

 

Dobar bio avion a 350-900, jedino sto sam morala da se zalim da neka stujardesa ima tezak hod, patos mu je djoka u ovom avionu, ko plywood da je, a ova gazi kao jeti, a metar i zilet je. Taman se ususkam, evo ti nje. Trauma sa njenim hodom.  posle je prolazila kroz drugi red. Ajd u tri lepe, spavamo svi ona fakin ko da gori kuca  

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Frekventni letači: ako se stiže kasno na aerodrom Nikola Tesla (sletanje 23:10 po redu vožnje) - da li je problem da se nađe taxi (ono gde se izdaju vaučeri za taxi, ako to još postoji, da li radi u to vreme?) Da l' se moraju imati dinari, ili su evri OK (za na aerodromu?) U vezi s tim, ima li menjačnice u okviru aerodroma, i da l' radi non-stop ili ne?

 

Jel još tamo nešto raskopavaju, ili su završili?

 

(Izvinjavam se ako su ova pitanja već bila, ali svejedno to se ionako stalno menja.)

 

Link to comment
2 hours ago, Indy said:

Frekventni letači: ako se stiže kasno na aerodrom Nikola Tesla (sletanje 23:10 po redu vožnje) - da li je problem da se nađe taxi (ono gde se izdaju vaučeri za taxi, ako to još postoji, da li radi u to vreme?) Da l' se moraju imati dinari, ili su evri OK (za na aerodromu?) U vezi s tim, ima li menjačnice u okviru aerodroma, i da l' radi non-stop ili ne?

 

Jel još tamo nešto raskopavaju, ili su završili?

 

(Izvinjavam se ako su ova pitanja već bila, ali svejedno to se ionako stalno menja.)

 

Raskopavaju i dalje.

Imas bankomate i aparate menjacnice posle pasoske kontrole, tj. u prostoriji za preuzimanje prtljaga.

Taxija bi trebalo biti u to vreme. Oni stoje na putu kad izadjes iz aerodroma, komandni toranj nek ti bude orijentir.

Mozes da bukiras prevoz na adresu pa te vozac saceka na izlazu. Ja sam na brzaka izguglao ove: https://www.daf-travel.com/24-7-aerodromski-servis

1800 dinara mi je izbacio cenu do centra.

Edited by maheem
  • +1 1
Link to comment
On 8.1.2023. at 11:42, Spirit said:

Konačno Tesla ima normalan parking za nas koji dolazimo sa strane da bi leteli, a ostavili auto. Doduše, bilo je i ima drugih “privatnih” parkinga, ali ovaj je  profi. Veliki parking na otvorenom za, ako se ne varam, 1500 vozila. Parking je na par minuta vožnje od aerodroma, pokriven kamerama, odlično osvetljen. Bus tamo-vamo vozi na svakih 10 min. Dan parkiranja je 300 din (2.5€) što je sasvim pristojno naročito imajući u vidu cene taksija od i do aerodroma. Naplata je klasična, na rampi se uzme kartica, po izlasku plati i to je sve. 
google maps: R853+9Q

 

300 dinara na dan je ultra jeftino. Ja uvek ostavljam auto ovde (kad letim na 4-5 dana):  https://www.aerodromparking.com/cenovnik/ 

 

Jel imas sajt tog parkinga ili neki kontakt telefona? Ispade duplo jeftiniji od svih ostalih parkinga na tom potezu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...