Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja sam juče prošao pasošku, doduše na odlascima. Nikad brže nisam prošao ni sekjuriti ni pasošku. Sve fino i ljudski.

A onaj atr što leti do Nikole Tesle, ne znam dal je grdje što majstor na onu žegu nije pustio klimu (ili ne radi) ili što je pola aviona povraćalo pri manevru za sletanje jer je kapetan em skretao svakih 100 metara em je pri skretanjima naglo spuštao avion barem za 20 metara.

Link to comment

Ja sam u nedelju uvece isto prosao na izlazu bez problema, ali mislim samo zato sto nije bila velika guzva. Pasoska je ostala ista, ali sada je security centralizovan. Mislim da je to pogresna odluka jer sad imaju usko grlo, kao i na svim modernim aerodromima. Jasno da je logisticki lakse imati sve uredjaje i osoblje na jednom mestu, ali recimo stari Tegel i Beograd su imali security na gejtu, to je milina, ja sam uspevao da na Tegelu za rane jutarnje letove krenem od kuce 45 minuta pred poletanje i stignem na let bez problema zbog toga. 

 

Vidim takodje da su se ponovili skenerima, sad pustaju i vodu i uredjaje mozes da ostavis u rancu. 

Link to comment

Deluje prilicno brzo. Juce je na NT bilo u redu za sekjurti jedno 120 ljudi. Prosao skeniranje i pasos za 10 minuta. Pasoska je pitala gde idemo, zalepila pecat i cao. Niti je skenirala pasos niti bilo sta drugo, samo drus pecat i cao. Sekjuriti je smesan. Jeste deluje kao modernizovanje ali sam zapistao na skeneru kao dizalicu da nosim u dzepu. Sve sto su uradili je barutna rukavica, tako da sam stvarno mogao da ponesem bilo sta metalno. Imaju dosta skenera i kucica za pasose, valjda zbog obima poslova pa ne bi trebalo da se prave cepovi kada je vise putnika (ako ih otvore). Ali hodanje do C10 gejta, ono je spremanje za polumaraton. 

Link to comment

Aerodrom Bodrum, avion za BG kasni 4h tj jos nije krenuo iz BG ka Bodrumu.

Nema zvanicnog objasnjenja, ali verovatno kasne zbog oluje u Srbiji i Grckoj.

Da li ima svrhe zaliti se, tuziti kompaniju ili da iskuliram?

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

Aerodrom Bodrum, avion za BG kasni 4h tj jos nije krenuo iz BG ka Bodrumu.

Nema zvanicnog objasnjenja, ali verovatno kasne zbog oluje u Srbiji i Grckoj.

Da li ima svrhe zaliti se, tuziti kompaniju ili da iskuliram?

Iskuliraj

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Milosh76 said:

Aerodrom Bodrum, avion za BG kasni 4h tj jos nije krenuo iz BG ka Bodrumu.

Nema zvanicnog objasnjenja, ali verovatno kasne zbog oluje u Srbiji i Grckoj.

Da li ima svrhe zaliti se, tuziti kompaniju ili da iskuliram?

 

Probaj posle da dobijes kompenzaciju za let koji kasni preko 3h direktno kod aviokompanije

  • Hvala 1
Link to comment

Idem u Rim preko Wizza u utorak i svakako cu probati da popricam sa nekim na Aerodromu.  AKo mi daju neki popust na let preko airserbia, sto da ne i to je nesto :D

 

Inace u Bodrumu su ispali korektni (mozda to i moraju, ne znam), dali su nam 2 puta sendvic i sok/vodu, wifi je radio kako treba... :D

Link to comment
31 minutes ago, Milosh76 said:

Inace u Bodrumu su ispali korektni (mozda to i moraju, ne znam), dali su nam 2 puta sendvic i sok/vodu, wifi je radio kako treba... :D

 

Moraju - duty of care. Ovo sam kopirao za UK, ali isto je i za EU(ropsko) nebo:

 

Quote

Under UK law, airlines must provide you with care and assistance if your flight is significantly delayed. The law splits the set timeframes into three categories:

Length of flight Waiting time
short-haul flight of under 1,500km (e.g. Glasgow to Amsterdam) more than two hours
medium-haul flight of 1,500km – 3,500km (e.g. East Midlands to Marrakesh) more than three hours
long-haul flight of over 3,500km (e.g. London to New York) more than four hours

This means they must provide:

  • A reasonable amount of food and drink (often provided in the form of vouchers)
  • A means for you to communicate (often by refunding the cost of your calls)
  • Accommodation, if you are re-routed the next day (usually in a nearby hotel)
  • Transport to and from the accommodation (or your home, if you are able to return there)

The airline must provide you with these items until it is able to fly you to your destination, no matter how long the delay lasts or what has caused it.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...