Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Najcudnije od svega je sto se obicno prtljag proglasi izgubljenim posle 20-30 dana i ne trazi vise. 

 

I ako se nadje posle, onda zavrsi na aukcijama.

 

Skroz netaknuto sve unutra, plus ima originalni lugagge tag (samo danas prelepljen nekim novim za ground handling).

Link to comment

Pa ne mogu da se ponasaju regularno jer okolnosti na aerodromima nisu regularne posto su se resili pomocnog osoblja u epidemiji.
Verovatno ce mnogi gace dobijati sa zakasnjenjem dok se situacija ne unormali. Gde da daju stvari na aukciju, a nisu isporucene njihovom zaslugom.

 

Ne znam da li biranje direktnog leta ko moze i gde postoji moze da pomogne.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Verujem to je i meni frka, pa sve sto mogu za ostajanje pakujem u rucni, ako iole moze da prodje. A gace i ostalo cu za nuzdu da kupim.

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 hours ago, jms_uk said:

Ne znam na koji topik bih ovo:

 

Upravo su mi doneli kofer koji sam cekirao na Heathrow-u 22. aprila (za Beograd preko Ciriha)...

 

Skroz bizarno. I jos tebi da se desi! Ali videli smo kakva je situacija, pa sad i ne cudi..

 

//Ja se nadam da ce se smiriti situacija do neke jeseni, voleli bismo u cemernom novembru da odletimo u neki topliji kraj (citaj Spaniju) a za tamo ce nam ipak trebati nesto malo odece, drugo je kada idemo za Beograd gde imamo sve.

Link to comment

Ja sad gledam karte za BEG za oktobar i izgleda da ce biti opet isti ovi Swiss letovi za odlazak[emoji2359]

Prema ovim luggage tag-ovima, dan pre je stigao kofer iz Zeneve, a nekoliko dana ranije tamo iz Dablina.

Ispod toga, original tag iz aprila LHR-ZRH-BEG [emoji2371]

Jedino sto mi pada na pamet je da AerLingus i Swiss koriste isti terminal na Heathrow-u.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

A Wizzair? On ide iz Lutona bese? Neka logika mi je da ce manje rusvaja biti na manjim aerodromima.

 

Ne ide svaki dan, a i nije bas finansijski povoljniji kad se doda dosta prtljaga.

Link to comment

U cetvrtak je Surxin delovao OK za aerodrom u renoviranju.

 

Jutro, nedelja, je haos na prilaznim putevima. U samom aerodromu je situacija, barem za mene OK. 

Ko leti sa AS imace malo duze cekanje na cekiranju.

Link to comment

Na delu gde se podize prtljag je haos. Ima stotine (ako ne i stotine kofere) koji su zatrpali proator oko onih pokretnih traka. Ko moze neka leti samo sa rucnim prtljagom.

  • +1 1
Link to comment
On 30.7.2022. at 20:39, jms_uk said:

Ja sad gledam karte za BEG za oktobar i izgleda da ce biti opet isti ovi Swiss letovi za odlazakemoji2359.png

Prema ovim luggage tag-ovima, dan pre je stigao kofer iz Zeneve, a nekoliko dana ranije tamo iz Dablina.

Ispod toga, original tag iz aprila LHR-ZRH-BEG emoji2371.png

Jedino sto mi pada na pamet je da AerLingus i Swiss koriste isti terminal na Heathrow-u.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Jesu, oba su na T2 i polecu sa A gates.

Link to comment

Šta se dešava na aerodromu u Tirani? Vraćaju se neki letovi a drugi kruže... posle ponoći od 10 predviđenih letova sleteo je samo jedan i to cargo. Black-out?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Pasoška kontrola na beogradskom aerodromu izgleda kao koncetracioni logor. Službenik koji viče iz sveg glasa (na srpskom) na induse u redu da se ne pomeraju, dok propušta sve belce iza njih. Onda dođe nadrkana službenica i naredi im da stanu u poseban red "one by one" i da čekaju. Svako malo izvode nekog i vode ih u zatvorenu prostoriju, a sumnjam da su unutra pristojniji.

 

Koliko sam shvatio to su njihovi gastarbajteri - najamni radnici koji rade ovde po plantažama za 300-400EUR. Verovatno dolaze preko agencija i treba im kilo birokratije, a to znači više posla od pukog udaranja pečata za bogove iza pulta.

 

Na kraju kada prođu ovu ološ, čekaju ih taksisti koji im pokretom ruke naređuju da ostave torbe pored njih. Ako i njih izbegnu, ostaje samo da lutaju kroz ono gradilište ispred.

 

 

 

 

  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...