Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

 
ideja je bila da se ne cima familija jer oni voze dzabe, a to je najskuplja varijanta

Gledaj da idu na NBG stanicu.
Jeftinije je i pristupačnije.
Ima lift sa prizemlja na peron.
Kartu možeš kupiti online samo pokažeš kod iz mejla kondukteru.



....shiit has hit the fan.
Link to comment

lufthanza sutra strajkuje. strajk upozorenja.

vec je oko 1000 letova sutra i u cetvrtak, iz frankfurta i minhena, otkazano. i u petak ce sigurno biti haos

  • +1 1
Link to comment
On 19.7.2022. at 8:59, radisa said:

Pa ja sma prvo pitao, kad su krenuli da renoviraju prugu, zašto nisu skrenuli voz do Tesle,,, Mislim, to je toliko normalno i očekivano da bude, da zaista treba biti idiot ili imati neku finansijsku dobit iz izostavljanja, da to ne uradiš...

 

Moglo je tako biti super kad se putuje avionom negde, dođem u NS na stanicu, uđem u voz, izađem na Tesli i sve super... Ne bi ni osetio... Ovako, vozi do BG, vijaj parking, pizdi zbog raskopanog prilaza, pizdi zbog cena parkinga, pizdi zbog ovog ili onog... Ma...

 

Isto. Verovatno tačan odgovor je da postoje planovi za aerodrom i planovi za železnicu i leva ruka ne zna šta radi desna. To je rekao bih čak uobičajen slučaj, koji može da se ispravi ako neko razume značaj toga i hoće da podmetne svoja leđa da se to ispravi. Ali kad se rukovodioci biraju po manjku kičme, onda ništa od toga. Mislim, imamo glavni grad gde će metro da zaobiđe železničku stanicu, koja već sad nije ničim povezana. Voz do aerodroma je preveliki zalogaj za toliku kurcobolju i stavljanje ličnih interesa na prvo mesto.

 

Taksisti su premale ribe da se tu išta pitaju. Tolerisanje toga je isto kurcobolja ili neko uzima svoj deo, a nijednom beskičmenjaku se ne isplati da talasa.

Edited by Venom
  • +1 1
Link to comment

plan generalne regulacije šinskih sistema u beogradu sa elementima detaljne razrade (usvojen 08.11.2021)

 

3.2. ПЛАНИРАНО СТАЊЕ

3.2.1. ОПИС ПЛАНИРАНЕ ЖЕЛЕЗНИЧКЕ МРЕЖЕ

 

Планирано је увођење и реализација линије 4 БГ воза на потезу од службеног места - железничке станице Нови Београд до Аеродрома "Никола Тесла" и даље ка насељу Сурчин – Сурчинској улици, односно ка Националном стадиону и касније кроз подручје општине Сурчин ка Обреновцу. Осим станице у зони путничког терминала Аеродрома "Никла Тесла" планирана је и станица Аутопут како би се омогућила веза са друмским уводним правцем који са југозапада уводи саобраћај у централну градску зону. Траса путничке железничке пруге потребно је у потпуности водити одвојено од трасе теретне пруге. Пруга је планирана као двоколсечна са ширином колосека од 1435mm и међуосовинким растојањем између колосека од 4m. Дужина планиране линије 4 БГ воза на деоници од службеног места - железничке станице Нови Београд до Националног стадиона била би око 23,5km.

  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, Ros said:

lufthanza sutra strajkuje. strajk upozorenja.

vec je oko 1000 letova sutra i u cetvrtak, iz frankfurta i minhena, otkazano. i u petak ce sigurno biti haos

 

 

Nasli bas sad ....kao njihov lojalan putnik, smaraju me vise njihove drame i pravila.  

 

 

Link to comment
42 minutes ago, mustang said:

 

 

Nasli bas sad ....kao njihov lojalan putnik, smaraju me vise njihove drame i pravila.  

 

 

 

to je strajk upozorenja u pravo vreme. naime, u petak je poslednji dan skole u bavarskoj, i ako bi za vikend strajkovali, onda bi to bio totalni haos. 

Link to comment
19 hours ago, Ros said:

 

to je strajk upozorenja u pravo vreme. naime, u petak je poslednji dan skole u bavarskoj, i ako bi za vikend strajkovali, onda bi to bio totalni haos. 

Nevezano za letenje, ali kakve to skole traju do kraja jula?

Edited by Peter Fan
Link to comment
2 minutes ago, Peter Fan said:

Nevezano za letenje, ali kakve to skole traju do kraja jula?

 

mnoge nemacke skole traju do kraja jula. u bavarskoj skola krece 2-og utorka u septembru, a zavrsava poslednjeg petka u julu. u berlinu ce deca vec pocetkom avgusta da krenu u novu skolsku godinu. zato je bavarska ima krajem maja/pocetkom juna dve nedelje raspust

 

jednostavno, nemacka ne moze sebi da "priusti" da cela drzava krene istog dana na raspust. to bi bio ogroman haos. i ovako bude haos za prvi vikend raspusta u bilo kojoj pokrajini. to se posebno oseti na jugu kad krene balkan na odmor.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Na Surcinu je malo manji haos. Parking u rupi je sada samo za taksiste. Parking P3 je za kraca cekanja obicnih putnika. Ako izuzmemo indijance parkirane po desnim ivicama kolovoza, ostatak je ok, uzimajuci u obzir da ima puno radova.

Link to comment

Zena kad je stigla oko ponoci na Surcin, tek je neki 10 taxi bio spreman izdati racun. I to dobila ceduljicu rukom ispisanu. Pa zar to nije reseno do sad?

Link to comment
Zena kad je stigla oko ponoci na Surcin, tek je neki 10 taxi bio spreman izdati racun. I to dobila ceduljicu rukom ispisanu. Pa zar to nije reseno do sad?

Očekivao si fiskalni?



....shiit has hit the fan.
  • Haha 1
Link to comment

@Frank Pembleton

Ili barem neku istampanu formu gde se samo popuni iznos ili vreme.

 

Mislim nije problem jer je firma vec navikla s obzirom na obim putovanja u BG. 

 

Btw.

Zvanicna preporuka firme je da se uvek koristi Pink Taxi jer izdaju racune.

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment
[mention=295]Frank Pembleton[/mention]
Ili barem neku istampanu formu gde se samo popuni iznos ili vreme.
 
Mislim nije problem jer je firma vec navikla s obzirom na obim putovanja u BG. 
 
Btw.
Zvanicna preporuka firme je da se uvek koristi Pink Taxi jer izdaju racune.

Pa ja sam mislio na to kad si rekao "napisan rukom" na ona štampani sa praznim poljima i pečatom...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...